Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Észrevettétek, hogy mióta van...

Észrevettétek, hogy mióta van a COVID-járvány azóta divat lett szidni a krónikus betegeket?

Figyelt kérdés
Fórumokon szoktam olvasni, hogy nekem ilyen meg olyan "erős immunrendszerem van" és "mindig sportoltam, egészségesen étkeztem nem érdekel ez a kamuvírus" meg, hogy "hulljanak a selejtek megérdemlik". Meg rendszeresen közlik emberek halálhírét (és sokszor ismert embereket is) akiknek a halálával kapcsolatban megemlítik a covid-ot és erre is elképesztő undorító hangnemben reagálnak mintegy megbecstelenítve az érintett emlékét. Tényleg ennyire szociáldarwinista országban élünk? Ha igen, akkor eddig hogy nem ütközött ki a dolog, miközben elvileg mi vagyunk Európa legelhízottabb nemzete, a rák- és cukorbetegségek terén is vezető ország vagyunk szóval ez alapján nem lenne ok a melldöngetésre.

2020. okt. 25. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem vettem észre.
2020. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Nem a betegeket szidják, hanem irónikusan közlik, hogy nem a koronavírus halt bele az illető, hanem a krónikus betegségébe
2020. okt. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2: Ami persze nem igaz, mert anélkül a rutinszerű gyógyszeres kezelés mellett még évtizedekig élhetett volna (50-60 alatti), de a korona felerősítette a tüneteket. Ez olyan mintha valaki megvágja a kisujját (alapbetegség) de belenyomja a kezét a fertőző fekáliába (koronavírus) és meghal. Nyilvánvaló, hogy nem az elvágott kisujja miatt halt meg.
2020. okt. 25. 10:11
 4/14 anonim ***** válasza:
8%

Pofámról lesül a bőr ilyen vezetőink vannak akik maszkban beszélnek a néphez rettegést, a félelmet emelik legfelsőbb szintre ?

Milyen férfiak az ilyenek ?

2020. okt. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
5%

Egy elvágott kisujjat egyenlővé teszed az elhízással, magas vérnyomás betegséggel stb ??

Gratulálok, épeszű logikára vall!

2020. okt. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Én nem szidom a krónikus betegeket, de egy valami engem is rendkívül bosszant. Nekem egy egészséges fiatal felnőtt férfiként gyakorlatilag ártalmatlan a korona, és mégis teljesen tönkretette az évemet a sok korlátozás. Dolgozni szeretnék pénzt keresni, én nem home odficeban csücsülgetek, nem voltam életemben beteg úgy igazából, nem kell se gyógyszer se oltás. Olyan életet élek amiben szinte folyton mozgásban vagyok, szeretnék utazni, meg szórakozni, társadalmi életét élni. Nem tudok éveken keresztül karanténba lenni csak boltba menni, ez eddig teljesen tönkretett. Akik öregek és krónikus betegek megtehetik, de nem gondolnak abba, hogy rengetegen vagyunk akiket teljesen ellehetetlenítenek ezek a dolgok, amik számotokra alap dolog, amúgyis így éltek. Miért olyan elképzelhetetlen? Most éppen Angliában ülök, ha hazamegyek akkor itt megint 2 hét karantén van, egyszerűen nem bírom fizetni engem nem pénzelnek szülők, nincs saját lakásom ahol kivárom míg megint lehet szabadon mozogni. ráadásul a gazdaság letérdeltetése nem csak minket fog érinteni, de a krónikus és idős embereket is, de a mi a legrosszabb a földön fekvő egészségügybe is meg egy nagyot belerúgunk.

Értem hogy fontos a szigorítás és a védekezés hogy megelőzzük egy nagyobb járványt de A határok megnyitása és a vendéglátás felszabadítása létfontosságú, hogy megelőzzük egy nagyobb válságot, ami bizony nem csak rám lesz hatással hanem a krónikus betegekre meg azokra is akik ki sem mozdulnak otthonról.

2020. okt. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
6-os: ugyan nézz már utána, hány "egészséges, fiatal, felnött férfi" halt már bele a coronába, éppen azért, mert annyira ostobák voltak, mint te, és nem hitték, hogy nekik is lehet bajuk belöle!
2020. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
Ugyanmar te nézz utána mennyien tünetmentes tulmentek rajta még krónikus betegek is. Lakotarsam is pozitív lett akkor én is valszeg bár tesztet nem csináltam, egyikünknek sem volt semmi baja. A baj csak annyi, hogy sok volt az index meg a társai
2020. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, te nem érted az alapbetegség fogalmát. A vérmérgezés esetében az elvágott kisujj nem az :)
2020. okt. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Ritkán olvastam/hallottam ilyet. Nyilvánvalóan hülye az, aki azt hiszi, hogy az ember maximálisan befolyásolhatja, hogy milyen krónikus betegségei lesznek. Oké, bizonyos fokig meg lehet őket előzni, senkinek nem árt, ha nem sz#rt eszik, nem cigizik/iszik/drogozik és rendszeresen sportol, hogy normális testsúlya legyen, de ennél többet nem tehet senki. Van, aki betegen születik, más már gyerekként 2-es típusú diabéteszes, magas vérnyomása vagy autoimmun betegsége van, nyilván nem a tizenx évnyi extrém káros életmódja miatt, hanem mert simán ezt dobta neki a gép. Mások pedig 300 kilósan, 120 évesen is teljesen egészségesek, mert szerencséjük volt.
2020. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!