Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le és utálják...

Miért nézik le és utálják ennyire a friss jogsis tizenéveseket?

Figyelt kérdés

Kíváncsi voltam és kiírtam ugyanazt a kérdést apró változtatásokkal. Helyszín, adatok, de az egyikben egy középkorú 30 éves jogsis embert "játszottam" a másikban pedig egy 17 éves friss jogsis srácot.

A szituáció mindkettőnél egy az egyben ugyanaz. A sofőri reakció is.


A srác kérdéséhez kb 20 váalsz érkezett ebből 18 mind lenéző, utálatos és mind a srácot állították be hibásnak. pl.: Te még kis mazsola vagy. ha ledudálnál még jól fel is pofoználak. És ez a válasz 95%-os hasznosságot ért el. Szégyen.

Na ez azért durva. Ha egy a srác ledudálja azt aki nem adja meg neki az elsőbbséget még ő kap pofont? Csak azért, mert kezdő?


A középkorú férfi kérdéséhez viszont kevesebb, de sokkal értelmesebb váalszok érkeztek, pl.: áhh az ilyet hagyni kell hagy menjen, ne stresszeld magad ezen. vagy: dudáld le azt jólvan csak észhez tér. mind a kérdezőnek adtak igazat (értelem szerűen a szituációból adódóan) és mind a szabálytalankodó ellen voltak.


Namost. Ez mire jó? Honnan tudják, hogy hogy vezet az a srác? Friss a jogsija és? ugyanazt a kresz tesztet töltötte ki, mint mindenki más. ugyanabban a forgalomban vizsgázott ahol mindenki más. A tudása friss. A reakcióideje a legjobb.


Jó, igaz "fiatal" elfigyel, nincs tapasztalata stb stb. És? Akkor mi van?

Mennyivel kevesebb egy tizenéves friss jogsis egy középkorú 30 éves tapasztalattal rendelkezőnél? ha?


2020. nov. 7. 19:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Amúgy a szitu. Belváros, jobbkezes utca. A sofőr megy 25-el, érkezik jobbról is egy autó. Lassít a sofőr egy picit, de a jobb oldali sofőr nem, és bekanyarodik elé. A sofőr rádudál.
2020. nov. 7. 19:38
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy gondolják, hogy egy friss jogsis kevesebb rutinnal nagyobb eséllyel hibázik és okoz ezzel balesetet, mint egy rutinosabb sofőr (persze bármely életkorban lehet valaki szar sofőr, nyilván nem ezen múlik, csak szerintem van egy ilyen általános hozzáállás). Vagy nem ugyanazok válaszoltak a két kérdésre, így nyilván a véleményük is lehet más. :-)

Amúgy pont nemrég halt bele a vagánykodásába egy 17 éves srác, talán te is hallottál róla.

2020. nov. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%
A jobbról érkezőnek miért is kellett volna lassítania egy jobbkezes kereszteződésnél?... tehat ő szqbályosan bekanyarodik te meg dudálsz... igen, ezért jár a pofon.
2020. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a legtöbb magyar ember és kész. Soha a büdös életben nem fogod te ezt a szemléletet megváltoztatni. Lehet más országban más az emberi szokás, nem tudom, de magyaroknál ilyen.
2020. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

2: Igen ez igaz. Nem szokta meg, hogy mikre kell egyszerre figyelni, nem "rutinból" figyeli a táblákat, hanem erőlködik, hogy jaaj most azt nézem, most azt stb stb és csatt, összement.


Igen sajnos, hallottam róla... Hát, én már nem tudok mit hozzáfűzni.

2020. nov. 7. 19:42
 6/19 A kérdező kommentje:
3: rosszul értelmezted. A jobbról érkező elé kanyarodott balra az autós. a jobbról érkező dudált :)
2020. nov. 7. 19:42
 7/19 anonim ***** válasza:

mellesleg ha 25ről még "lassítottál" egy kicsit, akkor gyakorlatilag egyhelyben álltál... miért kellett volna annak akinek amúgy is elsőbbsége van, lassítania?...

Eleve ö látta hogy megadod neki az elsőbbséget, hiszen egy eleve tötymörgő tempóban még lassítasz is.

2020. nov. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Na szóval. a szitut rosszul írtam le. Egy autós nem adta meg a jobb kezest és bekanyarodott a jobbról érkező elé BALRA! a jobbról érkező egyenesen ment (volna) tovább.
2020. nov. 7. 19:43
 9/19 A kérdező kommentje:

7: belváros. ott nem megyünk még 40-el se.


És a jobbról érkező autós vagyok ÉN

2020. nov. 7. 19:44
 10/19 A kérdező kommentje:
Aki még mindig nem értené: NEKEM nem adták meg a jobbkezest, ELÉM kanyarodtak be, ÉN dudáltam.
2020. nov. 7. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!