Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem teszek magamért, ha...

Nem teszek magamért, ha valami zavar elfogadom és alkalmazkodom hozzá, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Korábban megláttam ezt magamban, de csupán most tudatosult bennem ez, hogy amennyiben zavar valami, abban az esetben nem is próbálok megtenni semmit, hogy ez megszűnjön, ehelyett alkalmazkodom hozzá.


Pl: bementem egy irodába, ahol az asztalon útban volt egy tárgy(pár kg-s), nem fértem el komfortosan az asztalnál, nagyon nem volt útba, de jobb lett volna, ha nincsen ott. Simán eltehettem volna a mellettem lévő székre is, de inkább alkalmazkodtam és inkább elfogadtam azt, hogy zavar ez.


Tehát, pici súlyt kellett volna emelni és odébb rakni, ehelyett inkább elfogadtam a zavaró tényezőt.


Azért zavar ez, mert ez kicsi dolognak látszik, de mégsem az, mert az életemben is vannak ilyen dolgok, amiket nem teszek meg, de megtudnám, de valamiért mégsem, hanem nyelek és tűrök... Elkerülöm a konfliktusokat és ehhez hasonló dolgok. Mármint, olyan konfliktusokat, amik nem éppen olyan zavaróak, olyan konfliktusokat, mint amit a zavaró tárgy jelképez a leírtakban, nem túlságosan zavaró, inkább elfogadom.


Mit tudnék tenni? Milyen dolgoknak lehet ez a következménye, hogy így viselkedem? Hogy tudok változtatni? Mit lehetne meglátnom magamban evvel kapcsolatosan?


2020. nov. 1. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosítsd magadban, hogy egy konfliktuskerülő, önutálatban szenvedő papucs vagy.

Jövőhéttől csináld az ellenkezőjét, mint amit eddig tettél.

Pl. ha nem tetted el ami zavart, akkor tedd arrébb. Tudatosítsd magadban, hogy az első te legyél.


Pl. ha nem teszel a saját egészségedért napi szinten, akkor majd költöd a gyógyszerekre és orvosra a pénzed, és sűrűn leszel beteg.

2020. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem ez az életösztön nagyfokú hiányát jelzi. sajnos hozzám közeli embernél is tapasztalom, és tehetetlen vagyok. nem tudok mindenért kiállni érte, mindent elintézni helyette, hiába próbálok. sajnos ezzel a környezetedre is óriási súlyt helyezel, akik szeretnek téged, és látják hogy ilyen vagy.

próbálj meg felkeresni egy pszichológust, hogy könnyebb legyen mindenkinek.

2020. nov. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 azért életképtelenségig nem fajul, mint mondtam, csupán apró dolgokra vonatkozik ez leginkább.
2020. nov. 4. 22:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy ez a kérdés egy paradoxon...
2020. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!