Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jár köztetek valaki templomba?...

Jár köztetek valaki templomba? Vagy vallási közösségbe? Ugye itthon is lehet imakdozni? Neked mi a véleményed a hitrôl?

Figyelt kérdés
Nagy mamám szerint ha hiszek az bennem èl nem kell semilyen közösségben járni!
2020. okt. 24. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Én a hitet és a vallást külön kezelem. Vallásos körökben épp elég disznóságot láttam, úgyhogy én a vallásokból nem kérek.
2020. okt. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Igaza van a nagymamádnak. Nem kell vallásosnak lenned, hogy legyen hited és közösség sem szükséges hozzá.
2020. okt. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Nekem belső igényem, hogy azokkal legyek az Úr házában akik szintúgy szeretik Krisztust. Szívhez szóló zsoltárokat énekel az egyik atya ott. Aki nem vallásos már azért megéri bemenni. Egyszerűen angyali a hangja annak az úrnak.

Az oltáriszentség, Krisztus teste és vére alászáll a szívembe mikor kimegyek az oltárhoz magamhoz venni.

Imádkozni itthon is imádkozom, a templomban az atya imái felemelik Istenhez az enyéimet is, melyeket a padban mondok.

A pihenést a vallás szenteli meg. Nagyon büszke vagyok, hogy elmegyek szentmisére, olyan öröm tölt el, hogy találkozom az Úrral és buzdítóan hat rám mások hite.

2020. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Kb. 14-15 éves koromig tudtak hülyíteni engem ilyen "gyerekmesékkel". Addigra sikerült kiismernem a keresztény "szeretet" fogalmát és úgy döntöttem, hogy nem kérek ebből az álszentségből.


Ettől függetlenül sokáig még próbáltam hinni valamiben, de a biztosítékot az verte ki, amikor egy-egy halálesetnél (családon belül is) a tipikus közhelyekkel próbálták "nyugtatni" a másikat, pl. olyanokkal, hogy "isten akarata volt", "isten útjai kifürkészhetetlenek", "biztos, hogy a mennybe került", stb...


Az összes ilyen túlvilággal kapcsolatos meggyőződés csak azt bizonyítja számomra, hogy rengeteg ember képtelen racionálisan szembenézni a halállal és annak gondolatával. Sokaknak tényleg jó kapaszkodó lehet ilyenkor a vallás / hit, de a valódi problémát nem oldja meg. Kb. olyan, mintha a szemetet besöpörnéd az ágy alá, de attól az még ott lesz.


Szóval a keresztény neveltetéssel szemben végül az ateizmus győzött nálam.

2020. okt. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Isten nem kövek közt lakik, hanem a szívedben, ha befogadod. Egyébként a vallást és a hitet nem árt külön kezelni, de ez egyéni vélemény, azt csinálsz ami szerinted jó. A pap meg nem lehet közbenjáró, ez a szentírással szembe megy, ahogy a pápa sem. Le van szögezve: közted és az Isten közt egyetlen kapcsolattartó és közbenjáró személy van: Krisztus. Senki más, aki itt földi halandóként be akar férkőzni ebbe a rendkívül személyes (intim) kapcsolatba Nem egy közösség istene, akit te távolról látsz és egy pap kiosztja a részedet latinul hadoválva. Isten mindenkinek az egyszemélyes istene személyre szólóan. Személyesen téged szólít meg, ettől lesz a kapcsolat is az.
2020. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!