Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elmagyarázná valaki ezt a...

Elmagyarázná valaki ezt a feladatot?

Figyelt kérdés

Egy sportosztalyban mindenki sportol: atlétika, kosárlabda, tenisz. Atlétikára 22, kosárra 18, teniszre 5 tanuló jár. 9-en atlétikára és kosárra, 7 atlétikara és teniszre jár. Csak teniszre 6-an. 4-en mind3-at.


1. Mennyi az osztály létszáma?

2.Hányan járnak atlétikára vagy kosárra?

3.hányan vannak akik atletikara , de teniszre nem?


Kérlek, segítsetek, mert már belebonyolódtam.



2018. okt. 13. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

ELég sok kérdés volt mostanság ugyanilyen feladatból. Illene visszakeresned.


Mellesleg annak nézz utána hogy Venn-diagram.

2018. okt. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De nekem EZ a feladat kell...
2018. okt. 13. 21:28
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Rajzolj egy Venn-diagramot! Megvan?!

Írd a közepébe, ahányan mindegyiket csinálják.

Aztán jöhetnek a kettes metszetek, pl 9-en járnak A-ra és K-ra, ebből tudjuk, hogy 4-en mindháromra, tehát 9 - 4 = 5-en csak A-ra ÉS K-ra járnak. És így tovább. Gondolkodj!

2018. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Talán azért kértem segítséget, mert nem tudom megoldani. Ha nem tudsz segíteni, ne kötekedj!
2018. okt. 13. 21:31
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom a teniszt elírtad, és 15 nem 5. Nekem kb. fél perc ezzel a módszerrel. Neked is mennie kell!
2018. okt. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen, 15.

Azt elhiszem hogy neked megy; de nekem nem. Nem értem hogy mikor mit kell miből kivonni. Ha menne, nem tettem volna fel a kérdést a huszadik próbálkozás után...

2018. okt. 13. 21:35
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Pedig a #3-as válasz után mennie kéne! Megpróbáltad úgy? Felrajzolod, és kitöltögeted a feladat szövege alapján.
2018. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
#7-es jól írja. A hármas válaszában gyakorlatilag benne van a megoldás menete. Csak gondolkodnod kéne! Ha nem megy próbáld megy gyufaszálakkal, de erre rá kéne jönnöd magadtól!
2018. okt. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

Mielőtt mindenki elkezdi oltogatni a kérdezőt, talán előbb érdemes lenne megkérdezni, hogy az ehhez hasonló feladatok mennyire mentek neki.

A másik dolog, hogy lehet, hogy nektek megy, ezért lehettek is büszkék magatokra, de mindenkinek nem mehet minden; például ha azt kérdezném, hogy hogyan kell piskótát sütni, akkor azzal nem lennék előrébb, hogy le van írva a receptben. Nyilván ha olyan egyszerű lenne elkészíteni, akkor nem kérdezném; nem úgy jön fel, ahogy kellene, vagy összeesik, és ennek miértjét a recept nem tartalmazza, így hiába olvasom el 100-szor is, és ezért kérném hozzáértők tanácsát, nem azért, mert lusta vagyok.

A másik dolog, hogy talán a tanár nem magyarázta el rendesen, vagy épp a kérdező hiányzott az óráról. Akárhogy is, de nem érti. Értelemszerűen nemcsak úgy lehet segíteni, hogy megoldjuk helyette a feladatot (úgy meg pláne nem, hogy hülyére vesszük), hanem adunk egy egyszerűbb feladatot. Ha az nem megy, akkor abból már felmérhető, hogy mi nem megy, mit nem ért, ha viszont igen, a problémát máshol kell keresni.

Mellesleg számomra is rejtély, hogy sokaknak miért nem megy a halmazelmélet, mert a matematikán belül a könnyen érthető részhez tartozik, ha nem a legkönnyebb, mégsem állok bele senkibe, hogy mi az, hogy nem érti (persze, nem vagyunk egyformák).

Vegyünk egy egyszerűbb feladatot; egy osztályban 25-en járnak kosárlabdázni, 18-an matekszakkörre, 10-en mindkettőre, akkor hány fős az osztály? Ennek megoldása menne?

2018. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Egy kicsit már fáradt vagyok, de összedobtam neked a Venn-diagrammot.

[link]

A kérdésekre nem fogok válaszolni, ne legyen még könnyebb dolgod. Ha nem átlátható, hogy az egyes részekbe, miért mi került, érdemes lenne megkérdezni a tanárodat.


Egyébként srácok, tudom, hogy elég primitív a feladat; és, hogy a #3-as szépen leírta, mit hogyan kéne, de velem is volt már olyan, hogy látnom kellett valamit, hogy megértsem. Szóval ezért ne bántsátok a kérdezőt, mindenkinek vannak olyan dolgai, amelyek kevésbé mennek.


Halmazműveleteket nem tudom mennyire vettétek kérdező, ha igen; akkor talán ez a kép segít átlátni:

[link]

Illetve ez is:

[link]

2018. okt. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!