Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkóság hogy ezt így előadta...

Bunkóság hogy ezt így előadta nekem? Szóvá tegyem esetleg, hogy rosszul esett?

Figyelt kérdés

A megértés miatt leirom az előzményeket is:

Egy számomra ismerős szinten lévő anyuka folyton azzal jön, hogy a gyereke mennyire kedveli az enyémet, elsőként sorolja fel a barátai között.

Ehhez képest ritkán jelentkezik az anyuka, régen többet összejártunk. Mostanában ha én hívtam át akár hozzánk, akár a szabadba, vagy elutasitotta, vagy elfogadta de az utolsó pillanatban derült ki, hogy mégsem jönnek (úgy, hogy nem is jelzett, én kérdeztem rá, mikor érkeznek). Vagy mi menjünk, de nem túl vendégszerető (hogy értsétek, nuncsenek elvarasaim, de azt nem szeretem, ha valaki beharangoz valamit többször is, makd nem tartja be sose).

Ezt megelégelve redukáltam en is a keresésüket.

Aztán jelentkezett, hogy menjünk együtt a szabadba, és pont úgy jött ki, hogy ugyanoda születésnapra voltunk hivatalosak egy másik gyerek kapcsán, aki egy teljesen külön szálon ismerősünk. Így lemondtam persze a talit, másik lehetőséget ajánlva. Ez nekik nem volt jó.


És a mostani:

Végül nemrég átmentünk hozzájuk és egy csomót áradozott arról, hogy milyen jó programjuk volt a szabadban a gyereke több barátjával. Akiket hozzá teszem mi is majdnem mindet ismerjük. Minket még csak nem is hivtak, pedig tudtunk volna menni, és ha olyan nagy barátként tekint az enyémre, akkor őt miért nem?

És nem csak elmondta, hogy volt ez, jó volt, hanem totál belelendült, mintha szandékosan akarná belém döfni a kést és még jól meg is forgatni.

És most ez valahogy eszembe jutott és valamiért összekapcsoltam a szülinapos esettel - amiről egyébként egy szót sem kérdezett, és tök jó volt, de én mégsem dicsekedtem el, meg nem is emlitettem.


Nem tudom teljesen megszakitani a kapcsolatot a gyerekem miatt, mert szivesen találkozik a másikkal, egy darabig jól el is vannak. Aztán az enyém általában valamiért sír majdnem mindig. De ezt is megerteném, hogy ezért nem akar közös programot, de akkor ne jöjjön azzal, hogy milyen jó barátok a gyerekek, mert azok nem így viselkednek.

Ti szóvá tennétek valamiképp?


Előre is köszi, ha válaszol valaki, remélem nem lett túl zagyva a leírás 🤔😀



2020. nov. 11. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kiszámíthatatlanságot szóvá tenném, megmondanám, hogy ha számít rá a gyerek, ők meg nem jönnek, az csalódást okoz neki.

Azt, hogy most nem hívtak a gyereke többi barátjához, ezt hagyd, lehet, hogy olyan ismerőse szervezte, akit nem ismersz, és csak a közvetlen barátait hívta, oda nem vinnék plusz egy főt, pláne ebben a mostani helyzetben.

2020. nov. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙂
2020. nov. 12. 07:45
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt tényleg nem tudom pontosan ki szervezte
2020. nov. 12. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!