Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szednek olyanok tizenéve...

Miért szednek olyanok tizenévesen fogamzásgátlót, akiknek úgymond senkijük nincs?

Figyelt kérdés
Olvasok ilyeneket hogy szebb a bőre mert a hormonokat kordában tartja, de önmagában csak ezért íratják fel maguknak? vagy 15-17 évesen javában "csinálja" valakivel, csak nem részletezi?
2018. máj. 20. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Mert az emberek hülyék.
2018. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Ismerek egy kislányt aki most lett 14 éves. O azért szed hogy nagyobb legyen a melle
2018. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ilyenről még nem is hallottam, hogy ilyenek miatt szednek tizen évesek fogamzásgátlót😮 viszont volt egy ismerősöm akinek 15 évesen azért írta fel az orvos, mert egyszerűen olyan rosszul volt a havi ciklusa alatt a görcsöktől és a hányinger/hányástól és mennyiségtől, hogy mással nem tudták megoldani a problémát...neki ezért kellett...majd pislognak, ha majd huszon éves korukban meg problémájuk lesz abból, hogy 14 évesen hormonokkal bombázzák a szervezetüket...
2018. máj. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

"Miért szednek olyanok tizenévesen fogamzásgátlót, akiknek úgymond senkijük nincs?"


Bőrgyógyászok ezzel dolgoznak, pattanásokra fogamzásgátlót írnak fel, csak azt nem tudom, hogy a fiúknak is ? :D

2018. máj. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Bizonyos menstruációs problémákra is szoktak felírni fogamzásgátlót az orvosok, illetve bőrproblémákra is. Amúgy szerintem olyan nincsen, hogy valaki feliratja magának, mert nem hinném, hogy egy orvos csak úgy indokolatlanul írna fel bármilyen gyógyszert, de lehet, hogy én vagyok túl naív.
2018. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Azt elfelejtettem odaírni hogy az anyja veszi neki a fogamzásgátlot. 2-es voltam
2018. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Normális orvos nem ír fel csak úgy alapos indok nélkül fogamzásgátlót, természetesen vannak rossz orvosok, szóval nem tudom, hogy kinek miért írnak fel.

Viszont vannak hormonproblémák, amikre egyelőre nem nagyon van más megoldás. Nekem csak 20 éves korom felett írtak fel ilyet, de addig bizony én is kínlódtam a menstruációmmal (11 éves korom óta), görcsök, hosszú vérzés (minimum 2 hét, de volt, hogy 3 hét után sem állt le magától, arra kaptam egy egy alkalmas gyógyszert), állandó rendetlen ciklus, soha nem tudtam, mikor jön meg és meddig tart, voltam kivizsgáláson, csak annyit tudtak mondani, hogy ha magától nem áll be, akkor gondom lehet később a gyerekvállalással, akinek nem volt ilyen problémája, az könnyen ítélkezik.

2018. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

szent szr...


Ilyen van tényleg?


Komolyan, a gyógyszergyártók fogják kiírtani az egész emberiséget, ez már biztos.

2018. máj. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedtem 17-18 évesen és azóta is szűz vagyok. Azért, mert minden egyes menstruációnál napokig hánytam, hasmenésem volt, magzatpózban fetrengtem az ágyon a fájdalomtól. Havonta jártam az orvoshoz igazolást kérni, amiért hiányoztam pár napot a suliból. Nem "felirattam", hanem elmentem nőgyógyászhoz, hogy megkérdezzem, hogy ezekkel a görcsökkel lehet-e valamit tenni azon kívül, hogy egy marék fájdalomcsillapítót beszedek minden nap, vagy szenvedek. Ezt ajánlotta, vagy egy másik gyógyszert, amiről azt mondta, hogy nem biztos, hogy fog nálam hatni. Nem "ész nélkül" írta fel, előtte rendesen kivizsgáltak, hogy egyáltalán szedhetek-e ilyen gyógyszert. Nem hülye volt az orvos, egyszerűen a menstruációs görcsökre nincs más megoldás (a már említett fájdalomcsillapító zabálásán kívül). A modern fogamzásgátlók már nem hatnak úgy a szervezetre, mint régen, alacsony hormontartalmúak, nem feltétlenül borítják fel egészséges szervezet hormontermelését, nem okoznak meddőséget hosszabb szedés után sem. Nyilván okozhatnak gondot, ha valaki nem a neki megfelelő gyógyszert szedi vagy nem vizsgálták ki előtte, de normális esetben nem okoznak problémát. Én végül abbahagytam, mert maguktól is javultak a görcseim, a gyógyszer már nem segített annyit, hogy megérje csak ezért szedni.
2018. máj. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Különben engem nem tudnak beparáztatni a meddőség rémével, mivel nekem orvosok mondták, hogy ha nem áll be magától a menstruációm, akkor eleve gondom lehet a gyerekvállalással, mivel bő 10 év alatt sem állt be, ezért nem érzem kockázatosabbnak a tablettát, de így legalább nyugalmam van. Az én életem meg csak nem befolyásolja más nők gyerekvállalását, csak mert én így döntöttem. :-)

Általános iskolás koromban voltam gyereknőgyógyászaton kórházban kivizsgáláson több napra, volt ott velem egy szobában egy nagyon fiatal kislány, korai pubertással. Tudom, hogy általánosságban véve nincs probléma a nőknek, lányoknak ezzel, de van, akinek van.

Aki meg ész nélkül szed, vagy hülye orvosa van, kijátssza a kivizsgálást, hát az meg az ő baja, de ő is csak a saját életéért felel. Én indokoltan kaptam tablettát, és nem nagyobb a kockázata, mint hogyha nem kaptam volna.

2018. máj. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!