Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem azt, hogy a...

Csak én érzem azt, hogy a Halloween amúgy marha életidegen a magyar társadalomban?

Figyelt kérdés

Semmi bajom vele, de egy ilyen pesszimista, konzervatív, önsajnáló és egzisztenciálisan nagyon szegény nemzet felfogásába szerintem egyáltalán nem illik bele. Az angolszász népek mindig is lazák, trendik, gazdagok voltak és sokkal liberálisabbak és náluk belefér a poénkodás és bulizás (a Halloween inkább bulis marketing ünnep). De egy kispénzű szomorú magyar inkább a halottak napjával tud jobban azonosulni, ahol ugyanúgy lehet siránkozni. Ez olyan, mintha egy intro depressziós énképzavaros nem megy el soha a Sziget-re. Nincs ezzel semmi baj, de ami ordít az életidegenségéről azt sztem nem kéne erőltetni.

Pista bácsi nem azt fogja mondani, hogy "Jajj ilyesztő gyerkőcök hozok egy kics csokit nektek fuhuu, Jancsika a vámpírtanoncs, na jó csatangolást estére" hanem inkább "Szánalmas kis hülyegyereket, mit majmoljátok a büdös Amerikát, jobb lenne anyátok értelmes dolgokra tanítana mintsem becsmérlitek itt az embereket mindenszentek napján, felháborító, a kutya egye meg a fajtátokat!"

Mit gondoltok?



2020. okt. 31. 22:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Bocs az elírásokért: * kis * vámpírtanonc * Mindenszentek

Csak siettem. :)

2020. okt. 31. 22:08
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen igazad van. A Halottak Napja inkább visszatekintés, emlékezés, mint szánalmas jelmezes bohóckodás mondanivaló nélkül.
2020. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%

Ott, ahol egy ország saját népe nem először a saját hagyományait ápolja leginkább, ott ne foglalkozzanak más népek ünnepével.


Magyar népszokások, hagyományok őrzése vajon mennyire népszerű a mai világban?

2020. okt. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Kelta eredetű a Halloween, Samon/Samhain néven "indult el".

Viszont igazat adok, valóban idegen "ünnep", habár éltek kelta törzsek régen a Kárpát-medencében.

2020. okt. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Halloween meg Mindenszentek két különböző dolog? Nem is értem mit írsz. Legalábbis nálunk nem jellemző az hogy gyerekek járjanak trick or treatelni. Az hogy tököt faragnak szerintem pont belefér mint ahogy az is hogy akár oviba beöltözzenek vagy beöltözős buli legyen felnőtteknek. Olyan mintha 2x lenne egy évben farsang
2020. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

A halottak napja soha nem érdekelt, soha nem "ünnepeltem", soha nem jutott eszembe magamtól temetőbe menni, apámnak szintén nem. Akit szeretünk, nem csak aznap jut eszünkbe. Az urnában, koporsóban lévő hamvnak, "üres porhüvelynek" pedig mindegy, hogy van vagy nincs virág vagy benőtte a gaz. Ha tényleg velünk van a lélek, a közös fotók és az elejtett, róla szóló emlékek szavak biztos jobban megindítják, mint az, hogy dejófej vagyok, kimegyek rendbe rakni a helyet, aztán csókolom, egy év múlva ugyanott.


A Halloween-t szintén nem ünneplem, nem öltözök be, nem megyek buliba, nem tartok bulit, stb, viszont a hangulatát, a "színeit" nagyon szeretem. Na meg, attól, hogy nem Amerikában élek, ha ezt érzem az én ünnepemnek, ünnepelhetem, ugyanez fordítva, hogy attól mert magyar vagyok, nem muszáj egy ünnepet követnem.


Azt viszont aláírom, tényleg nem illik hozzánk a Halloween, a halottak napja igen, mert az unalmas és szürke.

2020. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Amúgy én baromira imádnám a Halloween-t és szerintem a magyar kultúrába is beleillene HAA, tényleg klasszikus kelta eredetű formában lenne. Ahogy az 5-ös is írta. A tökfaragás teljesen belefér, de ez a jelmezes bulizás szerintem csak egy egyetemista álarcosbál szintjén van nálunk. Legfőképpen volt egyetemista csoporttársaim szoktak kiöltözni és szűk körben bulizva posztolgatják a facebookra a képeket. Annak meg mi értelme? Megmondom: feltűnési vizsketegség. Sokkal jobban befogadná a magyar társadalom, ha a Halloween nem marketing formában hanem konzervatív ősi formában jelenne meg mint a busójárás.

Az a mentalitás pedig, ami az USA-ban vagy jóléti államokban van, hogy gyerekek kertvárosi családi házakba mennek becsöngetni cukorkáért tarhálva, az sose fog megvalósulni. Eleve a mentalitás és közbiztonság miatt. Gondoljatok bele a Blaha Lujza téri vagy mátészalkai éjszakában kóriszálnak a gyerekek beöltözve... (minden sarkon egy csövessel és ci**nnyal). Minden harmadik lakásban meg egy megkeseredett hónapról hónapra élő családdal. Szerintem ez sose fog nálunk működni.

2020. okt. 31. 22:23
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Van egy full olyan hagyomány Magyarországon is, mint ami a halloween, csak manapság már senki sem tartja, és a koztudatbol is kikopott.

Nálunk decemberben, Luca napján kell házról házra járnia a gyerekek szellemeknek öltözve, ajándékot gyűjtve, mert ettől lesz jövőre jó termés, vagy mi.

2020. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8: Szerintem idővel a farsang is ki fog halni, ha a magyar társadalmat továbbra is demoralizálni és még nagyobb kilátástalanságba fogja süllyeszteni a mindenkori politikai vezetés. A Halloween, a Valentin nap és minden olyan ünnep meg nem ünneplése - ami a nemsiránkozásról és szórakozásról szól - szerintem a magyar társadalom egyre mélyedő egzisztenciális és érzelmi válságával magyarázható. Az embereknek egyre kevésbé van kedve a lazázásra és szórakozásra, egyre nagyobb az elidegenülés ennek pedig a COVID is jó pár évre megadta az alaphangját.
2020. okt. 31. 22:43
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#8:

Igen igen, ez Luca napja, ami már faluhelyen sincs, szinte teljesen kihalt már vagy 100 éve. Sajnos.

2020. okt. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!