Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai tizenévesek mért ilyen...

A mai tizenévesek mért ilyen elitisták?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy ebben a korban a legnagyobb részben az határozza meg a népszerűséged, hogy hol vásárolsz, milyen éttermekbe jársz, hova jársz nyaralni, hol laksz stb. és természetesen, hogy mindezt mennyire tudod kireklámozni az Instán.

Ezek ugye mind az anyagi háttereddel vannak összefüggésben, és ezzel csak egy baj van.

AZ NEM A TE PÉNZED.


(Szerintem az sem igazán normális, ha úgy nézed le a másika, hogy ténylegesen te keresed meg, de azért az egy fokkal érthetőbb.)


Na de a lényeg az, hogy ebben a kb. 12 és 25 közti időszakban a többség szinte 100%-ban a szülőktől kapott pénzen rázza a rongyot és sokszor emberszámba sem veszik azokat akik ezt nem tudják megtenni.


Egyszerűen fel nem fogom.

Csak, mert valaki 20 évesen jobban be van határolva anyagilag mért jelenti azt, hogy már nem is lehet érdekes ember?



2018. aug. 6. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Mert ez a mai divat . Ezt sugározza feléjük a tv lásd éjjel nappal Budapest és társai, közösségi média, mindenki csak a jó énjét mutatja meg , egymást rangatjak bele egyre jobban ebbe az elitizmusba. Félnek hogy ha kitunnek vagy így vagy úgy akkor gazak lesznek . Pedig nagyon nem így van .

Legnagyobb gond a médiaval van zene , filmek stb. Egy bizonyos iq alatt ezeket nem lehet átlépni , mindenki megy mindenki után .

2018. aug. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Azért ne általánosíts, az én környezetemben ez nem "divat", pedig nem valami vidéki helyen élek. Hanem pest környéki vagyok.

17/L

2018. aug. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ez valami fixáció, hogy a főváros határain túl barbárok élnek?
2018. aug. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki gondolkodik így.Aki igen az így akar másokon felülemelkedni, mert csak ezt tudja felmutatni.Még ha extrovertált valakiyaz is inkább megéli a dolgokat, nem posztolgatja őket.Sajnos hogy manapság már felhígult a média,ezzel eggyütt a fiatalok is.De sok fiatalnak meg nincs lehetősége olyan életre amit szeretnének pedig tehetségek, egyéniségek,komolyak és jószívűek.
2018. aug. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

17 évesen sutyiban dolgoztam ott ahol éppen kevesen voltak, megegyeztünk egy összegben a ledolgozott órák után, és fizetett az ember, ezekből az összegekből csináltam a jogosítványomat, 21 évesen A kategóriát, utána kivittek külföldre, bár nem a szakmámat végeztem kint, de reggel és kora este adtak enni, napközben meg szabadnapjaimon a városban voltam és ha éhes voltam ettem valahol.


Sose vágytam arra amire nem volt pénzem, mert reálisan láttam a helyzetemet, volt a kezemben hó végén 800e ft is, mégsem vettem 300-ért telefont, meg lapos tévét.


Viszont volt jó kocsim egy ideig amit más diploma után kap meg..., motort vettem, időközben az autót kisebbre cseréltem anyagiakat nézve, ezeket mind saját munkából valósítottam meg, így nem tartoztam senki felé elszámolni valóval, mert csak az én pénzem volt benne.

2018. aug. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért sajnálom, hogy egy kicsit megkésve kezdtél bele. Emlékszem én amikor középsőcsoportban megkerestem az első milliárdomat még nem voltak gondok autófenntartással kapcsolatban. Azóta egy kicsit elszálltak az árak és érthető, hogy néha azért vannak nehézségek.
2018. aug. 7. 00:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit te írsz, az nem feltétlenül elitizmus egyébként, drága cuccokat venni és felvágni vele még nem egyenlő az elitizmussal. Ezek az emberek pont, hogy sokszor átlagos családból származnak, de másnak akarnak látszani, vagy esetleg hitelből villognak. Illetve nagyon sokan egy generális tetszéskiváltást és beilleszkedési normát követnek a “divatos” életmóddal.
2021. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fingkirály ***** válasza:
100%
Azért azt ne feledjük el meg említeni, hogy a közösségi mediafelületeken az emberek 99 százaléka ötször akkorának hazudja magát, mint amekkora valójában.
2021. ápr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!