Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai tizenévesek miért nem...

A mai tizenévesek miért nem tudnak rendesen magyarul?

Figyelt kérdés

Manapság ha egy tizenéves tud helyesen írni, netán összetett mondatokat alkotni, már kész zseninek számít, mert a kamaszok többsége képtelen erre, annak ellenére, hogy a magyar az anyanyelvük. Elég csak megnézni a közösségi oldalukat, ahol magabiztosan osztják az észt, de annyi hibával, hogy az már szinte olvashatatlan. És akkor azt még meg sem említettem, hogy életükben talán egyszer vettek könyvet a kezükbe, vagy még egyszer sem.

Természetesen nem mindenki ilyen, de sajnos a többség ebbe a kategóriába tartozik. Miért van ez?


2019. jan. 7. 20:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Igénytelenség, elbutulás. Manapság alkoholistának vagy éppen szajhának lenni ezerszer menőbb mint olvasott embernek. Sokaknál még egyenesen menő is ha nem tudnak helyesen írni. Ez van. Sajnos a korunk velejáró fertőzése ahogy sok más is. Bele kell törődni.
2019. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

Ahogy a Gyakoris közvéleményből ki szokott derülni: "Ez teljesen normális, nincs ezzel semmi gond, semmi közöd nincs hozzá, miért baj az hogy telefonon élik az életüket?"


Sajnos nem hiszem, hogy bárkit meghat ez a jelenség itt, az oldalon jelenlévők közül...


Szerintem nem normális dolog, amerre a világ tart, illetve ahol jelenleg is áll. Persze ha valakinek még van józan esze, és felemeli a szavát ezellen a téboly ellen, ami napjainkban uralkodik, akkor jön a leugatás meg a lepontozás. De valahogy érdemi vita sosem tud kialakulni, érveik valahogy nincsenek a beugatóknak. Ez már egy ideje így megy ebben a kérdésben...


Én a magam részéről szánalmasnak érzem, hogy ennyi unintelligens műveletlen sz..r képzi a "fiatalok" táborát manapság. Szégyenletes, hogy valaki ennyire ostoba, és jól is érzi magát abban a szellemi fertőben, amiben dagonyázva éli az életét.

2019. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Az igényesebb része általában nem nyilvánul meg közösségi oldalon...
2019. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek. Én 22 évesen tehát még kvázi fiatalként szégyellem a mai ifjúság (a korosztályom) szellemi és erkölcsi szintjét.
2019. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én ezt a kérdést nem "bezzegazénidőmbenezésnek" szántam, mert a szex, piálás stb. mindig is jelen volt a fiatalok körében, nem kell álszentnek lenni. Viszont ez az elbutulás csak az utóbbi években terjedt el ennyire.
2019. jan. 7. 20:27
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a magyarok ilyenek. Angol nyelvterületen élek, itt ugyanez van, rengeteg ember nem tud helyesen írni és fogalmazni angolul.


Az sem igaz, hogy csak fiatalokra jellemző a rossz helyesírás. 40-50 éves vagy még idősebb emberek között is nagyon sok olyan van, akik nem képesek hiba nélkül leírni egy rövid mondatot.


Mivel több helyen, különféle oktatási rendszereknél is ugyanez a helyzet, ezért szerintem ennek nem az oktatás minősége az oka. A emberek nagy része egyszerűen csak buta ebben a témában, és ritkaság az, ha valakinek jó érzéke van a nyelvhez. Az idősebbek esetében erre még rátesz egy lapáttal az is, hogy a helyesírási szabályok többször is változtak azóta, hogy ők kikerültek az iskolapadból.

2019. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Fantasztikus, zseni vagyok.

Sőt, mivel állandóan 1000 oldalas könyveket viszek magammal mindenhova olvasni, akkor nem is tudom milyen csoda lehetek.

17/L

2019. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7: Ezt mondom. Egy átlagos, értelmes kamaszra úgy néznek, mintha egy különc zseni lenne. Röhej.
2019. jan. 7. 20:53
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A barátaim többsége is így van a dologgal, mint én. Különcnek sose hívtak emiatt.

Persze, látom, hogy más osztálytársaim hogy képesek írni, de nem érdekel, mert max őket nem fogják komolyan venni egy munkahelynél.

De ahogy elnézem le is lettem pontozva, mert úgy látszik valakinek nem tetszik, hogy nem vagyok a "mai fiatal" sztereótípia.

17/L

2019. jan. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Akkor én is zseni vagyok,(most 23 lettem nemrég)18 évesen nekem lett a legkevesebb hibapontom helyesírásban a magyar érettségin abban az iskolában,ahová jártam.....(5 hibapont)most mégsem mentem vele semmire ,sőt...még rosszabb helyzetben vagyok,mint akik az akkori osztálytársaim közül bukdácsoltak ,ribiskedtek stb.Nem éppen igazságos az élet.A mostaniak nem tudom hogy írnak,nem ismerek egyet sem.
2019. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!