Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félnek egyesek kimondani...

Miért félnek egyesek kimondani az igazságot?

Figyelt kérdés
A legtöbb ember azt gondolja, hogy ha őszinte, akkor ezzel mások visszaélhetnek. Pedig ez nem így van. Ha én őszinte vagyok, és kimondom, ami velem történt, akkor megszabadulok a tehertől. Egy. Kettő: ha valaki ezt így vagy úgy kiferdíti, és elmondja másnak, akkor abból megtudom, hogy valójában milyen ember. Tehát soha ne féljünk kimondani az igazságot.

2020. okt. 29. 19:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Értem, nem baj, ha példa.


De ez nem kozmetikázás, hanem emberség. Az ember általában nem akar megbántani olyat, akit szeret.

2020. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%

...aki szeret, az pedig úgy szeret, ahogy vagyok - őszintén. :) Körbeértünk.

Ha tudnád, mennyire emberi vagyok... nem sorolom. De a kommunikációt minimalizáltam az utóbbi években, mert ez a racionális döntés ebben a... fhasz világban. Ha kussolok, mindenki jól jár.

2020. okt. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy az vagy, nem bántásból, de ha neked a "nem bunkóság" kozmetikázásnak minősül... az őszinteség nem zárja ki a tapintatot.


De remélem, találsz valakit, aki így is szeret.

2020. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én egy vadember vagyok, nagy szívvel. :) A szavaimat nem szépítgetem, de a kezem tűzbe tenném.
2020. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem a munkahelyemen hazudnom kell, ha otthonról akarok dolgozni. A valódi probléma általában a zaj, amivel nem hajlandók a vezetők semmit sem kezdeni, én viszont ilyen körülmények között nem tudok összpontosítani a munkára, ez stresszel.

Én utálom, hogy hazudni kell valamit, mert ez nagyon nem én vagyok.

Viszont vannak nagyon tabu témák, ilyen például a fizetés, vannak nagyon megosztó témák, ilyen például a vallás, hit, politika, és van, amikor mérlegelni kell, mennyit mondhatsz el valakinek, pl. a pletykás kollégámnak nem fogom az orrára kötni, ha éppen munkahelyet akarok váltani, de még nincs semmi biztos.

2020. okt. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!