Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem megjátszott,...

Csak szerintem megjátszott, ha valaki ezt tartja a legrosszabb tulajdonságának?

Figyelt kérdés
Elsőéves egyetemista vagyok,és a mai órán volt egy feladat, hogy mindenki mondja el a legrosszabb tulajdonságát. Egyik csaj azt mondta hogy neki az, hogy túl sokat foglalkozik másokkal és nem bírja ki hogy ne segítsen akárkinek, de ez olyan mesterkéltnek tűnt nekem. Csak szerintem fura ilyenkor ilyet mondani?
2020. febr. 27. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Miért lenne fura? Vannak ilyen emberek akik másokat helyeznek előtérbe saját maguknál.
2020. febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Sokáig nekem is ez volt az egyik nagy gondom magammal. Szerencsére kinőttem a seggnyalásból és az önkéntes szeretetszolgálatból azóta.


De nagyon ki tudja szívni az embert és könnyen azzal járhat, hogy mindenkit magad elé sorolsz, hogy közben te nem vagy sehol és nem haladsz sehova. Ráadásul gyakran az az érzelmi teher, amit mások cipelnek, átragad rád is és nagyon lehúzhat vagy beszippanthat.


Egy pszichológus vagy egyéb segítő szakember esetében ez a tulajdonság például egy relatíve végzetes hiba... Gyakorlatilag 2 hónap alatt tönkre lehet menni az emberekkel való munka során, ha valaki ilyen.

2020. febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Elég gáz. Mondj rossz tulajdonságokat magadról: Túl jószívű, túl önzetlen és segítőkész, túl intelligens és érzékeny vagyok hozzátok aljadék bunkó mocskokhoz képest, az az én nagy hibám. :D
2020. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet játszani, de ez valóban lehet hibája is az embernek. Én is állandóan segítettem mindenkinek, megosztottam amim van, rá is basztam nagyon sokszor.
2020. febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem fura, ez tényleg rossz tulajdonság, főleg, hogy könnyű ezzel visszaélni, könnyen kihasználják az ilyeneket.
2020. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mivel más tulajdonságát nem ismerjük a csajnak, simán lehet, hogy ő ezt tartja a legrosszabbnak. Nem mesterkélt, ez ösztönből jön. - Egy darabig. Aztán mint látod, rájött, ha folyamatosan önzetlenül segít, viszonzást, vagy akár egy köszönömöt se kap, akkor úgy érzi, hogy ez egy rossz tulajdonság. Nem mellesleg, tényleg. Szívtam már én is eleget ilyen szempontból. Mondjuk tolakodóan segítő, mindenlében kanál nem voltam, de még így is szívtam.

Ha érdekel, jelenlegi legrosszabb tulajdonságom az, hogy nem tudok jópofizni, ami a szívemen, az a számon. Nem gügyörgök kisgyereknek például, mert az lenne az elvárás. Már nem vagyok egyetemista-korú, az élet bekeményített, de bunkó nem vagyok senkivel.

Szóval nem feltétlenül megjátszott, mert sejtem, miért mondhatta..

2020. febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó dolog mindig másokat magunk elé helyezni. Mert mindenkinek a saját életet célját kell megtalálni és utána jöhet az, hogy másoknak segítsünk mert az 1 nemes gesztus.
2020. febr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.

Ez rám is jellemző. Ha nem helyezek másokat magam elé, és a saját akaratomat akarom érvényesíteni, rendesen lelkiismeretfurdalásom lesz, ezért mindig fontosabb, hogy más mit szeretne. Az utóbbi időben kezdem érezni ennek a hátrányát. Szerencsére nem használták még ki, de igazából kezdem unni, hogy így viselkedem. Nagyon nehéz egyébként leszokni erről.

2020. febr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Most képzelj el egy olyan szituációt, hogy egy házaspár egyik fele ilyen, és akkor csak az tűnik fel a családnak, hogy lemerült a családi kassza, mert egyik fél nem tudott nemet mondani a sok-sok kéregetésnek, akár ismerősi körön, családon belül.
2020. febr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
nem, ez tényleg tud elég szörnyű lenni, az ő oldaláról is, meg a többiekéről is, főleg, ha nem kértem hogy mentse meg az életem, de ő nem bírja ki, hogy ne próbáljon meg megváltani
2020. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!