Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az akaraterő az mi? Egy...

Az akaraterő az mi? Egy genetikai adottság? Vagy honnan jön?

Figyelt kérdés

Az miért elítélendő, hogyha valakinek nincs akaratereje ahhoz, hogy egy átlagos szinten éljen és emiatt lesz mondjuk hajléktalan?


Ő tehet e arról, hogy neki nincs? Honnan kéne, hogy rendelkezzen vele?


Én jelenleg azt tippelem, hogy ez egyrészt genetikai adottságból adódik össze, másrészt pedig a szocializáción is múlhat, bizonyos mértékig... Így a nevelésen is.

Tehát azt gondolnám, hogy akivel mondjuk nem foglalkoznak a szülei, vagy akár kifejezetten mérgező környezetben nő fel és genetikailag is hajlamos rá, akkor lusta lesz, nem lesz akaratereje.


De az miért elítélendő, hogyha valakinek “büdös a munka” és inkább megfagy télen, mintsem hogy dolgozzon?


Ez nem olyan, mintha valakit azért ítélnék el, mert csúnya a külseje?


Kiváncsi vagyok a véleményeitekre...



2020. okt. 22. 12:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#9. Köszi a linket! Majd megnézem...


#10. Oké.


Amúgy van 2 ember.

Az egyik tesz az álmaiért, vagy simán azért hogy egy átlagos szinten éljen...

A másik pedig nem tesz (legalábbis nem eleget, mivel nem sikeres).

Ez azért van, mert utóbbi lusták? Rendben, elfogadom.

És miért lustább?

Ez is csak egy adottság... Vagy van valami oka.

Ez a kettő lehetőség van. Ha van harmadik, akkor írd le légyszíves.


Amúgy ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy aki valamilyen bűnt követ el, az azért van mert gonosz, a velejéig romlott és pont.

Aki meg nem, az jó.

És ez döntés kérdése...

2020. okt. 22. 13:29
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden attól függ, hogy te mit mondasz saját magadnak.


De tényleg, egy egyszerű gyakorlat csupán.

Én pl, ha ráállok a futogepre, mielőtt bekapcsolom, azt mondom saját magamnak, hogy 40 percig folyamatosan futok.


Szinte elrepül az idő, észre sem veszem.


De ha nem mondom, akkor már 10 perc múlva lesen az órát, hogy mikor telik már le.


De mindig, minden így működik.

Ha csak erre figyelsz, semmi másra, azt amit épp csinálsz, és meghatározod magadnak, minden egyes percedet,akkor te iranyitod az életed.

De ha a múlton gondolkodsz, meghogy beszólt a Szomszéd Pista bácsi, akkor nem.

2020. okt. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen értem, miről beszélsz, kérdező :-)


Bizonyára fejleszthető az akaraterő, de mindenképp egy hosszabb folyamat, és mi kell hozzá, hogy kitarts? Hát akaraterő...


Ami nekem segít: a tervezés és a környezetem alakítása. A tervezés azt jelenti, hogy rendszeresen (heti néhány alkalommal fordítok rá 5-20 percet) előre eldöntöm, hogy mire fogom az időmet fordítani. Nem a teljes napot az utolsó percig, csak egy részét. Egy sima egyszerű füzetet használok erre a célra, minden oldalpár egy hét, oda írogatom fel ezeket a dolgokat.


A környezet alakításának meg az a célja, hogy utána minél kevesebb akaraterő kelljen a céljaim megvalósításához. Olyanokra gondolj, mint pl hogy nem hagyom szem előtt az édességet, ha fogyni akarok, viszont tartok egy vizeskancsót+poharat az asztalomon, hogy ne felejtsek el inni (és ne kelljen sok erőfeszítés az iváshoz, ha épp eszembe jut). Boltba listával megyek, mert otthon sokkal könnyebb eldönteni, hogy szülségem van-e most egy Túró Rudira (nincs, tehát nem írom föl) meg egy szép új fazékra ami meg fog tetszeni a boltban (arra sincs). Nekem könnyebb utána a listához ragaszkodni, mintha a csillogó (akciós) fazekak mellett állva kell átgondolnom, hogy mit is akarok venni. Az időrabló weboldalakat (mint ez :-P vagy a facebook, híroldalak stb.) általában letiltom a gépemen, így nem tudok "odakalandozni" "véletlenül", csak ha kifejezetten úgy döntök, hogy most ezzel akarok foglalkozni.


Amit még szoktak mondani, de nekem még nem sikerült előrejutni vele: jó szokásokat kell kialakítani. Utána azok segítenek továbbmenni, ha épp gödörben érzed magad.

2020. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok. Ha próbálkozol,az annyit jelent: nem hiszel önmagadban. Mert nincs elég pozitív visszajelzésed. Ha egy hatalmas kertészetet szeretnél, kezdj el kerészkedni piciben. Túl nagyok a céljaid jelenlegi hitedhez képest. Ezért, csak próbálkozol.
2020. okt. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
61%
Igen döntés kérdése. Az is ha valaki lusta vagy nem tesz azért hogy jobb legyen az élete. A bűn elkövetése is döntés. A többi csak kifogás. De kend a genetikára...🤦‍♀️
2020. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én mennyit szenvedtem a lustaságommal! Szerintem az akaraterő olyan mint egy izom, folyamatosan edzeni, terhelni kell, de belátható mennyiséggel, nehogy összeroppanj és megint csalódj magadban. Ebben nagyon sokat tud segíteni, ha minden napodat - ismerve a "teherbírásodat" kicsit megtervezel. Nem kell nagy dologra gondolni, csak gondold át a reggeli kávénál, hogy akkor mit is kell ma csinálni, és "eddz" - erőltesd meg magadat, hogy sikerüljön is. Ha elfáradsz vagy nagyon nincs kedved valamihez én egy kicsit tornázni szoktam a teendő előtt.

A lustaság szerintem valamilyen szinten a felelősségvállalástól való félelem miatt lehet, ezen érdemes lehet elgondolkodni.

Közben kitartóan keresd, kutasd, mi is motivál téged, hol akarsz lenni 20 év múlva.

2020. okt. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, lehet, hogy neked a halogatással van problémád. Kitűzöl egy célt, aztán azt mondod, hogy majd. Majd elkezdem, majd ezt teszem, majd azt teszem.

A nagy célt apró kis célokra kell bontani.

Ha meg akarok tanulni egy nyelvet, kis cél lehet pl. találni egy jó tanárt, beiratkozni egy tanfolyamra, venni egy nyelvkönyvet CD-t, felvenni a kapcsolatot idegen nyelvű ismerősömmel, stb.

Minden kis célhoz időpontot kell rendelni.

Ez a különbség a lusták és a nem lusták között, hogy a lustáknak ha vannak is kisebb, közelebbi céljaik, azokhoz nem rendelnek időpontot. Helyette legfeljebb arra gondolnak, hogy majd.A lustaság tehát nem adottság, hanem döntés.

A sikeres embereknek jó az időbeosztásuk, kihasználják az időt.

Az idő olyan kincs, ami mindenkinek egyformán napi 24 óra, a különbség tehát csak abban van, hogy hogyan viszonyulunk hozzá.

Sok sikert kívánok, Kérdező!

2020. okt. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%
Az akarat visz át az óceánon, a sivatagon.. az akarat, ami elvisz a célig, amiben hiszel. Az akarat, ami legyőzni képes bármit. Az akarat, erő! A lélek izma. Az akaraterő, a vektor nagysága, a cél a vektor iránya. A kitartás,a vektor vastagsága.. anyaga, szövete.. bármelyik gyenge, egyik sem vezet sehová..
2021. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!