Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a jobb? Mindig a...

Melyik a jobb? Mindig a lehető legrosszabb eseményre készülni vagy a pozitív eseményben bízni?

Figyelt kérdés

2018. dec. 20. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a pozitívnál maradok.
2018. dec. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha a lehető legrosszabbra készülsz minden csak pozitívan érhet.
2018. dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kettő nem zárja ki egymást:D
2018. dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy érzem, hogy a 2 együtt lenne jó.

Sajnos én mindig a lehető legrosszabbra számítok, de nem akarok olyan ember lenni, aki csak a jóban bízik.

A kettő még ki is egészítheti egymást.

2018. dec. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A legrosszabbra.
2018. dec. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő!
2018. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokszor a legrosszabbra gondolok: ez nekem plusz őrlődés, és ha annál jobb derül ki, mint amire gondoltam, akkor a többiek lenéznek, furcsállnak.
2018. dec. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is a legrosszabbal számolok.

Ez nem azt jelenti hogy egy negatív ember lennék. Inkább nem vagyok naiv hülye.


-Ha a legrosszabb lehetőségeket számítasba veszem, NEM ÉRHET VÁRATLAN MEGLEPETÉS


-ha a bekövetkezik a legrosszabb, nem "sokkol" le annyira, mert nagyjából számít rá az ember (jó, teljesen nem biztos hogy el lehet fogadni, de könnyebb vele megbirkozni, mintha struccpolitikát folytattál volna előtte)


-és ami a legjobb benne: ha mégis jóra fordul a dolog, akkor egyfajta kellemes csalódás éri az embert és sokkal nagyobb eufórikus erzesben lesz része :)


Sokan azt hiszik, ha valaki a legrosszabb helyzetbe "éli bele magát", akkor 0-24 azon gondolkodik. Ez nem igaz. Csupán minden szempontból átlátja a dolgokat, több mindent számításba vesz (megjegyzem, nem egyszer emiatt a "negatív" gondolkodasom miatt találtam meg már a megoldást ;))

2018. dec. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!