Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokaknál mi ez a nagy Hallowee...

Sokaknál mi ez a nagy Halloween utálat?

Figyelt kérdés

Már szinte mindenhol látom megosztva "Én gyertyát gyújtok és nem tököt faragok!" és egyéb bejegyzéseket.

Miért olyan nagy gond egyeseknél, hogy (amerikai példára) 31-én buliznak és a gyerekek is jól érzik magukat. Attól még 1-jén aki eddig is kijárt a temetobe ki fog menni gyertyát gyújtani.

Valaki megindokolja nekem? Lehet csak én nem tudok vmit, ami felháborító lehet.



2019. okt. 30. 09:23
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
64%
Ünnepeink 90%a valami sajnálatos eseményhez köthető gyászünnep, ez sokat elárul a megkeseredett népünkről... Vannak akik nem tudnak örülni semminek, ne foglalkozz velük aztán kész.
2019. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
90%

Különösebben nem érdekel, bár tény, hogy inkább a csendes megemlékezés időszaka számomra a halottak napja körüli időszak.

Ettől függetlenül, faragtam már én is tököt barátokkal, idén halloween buliba is megyek. Persze, ugyanúgy megvettem a gyertyákat, ugyanúgy megyünk a temetőbe.


Elég fura, alaphangon sokakban szerintem a külföldről jövő szokás miatt alakul ki ellenérzés, hiszen nekünk is van "beöltözős" bulink, a farsang.

Igazából szerintem mindenki döntse el magában, hogy ő hogyan szeretné tölteni a szabadidejét és csókolom.

2019. okt. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
88%
Sokan nem fogják fel hogy a halloween és a halottak napja,az két külön nap.
2019. okt. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
91%
Nálam se tök se gyertya.. vmi ufó lehetek
2019. okt. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
70%
Mert teljesen abban a tudatban vannak, hogy fel fogja váltani a saját ünnepünket. Illetve ellentétes a két ünnep, az egyik arról szól, hogy megemlékezünk a másik pedig arról, hogy szórakozunk. De egy napon sincsenek, a Halloween október 31., tehát a miénk előtt van. De nyugodj meg, ugyanezek az emberek nyugodt szívvel mennek február 14-én csokit és virágot vásárolni. :) Az is ragadványünnep, csak nekünk ott éppen nincsen semmi, ami ellentétes lenne, ha lenne valami szingliünnep, akkor is verekednének. :D
2019. okt. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

"Illetve ellentétes a két ünnep, az egyik arról szól, hogy megemlékezünk a másik pedig arról, hogy szórakozunk."


Ilyenkor a halotti tor jut az eszembe. Csendben, sírva emlékezve eltemetjük a szerettünket, azután összejönnek az emberek enni, inni.

Vagy az egyik megszokott a másik még nem és ezért a nagy ellenkezés?

2019. okt. 30. 09:43
 7/48 anonim ***** válasza:
87%
Hát én tököt is faragok mert szeretem csinálni, és mindig jó buli, illetve a temetőbe is kimegyek nagypapámhoz gyertyát gyújtani.
2019. okt. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
A tort én sem támogatom (a nagy kajálás részét)... de kénytelen vagyok elfogadni, mert az is megemlékezés a halottról, beszélgetnek róla, a kajálgatás az azért van, ha esetleg éhesek, vagy szomjasak lennének. Tehát ez valahol logikai alapon kényelmes. Azt nem tudom, hogy ezt a szokást mikor vették fel Magyarországon, vagy eredetileg volt-e, de ez már viszonylag megszokott. Felénk például pár éve jött be, hogy a kultúrházat bérlik ki és nem otthon tartják a tort, de egyhangúan kellemesen fogadták, tehát magával a torral is ez lehet a helyzet. :)
2019. okt. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
95%

"szingliünnep" - LOL


Én úgy szeretném meghonosítani itthon az Ölelés Vilagnapját (tudjátok, 'free hug' táblákkal random emberekkel örülni egymásnak), szamomra több hozzáadott érteke volna, mint úgy megküzdeni az elmúlás gondolatával, hogy viccet csinálunk belőle, de ez ízlés / érdeklődés kérdése.


Nem gondolnám, hogy a Halloween veszélyeztetné a saját hagyományainkat, behoz valami pluszt, ami eddig nem volt, cserébe nem kötelező ünnepelni, inkább egy plusz lehetőség.

A tökfaragás meg buli, akár gyerekkel, akár nélküle.

Szerintem ez egy álprobléma ebben a formában.

2019. okt. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
21%

Én buli párti vagyok. De nem kell egy külföldi ünnepet behurcolni hozzá. Sőt ünnep sem kell hozzá. Beöltözésre nálunk is van lehetőség:farsang.

Ha valaki halloweenezni akar, menjen ki az Amerikai Egyesült Állomokba. Ott van hagyománya, így igazi hangulata is. Magyarországon elég gyenge.

Nem, február 14-én sem "ünneplek" semmilyen kamu ünnepet. (Nem azért, mert nincs kivel.)

24

2019. okt. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!