Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az elmondható, hogy rengeteg...

Az elmondható, hogy rengeteg embert megvisel anyagilag ez a mostani időszak? A vendéglátóipari vállalkozok becsődölnek, vagy hiteleket vesznek fel? Külföldi munkavállalást is ellehetetleníti esetenként. Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Mentális oldalról közelítve ki hogyan bírja, mindenki csak "agyal", aggódik?
2020. nov. 2. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én pesten egy kis lakótelepn lakon, de a kerület központjába is bejárok. Csak azt látom, hogy rengeteg üzlet bezárt a járvány kitörésekor és azóta sem nyitott újra. Pl. a kedvenc kínai kajás üzletem, a ruhaboltom, amiben néha vettem ruhát, a kifőzdém, ahonnan a kaját hordtam, a fotósom is csődbe ment, akivel a gyerek karácsonyi fotóját csináltattam. A minijátszóház is bezárt, ahova a gyereket vittem. Bezárt az újságos stand is, ahol újságot vettem és volt egy virágos is, ami szintén bezárt. Persze vannak más boltok helyettük, de ezekben mind vásároltam. Akkor vajon mennyi olyan üzlet lehetett, amiben még nem is vásároltam.
2020. nov. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én meg pont az egyes ellentétét érzékelem: ahol én élek semmi nem zárt be, minden pont úgy üzemel, mint előtte, a boltok, kávézók, stb. dugig vannak folyamatosan, mintha nem is lenne járványhelyzet. Nyilván vannak olyanok, akiknek a járvány miatt becsődöltek, de a saját környezetemben egy sincs, pedig megyeszékhelyen élek, szóval itt látványos lenne, ha hirtelen minden bezárna, mindenki munka nélkül maradna.
2020. nov. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Vendeglatoskent azt tudnam mondani, hogy az elso (tavaszi) lezarast epp csak megusztuk. A berleti dij, a szerzoi jogvedelem, a rezsi, az alkalmazottak kieso bere, a forgalomkieses az uzletnek, a bevetelkieses az 5-6 csaladnak, akiket az uzlet eltart, majd az egeszet koveto fele akkora forgalom, ami tobb honapig tartott, mind hozzajarult ahhoz, hogy csodot jelentsunk. Talan mostanra mondhato el, hogy a forgalom egalizalodott es az uzlet az 1 evvel ezelotti megelhetest nyujtja, de meg mindig reszletfizeteseket kerunk, amire lehet. Ha most mondanak azt, hogy be kell zarni, akkor vegleg becsuknank a boltot, ebbol, ebben a helyzetben lehetetlen kijonni. Persze, hitellel mas a helyzet, es nyilvan ez valahol cel is. De nem fogunk hitelt felvenni, eleg a jelenlegi teher. Na, ez most nagyon oszintere sikeredett :D
2020. nov. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!