Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden ember rosszindulatú...

Minden ember rosszindulatú mármint sokan azok? És miért játsszák meg a kedvességet?

Figyelt kérdés
2020. nov. 12. 02:43
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Mert előnyük származik belőle. Előadják a jót, bebiztosítják magukat és ha épp úgy alakul, nyernek másokon.

Ez van, sajnos ilyen a világ.

2020. nov. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Rengeteg szemét, aljas ember van. És olyanokkal is azok, akik nagyon nem érdemelnék meg.

Az ilyenek gyűlölik az embereket, talán még saját magukat is.

Miért játsszák meg? Mert társadalmi elvárás.

Direktben nem mernek szemétkedni, csak sunyi módon, de ha alkalom adódik rá, vagy kis hatalom kerül a kezükbe, előjön belőlük a féreg.

2020. nov. 12. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De akkor sem értem miért van ez így.

Például egyik ismerősöm tök rendes volt velem mikor előszőr találkoztunk.Érdeklődött felőlem. Másnapra meg olyan távolságtartóan viselkedett velem azzal a "ne gyere már ide hozzám" viselkedéssel. És nem értettem miért,hogy valami rosszat mondtam-e,mert nem emlékeztem ilyenre. De lehet csak azért ilyen mert utálja a személyiségem/az embereket vagy megjátszotta a kedvességet.

2020. nov. 12. 03:48
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Lehet csak sok voltàl neki. Nem kell ezt tulmisztifikàlni.
2020. nov. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon nem szeretem én sem ezt a mai világot az ilyen (nem)gondolkodás miatt. Sokan azt gondolják, hogy A, így lehet a másikat a többiek előbb bolonddá tenni, mert jó, ha van valami feszkó; B, "H nekem rossz, legyen már neki is az" hozzáállás; C, feltételezett irigység miatti revans.

Azért játsszák meg sokan a kedvességet, mert ezzel csapják meg a másikat: "Melletted állok, igazat adok neked" érződik e mögött, majd jön a hátba döfés. Kb. olyanok ezen "emberek", mint a kobrák: nekik kell győzniük minden áron.


Arra nem gondolnak sokan, hogy e nélkül is szinte minden embernek megadja a sors a jussát. Gondolok itt arra, hogy pl.: hány, mennyi beteg ember van az országban is, vagy egyéb nehézségekkel küzdenek, és erre még rájönnek a másikkal való szemétkedések is. Tehát a szemétkedés nélkül is van/lenne az embernek problémája, nem kellene ezt még tetőzni...

2020. nov. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan mit ártott neked az a sok ember, akit “rosszindulatúnak” nevezel?

Mert elég nevetséges, hogy itt azon picsogsz, hogy valaki nem ment oda hozzád. Meg van a saját privát szférája, nem kell mindig rajtad lógjon. Vannak rosszindulatú emberek is, de amiről te irsz, az túlreagálás...

2020. nov. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Te például észre sem veszed, hogy a válaszod alapján valószínűleg te is pont az a kategóriájú ember vagy, ugye?
2020. nov. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én elég rosszindulatú ember vagyok/voltam. Volt egy időszak amikor tényleg próbáltam jobb ember lenni és tetszett is ez az új pozitív irány. De az nem én vagyok és most egy ideje konfliktusban vagyok önmagammal hogy akkor mi is a valódi személyiségem. Most megpróbálom a kettőből összehozni a jó attribútumokat és kidobni azt ami nem tetszik. Pl.: szeretek segíteni, támogatni másokat de nem szeretek igen ember lenni.
2020. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!