Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik embertípust toleráljáto...

Melyik embertípust toleráljátok kevésbé?

Figyelt kérdés

1 - Az önjelölt rendőr. Erkölcscsőszködik mások felett, minden szabályt minden körülmények között be akar tartatni akkor is, ha nincs semmiféle vezetői pozícióban - általában nincs. Beleszól mások életébe, mindegy mennyi köze van hozzájuk, ő tanítani akar, mit hogyan. Hangoztatja, hogy jó emberismerő, ez abból áll, hogy bárkire rá tud húzni egy sablont a neme, kora, haja, ruhája, telefonja és egyéb, a személyiséggel hasonlóan mélyen összefüggő tulajdonságai alapján. Ez mindig negatív, rejtett pozitív tulajdonságokra sosem derít fényt. Ha valaki nehezményezi sértéseit, ezt megerősítésnek veszi, miszerint a másiknak csak fáj az igazság, ő csak őszinte volt. Végső soron az emberek dühe és keserűsége élteti a küldetéstudatát, miszerint ő a jó és a világnak szüksége van a lovagias tetteire. Sok esetben álszent és a képmutatása mögött ő sokkal nagyobb bűnöket követ el, mint amik felett magas lóról ítélkezik, de saját magának mindent elnéz alanyi jogon. Ritkább esetben ő is ténylegesen betart mindent, igazi jókisfiú/jókislány, pisilni se megy ki engedély nélkül.


2 - A lázadó. Az előbbi ellentéte, ő mindig minden ellen lázad, igyekszik direkt bosszantani a szabálykövetőket. Ha valamire van jogi, vagy etikai szabály, vagy ésszerű lépés az már elég ok, hogy azzal ellentétesen cselekedjen és aki nem így tesz, azt birkának nevezi. Ezeket a forradalmi tetteit szereti nagy nyilvánosság elé tárni kiabálással, vagy írományok/képek/videók posztolgatásával a közösségi médiában arról, milyen különleges módját választotta a tömegből való kitűnésnek. Alternetívái, megoldási javaslatai nincsenek, vagy csak addig érvényesek, amíg meg nem valósulnak. Máskülönben ezután neki is lenne valami, amit be kell tartani. A lényeg, hogy vívhassa az egyszemélyes szabadságharcát a vélt elnyomókkal és birkákkal szemben.



2020. nov. 24. 08:37
A kérdező szavazást indított:
1
2
32 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A másodikat rühellem, mint a szart. Nagyon sok ilyen osztálytársam, munkatársam volt. Tipikusan azt hitték, hogy "meghackelik a rendszert" azáltal, hogy dacolnak vele, mindent görcsösen meg akartak kérdőjelezni, mintha ők rájöttek volna arra, amire senki más, előadták magukat, hogy minden mennyire szar és mennyire fölösleges és a rendszer öl, butít, nyomorba dönt, bezzeg ők...


...nem vitték semmire, csak mindenki jobban szopatta őket.

2020. nov. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Néha már fájt a fejem, hogy baszki, nem lehetne csak egyszerűen megtenni azt a valamit, ahogy kérik? Például felvenni egy inget és nem órákat vitázni arról, hogy ennek semmi értelme? Vagy bekapcsolni a webkamerát és nem személyiségi jogokon pattogni meg azt lobogtatni, hogy nincs joga senkinek ezt kérni tőlük és nem származhat hátrányuk belőle, ha ezeket nem teszik meg? Folyamatosan ment ez a baromi kellemetlen, körülményeskedő, gusztustalan viselkedés.
2020. nov. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt.
2020. nov. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő, de ha az utóbbi csak enyhe mértékben lázadó akkor azt el tudom viselni mert bizonyos mértékben én is az vagyok.

Bár én úgy értelmeztem az utóbbit, hogy mindent megtesz ami tilos tehát embert is öl, mert miért ne...

2020. nov. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt elküldeném Szibériába pár évre, de az első hangyafasznyival jobban idegesít.
2020. nov. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsőt rühellem
2020. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én igazságosság alapján cselekszem de nem vagyok önjelölt rendőr.ha meg a gyujtogatóra rászólok azt nehogy már önjelölt rendőrözésnek számitson.kár hogy mindkettőnél csak a negativat emelted ki igy még két bitesebb.vannak idióta szabályok azokat nem kell betartani pl.nem vagyok se lázadó se nem önjelölt rendőr.józan eszü igazságosság alapján cselekvő EMBER vagyok!
2020. nov. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
amugy vannak elnyomók de ettől még nem leszek lázadó.egyszerüen tényeket közlök.meg én nem akarom hogy indokolatlanul korlátozzanak.igazságos társadalmat akarok.ettől nem leszek se lázadó se más rossz értelemben.
2020. nov. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1 hát mondjuk az igaz hogy a rendszernek nem érdeke hogy minél jobban menjen az embernek de szó szerint nem öltek meg engem.de van igazság benne amit mondtak.hiába röhögött a sok barom rajta a sok agyatlan birka meg azt hitte ők a hülyék.és ha nem vitte semmire akkor tévedett?micsoda logika .vagy csak nem volt hajlandó szarba lemenni hogy "vihesse " valamire.
2020. nov. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dorci1999 ***** válasza:
1-est tolerálom kevésbé, mert eleve nem szeretem az ítélkezést, és azt meg pláne nem ha ő is ugyanolyan, és az ugyanolyanokba vagy nála jobbakba köt bele.
2020. nov. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!