Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most ez komolyan ekkora bűn...

Most ez komolyan ekkora bűn vagy apám nagyítja fel? 19/l

Figyelt kérdés

Az előbb jött a postás, értesítést hozott apámnak, aki már elment dolgozni. Én nem akartam átvenni, mert még régen mondta, miután 1-2 alkalommal átvettem ilyet, hogy SOHA ne vegyek át értesítőt. Aztán ez egyszer ki lett bővítve, hogy SOHA ne vegyek át értesítőt, ami a rendőrségtől vagy bíróságtól jött. A többit igen. Én meg nem kérdeztem meg, mert bevallom, eszembe se volt, csak annyi volt bennem, hogy értesítő = nem veszem át. Postás hagyott cetlit a postaládában, lementem érte, és nem rendőrség, se bíróság, hanem egészségügyi valami.


Apám teljesen ki lett akadva, amikor hívtam telón, hogy nem kérdeztem meg, pedig egyszer már olyan szépen (szépen a fenéket) elmondta, és miattam lesz egy fölösleges köre, ami alatt ezer mást csinálhatna.


Rosszabb esetben, ha mást nem, csak ne legyen idegbeteg, akkor valahogy hivatalos küldeményt átvehetem én helyette? Elég, ha ír egy papírt és aláírja?


2020. nov. 17. 11:45
1 2
 1/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
85%
Szerintem engedd el, és legyél apáddal, amíg a sünök el nem viszik :D
2020. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Jézusom, ez óriási! :D
2020. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Apád egy seggfej, azon kívül nem is tisztességes ember, ha így be van tojva a rendőrségtől, bíróságtól.

Azt már meg sem említem, hogy egy tudatlan akárki, ha nincs tisztában azzal, hogy

1) az értesítés csak egy értesítés és nem kötelező figyelembe vennie

2) ha az ajánlott vagy tértivevényes levelet nem veszi át, azzal csak magával cseszik ki, mert az abban szereplő dolgok érvényben maradnak és életbe lépnek akkor is, ha ő a fejét a homokba dugja, csak nem fog tudni róla és fog csodálkozni.

2020. nov. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Wáá, mintha az én apámról írtál volna. Ugyanez történt velem is egyszer, átvettem egy olyan levelet, amit neki kellett volna, ilyen fontos rendőrségi szart, de a postás meg mondta vegyem át nyugodtan ha a gyereke vagyok. Átvettem, hazaért odaadtam neki erre elkezdett velem üvöltözni, hogy minek vettem át, hogy hogy lehetek ilyen hülye... miközben gőzöm se volt arról, hogy nem lehet átvenni. Pontosabban hogy ő nem akarja átvenni. Na azóta én semmit se veszek át, amin nem az én nevem van pontosan. Majd ők mennek és utólag elintézik maguknak.
2020. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Futárként dolgozik, ezért olykor gondja akad a rendőrséggel és a bírósággal. Egyszer azért küldött neki a rendőrség papírt, mert állítólag nekiment valakinek a kapujának, közben felvétel bizonyítja, hogy nem történt ilyen. Máskor a közterületesek bírságolták meg, amiért a munkahelye előtt megállt 10 percre kocsival, amíg bement a kajáért, és főleg most, hogy sokan otthon vannak, alig lehet megállni. Tehát igen, seggfej, de nem tisztességtelen.
2020. nov. 17. 12:12
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt, ha a rendőrségtől jön ajánlott levele, akkor két át nem vett értesítés után automatikusan átvettnek tekintik, tehát ezzel nem lehet taktikázni. Szép is lenne az élet, ha minden hivatalos szerv elől elbújhatnánk annyival, hogy nem nyitunk ajtót a postásnak. :D

Másrészt a lányaként átveheted a küldeményt, tehát hülyeség azon durciznia, hogy miattad lesz felesleges köre. Vagy egyszerűen nem veszitek át, ennyi, ugyanott vagytok, mintha az értesítést nem vettétek volna át.

2020. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Azért nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. Nem vetted át. Ő neki ez nem tetszik, mert már megbeszéltétek, hogy vedd át, kivéve a rendőrségit.

Ennél nagyobb bajotok ne legyen. Ilyen apróbb viták mindenhol előfordulna. Azért ennél elnézőbbnek kell lenni.

2020. nov. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nálunk az ilyen semmiség viták mindennaposak. Nem én szoktam kezdeni. Ma mondta, hogy lehet megjön a csomag amit rendelt, a kutyáknak. Mondom neki, nem tudom, mennyibe kerül, készítsük ki előre a pénzt. Erre elkezdi, hogy ne legyek ennyire életképtelen szerencsétlen, és fogja a telefonját, megkeresi az üzenetei között a munkatársától kapott linket, ahol rendelt. Mondom neki, mégis hogyan szüljem meg, hogy az ő telefonjában mi van, de csak háborgott és mondogatta, ne idegesítsem a hülyeségemmel reggel. Utána, 5 perccel később nem érti, mi a bajom, és viccelődik, mint aki előbb nem nevezett életképtelen szerencsétlennek. Másik eset. Szemészeten kért időpontot 1-2 hónappal ezelőtt. Az időpont napján, vállalta, hogy viszi sétálni a kutyákat, mert jóval korábban ébredt fel. Utána kezdett neki megkeresni a beutalót, és nem találta. Ki volt a hibás? Természetesen én, amiért helyettem vitte le sétálni a kutyákat, mert ha nem, akkor több ideje lett volna keresni. Végül nem találta meg és nem ment szemészetre. És igen, ő hibás, hogy nem készítette ki előre, de én is nagyban az vagyok, amiért levitte helyettem a kutyákat... Ezer másik esetet tudnék írni.
2020. nov. 17. 12:46
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Bocs de futár vagyok a GLS nél mar 5 éve, soha semmi rendőrségi ügyem nem volt emiatt... apád egy seggfej mar bocs, ez abból is látszik ahogy veled bánik... és hiába mondja neked, hogy ezeket nem követte el... a rendőrség nem küldözget ilyeneket szórakozásból.
2020. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, de egy vaskapu kvázi lebontásáról volt szó. Apám kocsijának semmi baja nem volt, se elől, se hátul. Meg is nyerte, az meg háborgott aki azt állította, ő volt.
2020. nov. 17. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!