Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy erős? (nem...

Mennyire vagy erős? (nem fizikailag, hanem mentálisan)

Figyelt kérdés

2020. okt. 17. 19:56
A kérdező szavazást indított:
Nagyon gyenge vagyok
Gyenge vagyok
Átlagos vagyok
Erős vagyok
Nagyon erős vagyok
52 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Saját magam vagyok a mércém. Azért tartom erősnek magam mentálisan, mert eddig olyan dolgokat is túléltem már, amikről korábban azt hittem belehalok ha megtörténik.
2020. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Kifele erosnek mutatkozom ... persze hiszen en vagyok a FERFI ... de azert elarulom: belul sokszor sirok.
2020. okt. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy 7 éven át tartó OCD-t sikerült átvészelnem doki nélkül, igaz votl egy pont ahol egy cérna választott el, hogy a Dunába ugorjak, de sikerült.
2020. okt. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

(Nem dicsekvésből)

Rajtam nem látszik,de mentálisan egyre erosebb leszek

Egyre tobbet szekálnak és az Ava max dalokban pl.olyan a magyar feliratu változata hogy "nem tudtad hogy erosebb vagyok?"

Meg Siátol is szoktak lenni hogy "olyan eros vagyok hogy elemek nelkul játszom"

És elképzelem hogy ezt a bántomnak eléneklem

És ez erőt ad

2020. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A mentális erő könnyen mérhető.. nem a környezettel kapcsolatos ellenallasunk jelent mentális erőt :-) a mentális erő önmagunk, test, vágyak, legyőzésének a képessége. Tehát az agyunk tudatos része, képes e felül kerekedni az idegrendszer ingerein, az izmok fáradtságán stb.. a flusztrácion, unalmon (ingerszegeny állapot)
2021. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös definíciója szerint akkor én nem vagyok erős. Nem tudok lezárni egy szerelmet se, amit már rég le kellett volna, képtelen vagyok az érzéseimet irányítani az eszemmel. A depresszió elleni harcban telik az életem 3 éve minden nap.

Az erő max. annyi bennem, hogy még élek.

Pedig tényleg átéltem olyan dolgokat, amikbe más tízszer belehalt volna. Például a testvérem halálát 23 éves koromban.

Viszont annyi erőm van, hogy a munkámat ellátom, nagyon magas színvonalon. Én látom, hogy mennyit romlott a teljesítőképességem a depresszió miatt, de a külvilág még így is csak azt látja, hogy amihez hozzányúlok, az arannyá változik. Ja, én vagyok az Arany ember, minden téren. Milliós pályázatokat nyerek a munkahelyemnek, a magánéletem pedig romokban. Hogy mindezt a munkát dupla annyi időbe telik megvalósítani, mint ha jól lennék, azt max. a családom érzékeli. Reggelente nem tudok felkelni, sokszor kések emiatt a munkából is. De minden nap órákkal tovább vagyok, szóval nem gond. A családom jobban szenved a depressziómtól, mert magamba vonulok, túl sokat dolgozok és a háztartást minimálisan látom el. A munkahelyemen volt egy időszak, amikor nagyon rosszra fordult minden, már nem bírta volna, se a felelősséget, se a mobbingot, amibe belekerültem évekre. De ki kellett bírnom a gyerekemért. És kibírtam. Túléltem azt is, amíg jobbra nem fordult a helyzet.

Egy dolgot nem tudok elérni: hogy élvezzem az életet. Minden percben ki kell kapcsolni az agyamat, munkával, alvással, olvasással, gyakorikérdésezéssel. Ha ez nincs, rosszul érzem magam, ezért nem tudok a gyerekemmel játszani már és képtelen vagyok szórakozni, mert az nem szedálja le a gondolataimat.

2021. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem mindenki maga tudja, hogy neki mi jelenti a lelki erősséget. Köszönöm a válaszokat. Jó olvasni őket, mert érdekes dolgokat írtok. Ment a zöld pipa. :) Kitartást nektek.
2021. jan. 10. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!