Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nálunk a többség, ha lenne rá...

Nálunk a többség, ha lenne rá lehetősége, szívesen foglalkozna mezőgazdasággal? Elsősorban a fiatalabb generációtól kérdezném.

Figyelt kérdés

Nyilván panelban, társasházban élve nem lehet ezzel foglalkozni. De ha ilyen technikai akadályok nem lennének, akkor szerintetek sokan foglalkoznának gazdálkodással? Ebbe beleértem a szántóföldi munkát, vagy a haszonállatok tartását. Mit gondoltok, szívesen traktoroznának, kombájnoznának, vagy éppen tartanának baromfit, disznót, vagy a mostanában "divatos" kecskét?

Vagy inkább elég a többségnek egy kis hobbikert, vagy virágoskert is?


2020. nov. 12. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Állatot nem tartanék.


Veteményesem van, kb. 100 nm, azt nagyon szeretem csinálni, szívesen foglalkoznék vele akár munkaszerűen is, de kizárólag biotermesztéssel.


Csakhát ehhez én szegény vagyok :D

2020. nov. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Állattartással nem foglalkoznék. Nincs szabadnap, ha nem tudod eladni normális áron akkor is etetni kell és viszi a pénzt stb. Korszerű gépekkel növénytermesztés az ok, nagy területen.
2020. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Simán, valami piacképes növénnyel én is. Csak hát ebbe a közegbe születni kell, mert a földek meg gépek árai nem alacsonyak. A semmiből elkezdeni szerintem lehetetlen.
2020. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Én is csinálnám.


De a többség írtózik bármilyen munkától ami megerőltető.

És a mezőgazdaság az.

Hosszútávon kevesen csinálnák.

2020. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben Budapesten laktam. Soha nem laknék vidéken.


Apám hobbiból méhészkedik 72 évesen. Szerencsére még egészséges és bírja erővel. Ha ő meghal akkor én nem akarom és nem is tudom a méheket gondozni. Így nagy valószínűséggel a telkünk (ahol van egy kis parasztház) és a méhek el lesznek adva a hagyatéki tárgyalás után.

2020. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Apám halála utána megörököltem mindenét.

Elég jól ment neki, eladtam mindent.

20 éve Kanadába költöztem, pár évig a nyelvet megtanultam, dolgoztam sok helyen, hogy hétköznapi szinten tudjam használni.

Majd abból amit az örökségből kaptam vettem itt egy farmot.

A kanadai prérin.

Még most is jól esik visszagondolni,mikor a repülőjegyet megvettem és vissza soha nem akartam jönni.

reggel mikor felkelek és kimegyek a teraszra, körülnézek a végtelen préri van körülöttem, leírhatatlan érzés.

Néha annyira jó hogy beleüvöltök a tájba, és figyelem ahogy a hangom elviszik a hűvös reggeli préri szélben.

kezdetben csak növénytermesztéssel foglalkoztam később állataim is lettek.

Egy egész embert kíván, reggeltől estig.

De így van ez jól, ezt választottam egész életemre.

2020. nov. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%

Én falusi vagyok.

Ha választhatnék aközött, hogy miután hazamentem a munkából azt csinálok amit akarok, vagy a mezőre megyek, akkor az előbbit választanám. Csak mezőgazdaságból megélni nem igazán tudsz...

2020. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azzal a pénzzel, amit az ingázásra fordítok (falu-város) pont megvenném azt amit megtermelek. Csak nem is dolgozok pluszba és még a buszt se kell várni.

Előző voltam

2020. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak mezőgazdaságból rohadt jól meg lehet élni.
2020. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!