Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igazságos az, hogy bizonyos...

Igazságos az, hogy bizonyos embereknek magától minden összejön? Olyanoknak, akik gyakorlatilag semmit nem tesznek ezért?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, most jött le egy nagyon súlyos kokain fűggőségről. Előtte hosszú ideig egy iszonyú ápolatlan, szétcsapott arc benyomását keltette. Sokat nyaralt, jó kapcsolatteremtő, belevitték az "életbe". Teljesen kikészült. Most, ezek után elvett egy szép lányt, lakást is vettek, már gyerekük is született. Mindezt egy éven belül.

Sok ember, magamat is beleértve eközben gürcöl, lemondásokat eszközöl, hogy legyen pénze saját egziszteniciát kialakítani. A legtöbb férfinak szerintem a megfelelő pár megtalálása is egy külön kihívás, akkor is, ha "jó party" vagy. Úgy látom, ez valamiféle karma lehet, hogy az bizonyos embereknek semmit nem kell tenniük azért, hogy minden az ölükbe hulljon. Kiemelném, hogy nem az irigység beszél belőlem, csak jót kívánok ennek az ismerősömnek. De azért mindez valahogy igazságtalan.



2020. okt. 29. 12:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Mint előttem is írták, valamit nagyon nem látsz. Mitől lett szerinted kokainfüggő? Talán a boldog emberek fordulnak kábítószerekhez hogy elmeneküljenek a valóságból? Nem túl becsületes ember benyomását kelti a leírtak alapján. Szerinted a tehetséges emberek keresik a kiskapukat? Szerinted boldog lesz valaha bármelyik kapcsolata is egy ilyen embernek?
2020. okt. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"bizonyos embereknek semmit nem kell tenniük azért, hogy minden az ölükbe hulljon"


Több találmányom is van.

Amikor én -éveken keresztül- még az éjszakák közepén is ezeken dolgoztam, akkor senki sem volt ott azok közül akik később irigykedtek, mert békésen aludtak ezalatt.

Amikor beütött az első találmányötletem és a kapott pénzből megvettem az első sportkocsimat, akkor bezzeg előkerültek az irigykedők....

Ilyen a magyaros mentalitás.


Akkor ez nagyon bántott, de később én is rájöttem az örök érvényű igazságra, hogy

"inkább irigyeljenek, mint sajnáljanak".

2020. okt. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Na most. ő. a kokain az valami nagyon durva függőséget okoz. Az talán a heroin mellett a legnagyobb boldogság az életben. Igaz a kóla nem okoz fizikai függőséget, és elég rövid - de az a boldogság amit arra az egy órára/adag bead az így kb alaphangon mindent visz. Ezért is nagyon nehéz róla leszokni. Leszokni? Olyat nem is lehet, hanem inkább erővel tartóztatnia az embernek magát hogy többet ne használja, mert kinek van rá napi 100 ezre h vegyen magának napi 4-et??

Nah mind1 a lényeg ha az ismrősöd leállt vele, akkor ő aztán nagyon kemény arc. Én évek óta nem toltam de életem végéig vágyni fogok rá. Az a legjobb érzés amit emberként átélhetünk ebben az életben. Ha ő is függő volt, éa abba hagyta - az a legnagyobb eredmény. Ahhoz sokat kell tenni. Ezért nem értem a kérdést

2020. okt. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
13: lejönni a szerről valóban nagy eredmény, de a legtöbb ember el sem jut oda, hogy le kelljen jönnie. Helyette dolgozik, építi az életét, és amikor ő évek szétesése után visszajön, hirtelen máris előrébb tart, mint az, aki normálisan tartotta magát és tette a dolgát nap mint nap. És a drogost ünnepelik és méltatják, aki meg csendben dolgozik, de nem kap nyilvánosságot (hiszen miért is, a tisztességes munka unalmas), az még hátárbb kerül, mint az, aki semmit nem dolgozott, de van egy jó sztorija.
2020. okt. 31. 19:49
 15/22 anonim ***** válasza:

#14

Nem tudom mi állhat a sztori hátterében, én csak saját személyes tapasztalataimat szeretném hozzáfűzni ehhez a jó kapcsolatteremtő dologhoz.


Nekem az egyetem után nagyon sokáig nem volt állásom és csak rengeteg továbbképzés-tapasztalatszerzés után sikerült munkát találnom. Ugyanakkor voltak akik kapcsolataik révén rögtön el tudtak helyezkedni de annyira nem jó dolog mint amilyennek elsőre hangzik. Nekem sírtak hogy a munka meghaladja a képességeiket és már megutálták az egészet, a főnökük pedig nagyon köcsög. Kicsókolják a seggét a főnöknek a jobb pozícióért az meg velük törli fel a padlót kb. Nekem ilyen problémáim nem voltak miután elhelyezkedtem ha valaki becsületes úton kerül be valahova akkor ott nem valószínű hogy egy köcsög a főnök. Azt gondolom, nem érdemelnek sajnálatot csakúgy mint az általad leírt személy, sőt valahol örülök is neki :D

2020. okt. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én mondanék még egy dolgot. Én sokat tanultam a szakmai céljaimért, a családom viszont egyáltalán nem támogató módon állt hozzám, rengeteget kellett harcolnom velük, miközben elköltözni nem volt pénzem, míg tanultam. Van egy kolléganőm, akit viszont maximálisan támogatott a családja, nem csak anyagilag. Engem pici korom óta érdekelnek a szakmámhoz kapcsolódó dolgok, de most ott tartok, hogy pályát módosítanék, de ötletem sincs, merre, a kolléganő óriási önbizalommal rendelkezik, és még azt sem szégyelli, hogy mást eltaposson.
2020. nov. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
16: itt úgy érzem közel járunk ahhoz, amire gondolok. Az otthonról hozott, elsősorban érzelmi dolgok sokkal többet nyomnak a latba mint a legtöbben gondolnák.
2020. nov. 1. 08:50
 18/22 anonim ***** válasza:

Megértelek.

Tényleg vannak olyanok, akiknek igenis az ölükbe hullanak a dolgok.

Az más dolog, hogy nem csak panaszkodni tud, meg mondjuk egy idióta a férje/felesége.

De!

Hány család van, ahol ugyanúgy megvan a rossz társ és mellette még mondjuk a rossz munkahely és anyagi körülmény is? Pedig az utóbbi sokat küzd, hogy ne így legyen, de egyszerűen nincs szerencséje. Miért kell mindig ezt zajkózni, hogy nem látod, hogy mi van mögötte?

Miért? Mindenki megdolgozik a pénzért, meg sikerért? Nem, valaki tényleg szerencsés.

Viszont igaza van mindenkinek. Ne rugózz rajta, mert sajnos az élet nem egy film. Nincs jó, meg rossz, ahol az igazság elnyeri méltó jutalmát.

Próbáld meg magadból kihozni a legtöbbet és nem fognak ezek érdekelni.

2020. nov. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

már csak bizonyitani kéne a kis rendszered ugyanis semmi bizonyiték nincs rá viszont ha kiderülne neked is(nekem már kiderült) hogy sokszor baromi igazságtalanság van akkor a karmás szarságod is széthullana darabokra(8as válaszra irtam)

a karma egy vak hit

2020. nov. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
a pontos kérdés ugy szólna hogy miért van hogy egyeseknek a segge alá tolnak minden jót mások vért izzadnak a töredékéért.erre senki nem adott bizonyitott választ mert nincs is
2020. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!