Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik azt, hogy mivel...

Miért hiszik azt, hogy mivel egyedül élek egy lakásban, akkor nekem semmi dolgom, és mindig szívességet akarnak kérni, mivel biztos ráérek?

Figyelt kérdés

Tény, egyedül élek, és szeretek lustálkodni ha nem a munkahelyemen vagyok, de már unom, hogy a barátok, ismerősök, ha segítség kell nekik (pl. felújítás, cipekedés, építkezés, stb) mindig megtalálnak, hogy ugyan már, mi dolgom, biztos ráérek!

Kezdem úgy érezni, hogy kihasználnak. Nem azért élek direkt így, hogy másokra áldozzam a szabadidőm, még ha tényleg nincs is semmi dolgom épp! Mert ha akarnám, akkor a magam kedvére is tudnék barkácsolni meg hasonlók.

Összeveszni nem akarok velük, de hogy rázzam le őket, hgy ne én legyek mindig az , aki "épp ráér" ?


2020. nov. 6. 15:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szóval általában tényleg semmi dolgom, de akkor is inkább szívesebben nézek otthon TV-t, mint másoknál dolgozzak csak úgy, szívességből.
2020. nov. 6. 15:30
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond nekik azt hogy takarítanod kell, vagy javítgatsz, és stb. Vagy mond meg nekik kerek perec hogy munka után szeretnél pihizni, ugyanis neked is van energia szükségleted.
2020. nov. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Megmondod, hogy NEM ÉRSZ RÁ!
2020. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2. Jó csak ez kb. úgy szokott kinézni, hogy felhívnak, hogy pl. "Kedden ráérsz?" - és ha még ki is találok valamit, akkor utána az jön, hogy "És szerdán?" stb. Vagy hogy meddig nem érek rá aznap stb., és utána?
2020. nov. 6. 15:38
 5/12 A kérdező kommentje:
Vagy ha tudják hogy 3-4 napig otthon vagyok (mert 12 órában dolgozom, nem mindennap), akkor meg azt kérdezik, hogy melyik nap érnék rá?
2020. nov. 6. 15:39
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Azert itt par reszlet fontos lenne. Ezek lanyok, akik csak akkor talalnak meg ha meg kell javitani valamit? Vagy rokonok?

Te szoktattad ra oket erre azzal h mindig rendelkezesre alltal? Stb stb

2020. nov. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tanulj meg nemet mondani, vagy legalább kérd el az árát az idődnek és erőfeszítésednek. Ha megsértődnek, így jártak.


De akkor sem illik másokat ugráltatni, pláne ingyen.

2020. nov. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6. Nem lányok, rokonok, de főleg barátok, de volt már munkatárs is.

Igen, lehet az volt a baj, hogy eleinte mentem, mert amúgy szívesen segítek egyszer-kétszer. De hogy már rendszert csinálnak belőle, és van hogy ilyen egész napos segítségek meg munkák, az már sok. Meg hogy "alap"-nak gondolják, hogy megyek. Pláne, hogy én az életbe soha egyiküktől sem kértem még semmit. Kíváncsi lennék, ha fordított esetben én szólnék, hogy jönni kéne kifesteni a lakást, mit találnának ki. Ja hogy nekik családjuk van meg gyerekeik.

2020. nov. 6. 16:02
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy randizol a barátnőddel randizol minden nap mert friss a kapcsolat. Ekkor csak nem hívnak el betonozol.
2020. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem nincsenek barátaim de szerintem ezek nem igazi barátok. Rokonaim vannak azok pont ilyenek nekem is. De én nem szoktam menni, régen mentem de nem vagyok én bolond. Attól hogy annak néznek.
2020. nov. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!