Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bárki képes lenne elvégezni...

Bárki képes lenne elvégezni egy orvosi egyetemet, vagy erre születni kell?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy házaspár mindkét tagja orvos. Örökbefogadnak egy olyan gyereket, akinek a vérszerinti szülei lecsúszottak, nem végezték el a 8 általánost sem. (Ezzel nem akarok megbántani senkit).

Nyílván az orvos szülők meg fognak követelni bizonyos dolgokat az örökbefogadott gyerektől, sokkal többet, mint amit a vérszerinti szülők követelnének meg.


Ezt a feltevést azért így írtam, hogy ezzel tudjam szemléltetni azt, amit valójában kérdezni akarok.


Az örökbefogadott gyerek el fogja tudni végezni, vagy örökli a vérszerinti szülőktől azt a világnézetet, amit a szülők képviselnek?



2020. nov. 25. 20:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
72%

20 Érdekes amit írsz. Kíváncsi lennék a véleményedre egy kicsit másabb kérdésben.


Ennek tudatában pl. szerinted jogos, ha valakit azért bántanak, mert "nem vitte sokra" az életben? Ugye a társadalomnak van egy sikerről alkotott képe, aminek hozadéka a jólét. Ezek szerint ha nagyrészt genetikailag kódoltak a kognitív képességek, akkor aki "csak" egy minimálbéres segédmunkás, az nem lenne okolható a helyzetéért. Pedig mégis sokszor megkapják ezek az emberek, hogy önhibájuk, ha éhenhalnak a kis minimálbérből.

Szerinted ebben a kérdésben kinek van igaza?

2020. nov. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

A képességein BELÜL bőven van "játéktér" mindenkinek.

Az örökölt képesség nem lehet kifogási alap arra - amit nagyon gyakran tapasztalunk - hogy közli, "nem éri meg" annyiért elmenni dolgozni.

2020. nov. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
22 Óó én nem ezekre az emberekre gondoltam. Hanem akik elmennek annyiért dolgozni, viszont csak ennyi telik tőlük a képességeikből adódóan.
2020. nov. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
45%

Minden segédmunkás minimálbért visz haza??? Azért ez nagyon nem igaz!


Nagyanyám falujában van egy ilyen - elég szerény képességekkel megáldott - fickó. Csak a hétvégeken többet összeszed, mint egy minimálbér. Fogja a kis szerszámosládáját, és megy. Mindenhol van vmi javítanivaló, vagy kerti munka...


De nem is panaszkodik, hogy nélkülöznie kell, vagy más a hibás...

2020. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

24 Nem írtam, hogy mindegyik. Azokra vonatkozott a kérdésem, akikre ez igaz. Egyébként lehet, hogy bizonyos szempontból hülyének számít a fickó, de akkor csak nem ANNYIRA hülye, ha ehhez meg ért. Igazából mindegy. A lényeg az, hogy sajnos vannak olyan emberek, akik annyira vannak eleresztve ésszel, hogy még takarítani sem tudnak rendesen. Kétszavas utasításokat követni nem tudnak, önálló munkavégzésre alkalmatlanok.


Szerintem aki képes önállóan dolgozni és azzal jó pénzt keresni, az elég életrevaló, tehát kifejezetten nem buta.

2020. nov. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően egy-egy irányt nem lehet erőltetni. Ha egy gyerek jó háttérrel rendelkezik és érdeklődő, szorgalmas, akkor megtudja csinálni. Én mérnökként azt mondom, hogy egy mérnöki szakot sem nehéz kitartással és szorgalommal elvégezni, ha az embert érdekli az, amit tanul.

Ha nem érdekli és nincs kitartása, akkor nem fog menni. Nekem nem menne az orvosi, mert kizárt, hogy valaha is felvágjak vagy megszúrjak egy embert és a felelősséget is túl nagynak érzem. Innentől kezdve semmi motivációm nem lenne, hogy évekig olyan anyagot biflázzak, amivel úgysem fogok semmire menni, mert nem akarok ezzel foglalkozni.

Szóval a képességeken túl nagyon nagyon fontos az érdeklődési kör is. Ha az a gyerek úgy nő fel, hogy belenevelik és őszintén vágyik arra, hogy orvos legyen, akkor elég komoly esélye van arra, hogy el is végezze az egyetemet.

2020. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettő között van az igazság, nem tudná bárki elvégezni, azonban azért az szerintem túl nagy szó, hogy "erre születni kell". Semmire nem kell születni, azonban vannak dolgok, amikhez kellenek bizonyos kognitív képességek. Sakk-nagymester se lehet akár ki, szerintem.
2020. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

19-20:

Az idézett publikáció szerint általános iskolások esetében, az olvasási és írási képességek tekintetében állapítottak meg 70%-os genetikai meghatározottságot. Tény, hogy ezek a képességek kritikusak az iskolai előmenetel szempontjából, azonban nem egyenlők a kognitív képességekkel. A diákok képességeit nem csak a szülők genetikája, hanem azok szociokulturális háttere is nagymértékben befolyásolja. Ha nem a környezetéből nagyon korai életkorban kiemelt gyerekről beszélünk, akkor a kettőt nem lehet egyértelműen elkülöníteni.

2020. nov. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nekem van 1 ismerosom evek ota erettsegizik ujra h felvegyek. Kerdem en mi lesz ha bekerul? Kikerul?
2020. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem, kèpes mindenki arra hogy elvegezze de nem feltetlen azert mert buta hanem mert valakit nem erdekel, nincs elkotelezodve a tema irant, nincs kitartasa, vagy egyszeruen nem az a fajta ember aki ennyit uljon a seggen, hogy megtanuljon szaraz,unalmas, dolgokat mert lassuk be sokat kll magolni is
2020. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!