Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem tesz feszültté a...

Titeket nem tesz feszültté a kijárási tilalom meg az újabb szigorítások?

Figyelt kérdés

Mert én ettől borzasztóan kifordultam már magamból.

A legdurvább az, hogy a korlátozás óta teljesen őrült módon vezetek, amikor nincs nagy forgalom. Pedig igyekszem normálisan, de az sosem tart sokáig. Ezelőtt soha nem mentem még a Bécsi úton 80-nál többel, de mostanában a 100 is megvolt. Kanyarokba is úgy vágódok be, ahogy előtte sosem mertem, és nem érzek semmit. Se azt, hogy ez rossz dolog lenne, se azt, hogy veszélyes. Még csak azt sem mondhatom, hogy élvezem.

Nincs türelmem senkit végighallgatni, ha maszkban beszél hozzám, nem is értem mit mond, és nincs is kedvem odafigyelni. Baromira idegesít mindenki. És igazából semmit nincs kedvem megcsinálni, nagyjából sz.rok a világra. Néha már azt kívánom, hogy dögöljön csak meg mindenki.

És akkor holnaptól még jobban be vagyok zárva. Eddig, ha feszült voltam, akkor éjjel mentem autóval egy kört a környékben, és az nyugtatólag hatott, kikapcsolt, feltöltött, és utána jó volt. Olyankor mindig normálisan vezettem, tök jól esett. Most meg nem szabad kimenni az utcára 8 után?! Hát, elmennek ezek a pcsába!

És azt hittem, ha ezt itt most leírom, utána legalább kicsit jobb lesz. Hát nem az.


Ti hogy vagytok?


2020. nov. 10. 23:00
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
10-es, úgy látszik nekem ez az igazi stresszhelyzet. A legdurvább vizsgáimmal is vígan elvoltam, kicsit stresszeltem rajtuk, de összességében no para. A határidőktől sem bukok ki, pedig mindent az utolsó pillanatban csinálok meg.
2020. nov. 10. 23:52
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem érkeznek ellenszenves válaszok, akkor hidd el, hogy meg fogsz könnyebbülni egy kicsit.


Kezdjük ott, hogy én alapból nem nagyon veszem be ezt a járvány mizériát annyira. Nem kétségbe vonom a vírus létezését, szó sincs erről, egyszerűen csak nem vagyok pánikolós típus. Meg szerintem valamit baromira elhallgatnak előlünk a nagyhatalmak, hogy mi miért történt ebben az évben. Számomra valami bűzlik a háttérből. Na mindegy, csak eszembe jutott...


Egyébként részemről is hasonló a helyzet, igaz, az én esetemben szomorúság is párosul az idegesség mellett. Minden, ami a 2010-es években jó volt (mert lássuk be, nem volt rossz korszak), azt elfelejthetjük örökre. A jelen események összessége az egész 2020-as évtizedre rá fogja nyomni a bélyegét. Ha a járványra lesz is globális megoldás, azzal még nem lesz minden megoldva. A világ gazdasági, politikai, szociológiai és a jelen kulturális háttere a béka segge alá fog kerülni. Az emberek java része ezután is pánikolni fog, és mindent meg fognak tenni, hogy lehúzzanak a saját szintjükre.


Nem tudlak hibáztatni amiatt, amiket írtál. Teljesen át tudom érezni a helyzeted, mert én is így látom a dolgokat és én is így állok hozzájuk. Én is belefáradtam ebbe az egészbe. Abba, hogy a legtöbben gyilkosként tekintenek rám, ha leveszem a maszkot. Igen, le szoktam venni például a vonaton, mert egyszerűen nem kapok benne levegőt egy idő után. De ezért szoktam félreülni, ha meg odajönnek, visszaveszem. Abba is belefáradtam már, hogy a nyíltan rettegésben élő emberek hülyeségeit kell hallgatnom a járványról (úgy, hogy én se értek egy szót se az egészből), amiről egyszerűen nem tudunk mindent. Engem is idegesít, hogy este 8 után nem mehetünk ki kocsikázni este.


Azért megkérdezném a Viktorékat, hogy mit gondoltak itt. 20:00 előtt nem fertőz a korona, utána meg igen, ráadásul a saját kocsimban, amiben csak én ülök?! Ezzel a húzásával a Viktorék elérték, hogy én is nyíltan ellenszenvet mutassak a Fidesz ellen (előtte szimplán neutrális voltam velük). Abba már bele se megyek, hogy a Viktor tökéletesen ellentmond a 30 évvel ezelőtti énjének, miatta nő az ellenszenv a magyarokkal szemben a külföldiek tekintetében, idegesít a manipulatív magatartása, nem tud egy értelmes, elfogadható megoldást találni a járványkezelésre és össze-vissza ingázik a nagyhatalmak közt, hogy előbb megkapja a tesztfázisú vakcinákat. Ő, illetve ők úgy gondolták, hogy egy vészhelyzeti diktatúra lesz a legjobb megoldás erre az egészre. De ezzel azt érte el, hogy külföldön és itthon is csak jobban gyűlöljék.


Lényeg az egészből, én is egyre nehezebben tudok alkalmazkodni ehhez a kialakult helyzethez. Ez csak azoknak megy hosszútávon, akik vagy manipulálhatók, vagy mazohisták. A többieknek (neked is, meg nekem is többek közt) az a dolguk, hogy a józan eszüket megőrizzék, ne csak az egészségüket. Ebből kifolyólag nekünk duplán nehéz ez a helyzet, de abban bízok, hogy mire vissza jön a jó idő, addig valamelyest rendeződik ez a helyzet.

2020. nov. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
12-es, köszi! Remélem, hamar vége lesz ennek a mizériának! Mert csak szívatnak a sok hülyeséggel, de semmi pozitívat nem kapunk cserébe. Kitartást neked!
2020. nov. 11. 00:13
 14/21 anonim ***** válasza:
69%

Kerdezovel egyetertek. Rengeteg penzt is vesztettem a hulye korlatozasok miatt a vallalkozasomban. Nem terit meg nekem semmit az allam.

Azota ,ha keresek vmit a taskamban az utcan,fogom lerakom a foldre a taskam es kipakolok melle a foldre. Duhos vagyok az egesz ertelmetlen korlatozasra. A diktaturara,hogy az emberek ilyen birkak es megvezethetoek. Nincs meg a jozan eszuk.

Orulok,ha minel tobben meghalnak. Csak nem a virusrol,hanem a lelki terrortol meg az idegesseg meg felelemtol.

2020. nov. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%
Részben zavar, de legjobban a maszkviselés, mert szemüveges vagyok.
2020. nov. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

Én több mint 1 éve home office-ban dolgozom, szóval hozzászoktam a "bezártsághoz". Kutyát sétsltatni ugyanúgy tudok. Egyedül a bevásárlás gáz, mert azt havi 2x a férjemmel szoktuk intézni, ő meg 6 után ér haza, esélytelen 7-ig végezni.

Úgyhogy most a nehezebb cuccokat házhoz rendelem (amikor tudom), a maradékért meg leugrom napközben.


A barátainkkal nem megyünk el este szórakozni, de ezt még ki lehet bírni.


Nekem sem tetszik, mert utálom ha változtatnom kell valamin, de most ez van. Remélem hamar vége lesz.

2020. nov. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
78%
Engem az tesz feszültté, hogy nem látom az eredményeket. Nem látom a korlátozások eredményét. Nem látom, hogy a kutatások haladnának. Semmi biztató információ nincs. Csak az egyre fokozódó bizonytalanság. Engem ez fog kikésziteni hamarosan.
2020. nov. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
47%

Engem nem tesz feszültté, sőt.

Én is éjjeli bagoly vagyok, de inkább itthon töltjük az estéket. Ami most könnyebbé vált, nem nyaggat senki hogy menjünk ide, menjünk oda.

A munkahelyemet végre bezárták rendelettel - a mindennapi munkavégzésemen ez nem változtat, de legalább a várható állami kompenzáció kihúz minket végre a kakiból amiben eddig voltunk, nyitva de 0 forgalommal. A home office-t imádom, remélem örökre megmarad.

Végre tudunk majd aludni, nem kell egész éjjel a technot ordíttató repedtfazék hangú autósokat hallgatni ahogy száguldoznak keresztül a településen.

A maszk nem zavar, eddig se zavart. Kültéren ilyenkor novemberben már eleve szoktam húzni egy sálat vagy valamit az arcomra, nem változik semmi ilyen téren. (Szemüvegesként érthetetlen számomra amúgy, hogy sok szemüvegesnek mi a gondja a maszkviseléssel, sose párásodik be nekem....)

Egy csomót tudok spórolni így, hogy itthonról dolgozok - nem járok annyit boltba, magamnak főzök és nem veszek bérleteket, több tízezer forint is lehet ez havonta, amit most megtarthatok.

Nekem annyi a negatívum, hogy aggódok az idős és beteg szeretteimért, és persze szomorúnak tartom hogy sokan halnak meg és hogy sokan elvesztik a megélhetésüket. Emiatt remélem vége lesz hamarosan ennek az állapotnak, de ha csak a saját életemet nézném, akkor azt kívánnám, bár örökké így maradna.


Amit a vezetésről írsz: annyit tegyél meg kérlek, hogy nem sodorsz másokat életveszélybe az utakon, hiszen mások szeretnének hazaérni és élni.

2020. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
34%
Nem, engem az értetlenkedő emberek viselkedése tesz feszültté. El is felejthettük volna már ezt az egész haláltáncot, ha nem lenne tele fogyatékosokkal Magyarország.
2020. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Én elvesztettem a munkámat. Az állam nem támogat. Le se tojja az embereket... szorongok. Azt sem tudom mit csinálok majd ha feléltem a tartalékaimat...ami valljuk be 2 hónapon belül megtörténik. Nincs másik szakmám. 10 éve vendéglátós vagyok. Most pedig csak azt érzem hogy rosszúl választottam és ezért most mehetek a süllyesztőbe...
2020. nov. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!