Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az INTP családtagod,...

Mi az INTP családtagod, barátod, ismerősöd legjobb és legrosszabb tulajdonsága?

Figyelt kérdés

Kérem, csak azok írjanak, akik ismerik az MBTI személyiségtípusokat! Az utánaolvasáson már túl vagyok, most személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.


(Tudom, hogy megoszlanak a vélemények a rendszerről, ezért kérem, a pontosságáról, megbízhatóságáról stb. máshol írjatok!- Köszi!)


2020. nov. 14. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én INTP vagyok. Ezeket szokták nekem mondani:


-Képtelen vagyok rendet tartani. Az extrovertált érzékelés csaló funkció miatt a 2 INxP típusnak nincsen túl sok érdeklődése, érzéke, interakciója a körülöttük lévő fizikai világgal. Így a legtöbbjük, (főleg az INTP-k) általában észre sem veszik, hogy kupi van maguk körül, amíg nem szólnak nekik. Az INFP-k általában ilyenkor rendet raknak, az INTP-k viszont nem látják értelmét. Úgyis kupi lesz újra. Én ezt nem tartom rossz tulajdonságnak, csak értelmetlen időpazarlás kikerülésének.


-Az iszonyatosan nagy lustaság, folytonos halogatással. Megintcsak az INFP-kkel egyetemben, 3. funkciónk a Si (introvertált érzékelés) a folytonos kényelemre vágyik. Az INTPk-nek hiába vannak szuper ötleteik, rájönnek, hogy beteljesítéséhez valamilyen fizikai interakcióra lenne szükség, így sokszor még csak bele sem kezdenek semmibe. Erre a típusra a legjellemzőbb, hogy egy szót sem tanul a suliban, viszont mindenféle tudományról, kísérletekről, elméletekről olvasgat,mert érdekesnek találja. Bonyolult problémákat oldanak meg fejben. A határidőket szinte mindig lekésem, mert a legutolsó fél órára hagyok mindent.


-"Bunkó" - nak szoktak titulálni, mert az emberek simogatása helyett értelmes tanácsot adok egy problémára, vagy ha valamihez nincs kedvem, megmondom, hogy hagyjanak békén. Az elsőt sajnos tényleg képtelen vagyok megérteni, de valószínűleg tényleg én szoktam lenni a hibás. Mivel hiába akarok segíteni másoknak a 4. Fe (extrovertált érzés) funkciómmal, ha az első funkcióm Ti (introvertált gondolkodás). Nem tudok érzelmi támogatást nyújtani.



Ezek eléggé közhelyesek, de nem véletlen lettek azok. Ez mind igaz a legtöbb INTP-re. Dehát vannak kivételek persze. Ott van pl. Sheldon Cooper, egyszerűen folyamatosan rendet tart maga körül, mindig kontrollálni akar mindent.

2020. dec. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam a higénia teljes mellőzését. Heti 1x fürdök, akkor is azért, mert mondják. Ez jogos valamilyen szinten, ha tényleg annyira büdös vagyok. De mikor azzal baszogatnak reggelente, hogy igazítsam meg a hajam, meg egyéb hülyeségek, na az már nem.
2020. dec. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!