Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek egy kicsit...

Hogyan legyek egy kicsit nőiesebb, ''finomabb'' ?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom mi van velem. Óvodás koromban már az autók érdekeltek, azokkal játszottam, a játékbabákat (amelyeket kéretlenül kaptam) összefirkáltam, leköpködtem. :D


Nem barátkoztak velem, és én sem az ovistársakkal. Mindig voltak konfrontációk, sokat szekáltak. Hú, de sokat... Nem mindig ütöttem vissza, mert félénk voltam, de ahányszor megvédtem magamat, túlzásokba estem.


Aztán jött a suli. Ott sem volt jobb, szekáltak. 5.-es koromban az egyik osztálytársam odajött szünetben a helyemhez az osztályteremben, megfogta a mellemet, én pedig kicsavartam a karját és az asztalra nyomtam. Én lettem leszidva, hiába hajtottam a magam igazát. Mivel nem voltam egyáltalán nőies, sem lányos, sem semmilyen, eléggé szemet szúrt mindenkinek. Az öltözködésem, gesztusaim, de még a hangom is totál fiús. Egyszerűen nem bírom elviselni az idegesítő, agyoncsicsázott ruhákat.


Lányok is rám szálltak anno. Bántottak a súlyom miatt is, mert elég nagydarab voltam már akkor. Mindig azzal csesztettek, hogy kitúrnak a helyemről, mindig az én székemre ültek, majd a fiúk is átvették ezt a szokást, mondván, hogy keressek magamnak másik padot. Ezt megelégeltem, és szokásommá vált székestül odébb rakni azokat a normálatlanokat. Akkor abbahagyták.


Ahogy idősödtem, nem nőiesedtem. Ugyanolyan nagydarab vagyok, böszme, durva, testileg érzéketlen. Télen, hóesésben hóangyalt csinálok rövid gatyában, rövid ujjúban, és felfrissülök.

Megyek, mint egy tank, mutogatok ezerfelé beszéd közben. Utálom. Nem tudom kiölni magamból ezeket az undorító szokásokat. Egy férfinak sem kellek. Volt már kapcsolatom, de végül mind meggondolta magát. Emlékszem, olyan másfél évvel ezelőtt az egyik exem azt mondta, hogy azt hitte csak divatból vagyok ilyen, azért ilyen a stílusom. Sajnos nem játszom meg magamat, tényleg ilyen vagyok. Nem tudok finom lenni még az ágyban sem, sehol. Nem vagyok agresszív, félre ne értsétek. Csak hiányzik belőlem a gyengédség, a kedvesség. Pedig igyekszem, utcán is akármelyik fetrengő alkeszhoz odamegyek megkérdezni, hogy fel tud-e állni, segítek akárkinek, aki rászorul, de valahogy durvák a mozdulataim is. Egyszer az egyik párommal elmentünk a lakására, és nem nyílt ki az ajtó. Ő feszengette, nem ment neki a dolog, gondoltam segítek. Löktem egyet az ajtón, erre a lakásban találtam magamat, totál betörtem ajtófélfástul a bejáratot.


Apróságok, tudom, de ezekből vagyok. Ezen kellene változtatnom, mert így tényleg egyedül maradok, barátok és párkapcsolat nélkül.


Mi tudna rajtam segíteni? Pszichiáterféléket ne ajánljatok, sokszor megjártam eredménytelenül. 19L


2020. nov. 21. 12:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Mielőtt még kapnám itt is a savat; nem, nem vagyok roma. Ők (is) normálisabbak nálam.
2020. nov. 21. 12:28
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Szüleiddel milyen volt a viszonyod? Azért kérdezem, mert sztem nálad már gyermekkorban vmi nagyon félrement. Leköpködni meg összefirkálni a játékbabákat? És még ezen röhögsz? Nem az a baj, hogy nem játszottál velük, hanem hogy tirpák módjára viselkedtél már akkor is.


Szóval de, menj el pszichológushoz.

2020. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló.


Pszichológusnál sokszor voltam, pszichiátrián is, ott is kellett aludnom. Nem állapítottak meg semmiféle diagnózist, beállítottak ''tartósan'' betegnek és ennyi. Ez nem magyarázza meg a stílusomat.


A szüleim, hát... Jó kérdés. Anyám mesélte, hogy amikor még nagyon - nagyon kicsi voltam, olyan 1-2 éves (vagy fél éves) lépcsőházból hallotta ahogyan az apám ordít velem. Akkor még panelban laktunk. Anyám bejött a lakásban, apám éppen akkor fürdetett a babakádban. Csöndesen folytatta és vigyorgott anyám előtt. Ennyit tudok a babakoromról. 3 éves korom felettről annyi rémlik, hogy apám hideg zuhany alá tett ruhástul, sokat ordibált velem és rángatott. Illetve 5 éves korom alatt rengeteget sírtam, másfél éves koromig pedig sehogy sem tudtak elhallgattatni, megállás nélkül zokogtam.


Apámból mai napig nem nézném ki, hogy elviselné. Szerintem sok rosszat csinált velem pár hónapos koromban is, de egyikre sem emlékszem.

2020. nov. 21. 12:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a stílusod. Én sem vagyok cicamica, nem érdekel a smink, öltözködés, hajamat sem csinálom meg, csak lóg. Időpazarlás és nehezemre esik. Vásárolni is utálok. Szerintem helyes, hogy megvéded magadat. Lesz majd, aki pont ilyennek fog szeretni.
2020. nov. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mitől vagy tartósan beteg és hogy jön ez ide?
2020. nov. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Második válaszoló kérdéseire adtam részletes választ.
2020. nov. 21. 20:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam, csak én nem köpködtem a babákat hanem levágtam a hajukat.


Engem a színészét es abban levő tánc (musical) tanított meg nőies mozdulatokra.

De ettől függetlenül mai napig ugy nyúlok a flakonert h lehajitom kb. En is elég durva vagyok, de a tánc tenyleg segített koordinálni.:)


22L

2020. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha kihúzod magad és mosolyogsz (csak amikor őszintén jó a kedved), akkor már félúton vagy. A járásnál figyelj arra, hogy a csípőd is együtt mozogjon a lábaddal, csak lazán. Nem kell kényelmetlen ruhákban járnod, hogy nőies legyél, egy szép inggel, felsővel és egy jó szabású farmerrel már szerintem sínen vagy. Ne szégyelld a mozgásodat, te nő vagy, akárhogy mozogsz, ha szó szerint vesszük, mindenképpen nőies leszel.

A tánc baromi jó ötlet.


23L

2020. nov. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!