Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elmagyaráznátok nekem, hogy...

Elmagyaráznátok nekem, hogy az eladók/postások milye logika alapján kérdezik, hogy "van-e esetleg 50/100/200 Forintod"? (amikor nagy címlettel fizetek)

Figyelt kérdés
Nemrég voltam a postán 7171 Ft-ba került a csekk és adtam egy 10 ezrest és megkérdezte a nő, hogy van-e esetleg 200 Ft? Mondom igen, odaadom és visszakapok 3030 Ft-ot. A kocsinál először azt hittem, hogy átvert, de ha 10200-at fizettem akkor pont jól adott vissza (kiszámoltam géppel is), de mocskosul nem értem még mindig, hogy ez hogy jött ki és milyen logika alapján kért 200 Ft-ot, nem pedig 170-et és akkor elég lett volna 3000-et visszaadni. Hogy lehet ilyen gyorsan fejben gondolkozni/számolni vagy én vagyok ekkora debil. Esküszöm rám nem lehetne semmilyen kasszás munkakört rámbízni, mert ott számolnék percekig hogy jól adjak vissza. De ezt a 3030 Ft-ot még mindig nem értem. Elmagyaráznátok az egészet meg az általános logikát? Köszi.

2020. okt. 28. 11:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"pont jól adott vissza (kiszámoltam géppel is), de mocskosul nem értem még mindig, hogy ez hogy jött ki és milyen logika alapján kért 200 Ft-ot, nem pedig 170-et és akkor elég lett volna 3000-et visszaadni. Hogy lehet ilyen gyorsan fejben gondolkozni/számolni vagy én vagyok ekkora debil. Esküszöm rám nem lehetne semmilyen kasszás munkakört rámbízni, mert ott számolnék percekig hogy jól adjak vissza. "

Hát ez jóóó :) Menő vagy kérdező :) Ritkán olvasok ilyen jó humorral feltett kérdéseket :)

2021. febr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Honapok alatt, mikor napi százszor csinálja az ember kitalál kialakít ilyen stratégiákat. Ezeken nem gondolkodik, hanem az összegből és a kassza állásából gondolkodás nélkül alkalmazza az 5-6 féle megoldásból valamelyiket.

Először biztos az egyszerűbekkel kezdik. Ha mondjuk kevés a húsz forintos, akkor eszébe jut, hogy 3 huszas helyett, 1 tizest meg ötvenest ad vissza. Majd idővel egyre összetetteb stratégiákat alkalmaz.

2022. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!