Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szólja le olyan a...

Miért szólja le olyan a hobbimat, mondván, hogy drága, miközben az övé sokszorosa?

Figyelt kérdés

Szeretek kerékpározni, költök is rá. Nem vészesen sokat, pár tízezer évente, illetve 2-3 évenként biciklit/kategóriát váltok a változatosság kedvéért. Na most, aki ebben benne van, az tudja, hogy 300e Ft alatt nincs használható kerékpár, ez a belépőszint.


A hétvégén összejövetel alkalmával egy családtagom megjegyezte, hogy micsoda idétlen hobbi, mit tudhat az a bicikli több százezerért? Hisz mindegyiket csak tekerni kell.. Mindezt úgy tálalja nekem, hogy ő éves szinten MILLIÓ felett költ horgászatra. Legutóbb annyiért vásárolt etetőhajót, amennyiért én kerékpárt. Értitek? Én több ezer km-t tekerek hegyen-völgyön, neki beviszi a tó közepére a kaját. Vicc.


Persze, nem érdekelne alapesetben, de milyen jogon szólja le a bicajozást? De még ha nem pecázna, akkor is, nem mindegy? Nem az ő pénze.



2020. nov. 6. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el, vannak ilyenek. Én azért visszaszóltam volna valamit.
2020. nov. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mivel a nyaralásaik zöme valamilyen horgászathoz kötődik, így rákérdeztem a feleségénél, hogy amúgy ő hova utazna szívesen? Válaszolt, de nagyon kellemetlen volt neki, mert ugye az ő vágyai a fontossági sorrend végén kullognak. Nem akartam ilyen szituba keverni, de szerettem volna, ha a férje szarul érzi magát.
2020. nov. 6. 19:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb ilyen helyzet alakul ki, akkor kérdezd mond neki, hogy "micsoda idétlen hobbi ez a horgászat, több milliót felszerelésre költeni, közben meg csak ugyanúgy ott ülsz és várod a kapást, mint egy 10ezres bottal".

Erre azt fogja reagálni, hogy "na azért az nem úgy van, ez sokkal összetettebb" - erre te: "ahogyan a bringázás is :)" <--- ezt a mosolyt ne hagyd ki, nézz mélyen a szemébe, és mosolyogj rá.


Meg fogja oldani a kérdést.

2020. nov. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!