Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem engedi hogy a barátnő...

Apám nem engedi hogy a barátnőmmel lakjunk közösen az ő lakásába, ha én vissza költözök kitolok a barátnőmmel. Szerintetek mi lenne a helyes megoldás? Kifejtes lent.

Figyelt kérdés

Amíg nem dolgoztam apukám lakásába éltem vele és az ő barátnőével a nő utalt engem a puszta létezésem miatt így ahogy leérettségiztem elkeztem dolgozni.

A legjobb barátnőm kollégista volt de szeretett volna a városba maradni így az tűnt a legésszerűbnek hogy a nyáron gyűjtünk majd albérletbe költözünk amit meg is tettünk ennek már 1,5 éve.

Most apa párja vett egy lakást és oda költöztek apa mondta hogy költözzek vissza mert így nem kellene albérletet fizetnem.

Én úgy gondoltam hogy a barátnőmmel oda költözünk a közös költséget ő állná a rezsi meg a kaja felesbe ahogy eddig is.

Ezt meg is beszéltük majd mondtam apának aki tiltakozik hogy nem jöhet.

A lakás 3 szobás apáék volt szobája teljesen üres a nappali bútora is hiányos.

Kérdeztem apát hogy miért de nem add konkrétumot nem akar vissza költözni nem szeretne szét menni a párjával így nem értem.

Szeretnék gyűjteni főiskolára menni de amíg fizetem az albérletet ebből a fizetésből nagyon nehezen menne.

A barátnőmnek fix munkája van.

De ha otthagyom nem tud megélni rendesen.

Mi lenne a jó megoldás?


2018. márc. 2. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

ajanld fel hogy baratnod fizet annyit mint eddig volt a lakber fele, csak neki.

gondolom az zavarja, hogy a baratno is ingyen lakna, aki neki ugye nem fia-borja. Igy neked nem kell albit fizetned, baratnodnek meg nem valtozik semmi, jobb mintha otthagynad.

2018. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Felcserélted a sorrendet, ezt illett volna először az ingatlan tulajdonosával megbeszélni, és a döntés után a barátnővel...

Neked kell dönteni, a saját boldogulásod a fontosabb vagy a barátnődé. Így vagy maradtok a közös albiban,de akkor nem tudsz gyűjteni, vagy mész egyedül, a baràtnő meg megoldja a saját életét.

Vagy meggyőzöd apukádat, hogy miért lenne jobb ha mindketten ott laktok.

2018. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Ha te fiú vagy ès úgy irsz hogy barátnőd van akkor apádat szekáld addig míg nem enged kettőtöket oda. Ha viszont csaj vagy ès a barátnődet nem engedi oda, akkor a sajat èrdekedet nézd. Ne a barátnőt. Nem tudsz mit csinálni ha ő nem tud majd megèlni. Nem biztos hogy más téged figyelembe venne. Ha lesz pasija vagy bármi változás ne gondold hogy téged olyan sokan figyelembe vennének.
2018. márc. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen helyesírással ne is álmodj a főiskoláról :)


Az meg ALAP, hogy NEM te döntesz a MÁS lakása felől ;)

2018. márc. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Szólj a barátnődnek h keressen lakótársat.

Amikor talál, te kiköltözöl, az új lakótárs be.

Így a barátnőd semmaradegyedül az albérletben és neked sem kell fizetned, élhetsz ingyen apukád lakásában.

2018. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Apukádnak joga van eldönteni, hogy ki lakjon az ő tulajdonában lévő lakásban. Esetleg kompromisszumos megoldásként fizessen a barátnőd albérleti díjat és ezt beszéld meg apukáddal, majd a barátnőddel.


Amennyiben nem tudtok megegyezni neked kell eldönteni, hogy mi a fontosabb az ingyen lakhatás vagy az, hogy a barátnőddel lakhass. Én elmondanám a barátnőmnek, hogy nem engedi az apukám, így keressen lakótársat.

2018. márc. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Hát ha ebgem mint tulajt megkerülnél, és jesz tenykent közölnéd, hogy beköltözik a baratnőd is, első körben en is nagy nem et mondanék.

Miert nem beszéltél elötte apáddal?

2018. márc. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha ezt "ténykent" tálaltad apádnak ahelyett, hogy megkérdezted volna "Lehetne-e arról szó, hogy...?", akkor megértem a tiltakozását.
2018. márc. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Viszont, azt is vedd figyelembe, hogy apukad lakasaban ingyenelo leszel, es mar mint most latszik, az o szabalyai szerint.
2018. márc. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell fizetni albérletet de nulla magánélet 100 % kontroll. Tudod mikor költöznék vissza..
2018. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!