Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy a felnőtt...

Mit csináljak, hogy a felnőtt lányom ne legyen lusta elmosogatni? 57/Ff

Figyelt kérdés
Most 22 éves. Én dolgozok, 12 órában, ő szakmát tanuló. Általában én főzök, ő takarít, de olykor ő főz. Gond az, hogy hetente 1-2x eljátssza, hogy nem mosogat el, illetve nem mindent, hanem csak annyit, hogy legyen mihez nyúlni. Indokolva azzal, hogy "fáradt vagyok", "nincs kedvem". Nekem sincsen kedvem gyakran főzni egy fárasztó nap után, se dolgozni menni, se elviselni bizonyos embereket, mégis megteszem, megcsinálom, mert ez a dolgom, a kötelességem. Ő kemény 2 perc sétára van az iskolájától, nem szakad meg a közlekedésben. Kérdőre vontam már, hogy ez nála mégis hogyan alakult ki ez a hülyeség, és miért nincs 30 perce, ha 2 perc az út az iskolához, barátai nincsenek, ergo nem jár el sehova, nincs miben elfáradnia, mert a hobbijain kívül nem csinál semmit, az meg csak itthoni szórakozás, utaznia se kell. Ilyenkor legyint és mondja, ne idegeskedjek semmiségeken, nem szalad sehova a mosogatnivaló, semmi baj nem lesz egy nap kihagyástól. Mit csináljak vele, hogy az igénye nagyobb legyen a rendre? Szobájában rendet tart, lakásban is, de a mosogatással teljesen hadiláb van. Hét közepén se mondhatja az ember, hogy nem csinálja meg a munkát, mert fáradt. És ha most ilyen, mi lesz később, amikor 1-2 órát foga oda-vissza utazni, dolgozni, és utána lesz igazán fáradt, nem csak mondacsinált fáradtság? Rendelni fog kaját, hogy ne kelljen mosogatnia vagy mi?
2020. nov. 10. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Én amiatt aggódnék, hogy 22 évesen nincsenek barátai, barátnői, nem jár el otthonról. Ez sokkal nagyobb baj, mint a mosogatni való.
2020. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez van, nem tudok ezzel mit csinálni. Mondtam neki, hogy csinálhatna ezzel valamit mert nem normális, és 40 évesen xar lesz, ha a kutya se nyitja rá az ajtót, de nem, nem jön össze neki.
2020. nov. 10. 21:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem érdekel, csak 22 évesen már mit kezdjek azzal, hogy nincsenek barátai. Általánosban voltak ketten, de iskolán kívül nem találkoztak, max Alle-ba mentek el néhányszor. Sokszor mondtam, menjen sétálni, új helyekre, de nem, nem szeret sok idegen ember között lenni. Volt elégszer kiabálás erről, rengeteg ötletet adtam neki, de ő egyedül nem akar sehova menni, mert úgy unalmas, kivel menni pedig nem tud.
2020. nov. 10. 21:24
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Igaza van. Ilyen hülyeségeken stresszelsz de most komolyan?
2020. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A saját lakásából úgy csinál majd szemétdombot ahogy akar, amíg viszont itthon lakik, férjen bele az idejébe a napi 30 perc, hogy ne a mosogatnivalót kelljen néznem meg kerülgetnem amikor hazaérek.
2020. nov. 10. 21:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Semmi bajom nem lenne, ha csinálna valamit, de mindig azt mondja, amikor kérdezem milyen napja volt, történt valami, hogy semmi. Hazaér du-án 2-kor, már ez sem, mert holnaptól távoktatás és csak a következő hétre mondta, hogy egy törije lesz, így ha aznap lennék szabadnapos, addig ne keressem semmivel, a többit küldik neten. Előző távoktatásnál megint csak sok ideje volt, ugyanígy ment, mint most fog menni, mégis heti 1-2x eljátszotta.
2020. nov. 10. 21:47
 7/8 anonim ***** válasza:
9%

Nalunk mosogatogep van meg papirtanyer meg muanyag pohar. Nem vesztegetjuk az idonket mosogatasra kezzel soha. Geppel is csak edenyeket.


Vasarolj be te is a kenyelmedert. Megteheted szerintem anyagilag. A mi (2 en vagyunk az elettarsammal) : a papirtanyer es poharra elkoltott osszeg havi kb 1500 huf.

A mosogatogep kb 10 evig jar. 100-150 ezerert uj markas gepet vehetsz. Ha 10 evre szamolod es100 e a gep. Akkor evente 10 e huf. Azaz havi 833 huf. Szoval olcsobb,mint egy hazvezetono.

2020. nov. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Beszéd meg vele, hogy rendben, ha nem akar mosogatni, akkor főzzön ő, te meg majd mosogatsz. Mindjárt meggondolja magát, meglátod.
2020. nov. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!