Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Odamennétek valakihez az...

Odamennétek valakihez az utcán/buszon/valahol, ha az illető sír(és egyedül van)? Megkérdeznétek, tudtok-e segíteni, szeretne-e beszélni róla vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

2020. nov. 2. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Igen. Egyértelműen.

Korábban nemet mondtam volna, mert hogy úgyse rám tartozik, de a hetekben rengeteg ilyen "social experience" videót néztem, és rájöttem, hogy milyen jó dolog segíteni másoknak. Még ha el is küld, egy kérdés, hogy "minden rendben?" semmibe sem kerül, és akár még jót is tehetek valakivel aznap. Mert mindenki megérdemli a segítséget.

2020. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon az adott hangulatomtól függ. Mert volt, hogy nem tudtam tartani magam és én sírtam, de nagyon nem szerettem volna, ha még le is szólítanak.
2020. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én pont ma sírtam az utcán, sajnos nem tudtam visszatartani, amíg haza nem értem, de senki nem jött oda hozzám, és eszembe jutott ez a kérdés. Nem vártam el senkitől, és nem is nagyon akartam, hogy lássák, hogy sírok. De ha valaki csak odajön mondjuk és ad egy zsepit vagy ilyesmi, azt kedves gesztusnak vettem volna. Azon is gondolkoztam, fordított helyzetben én odamentem volna-e valakihez.
2020. nov. 2. 20:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem hiszem. Általában túl nagy balf asznak gonfdolom magam ilyenekhez, és félnék, hogy csak még tovább rontok a helyzeten. (Pl az emberek jó része ilyenkor pont nem azt akarja, hogy idegenek neki álljanak pesztrálgatni őket, szóval nem tudom, hogy ki akarja hogy odamenjek hozzá, és ki az, aki magában azt kívánja, hogy "istenem nehogy ide gyere még te is")


Bár olyan volt már, hogy egy este egy buszmegállóban csak én voltam, és egy síró lány, és adtam neki egy csomag zsepit.

2020. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Pont egy idegennek fogja kiönteni a szivét. Nagyon valosaghü..
2020. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Már csak azért is, mert én magamban mindig elküldöm a pi.ába azt, aki csak úgy odajön hozzám.
2020. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Korábban humánusabb voltam, ma már nem.
2020. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Biztos elzavarná
2020. nov. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert ha nagyon ideges dührohamot kapna nagy eséllyel. Meg úgysem tudnék segíteni, szerintem ha nagy baj van nem kíváncsi egy idegenre. Amúgy sincs életveszélyen hogy segíteni kéne.
2020. nov. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó kérdés.
jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!