Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Butább, kevesebb vagyok, mert...

Butább, kevesebb vagyok, mert nem tudom elvégezni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Értelmiségi csak diplomás lehet. Jobba megítélésük,több a lehetőségük,általánosságban jobb a fizetésük,többet utazhatnak a munkából nyelvtudásból kifolyólag, magasabb beosztás.

Több köztük a sikeres ember!!!

Ha magamba nézek nem tudnék olyan mennyiségű anyagot elsajátítani, mint amit a felsőoktatásban elvárnak.

Akkor butább vagyok?

A szellemi képességeim nem elég jók az egyetem elvégzéséhez = butább vagyok. pont vagy ?kérdőjel

Mik az esélyek diploma nélkül?

(mondjuk olyan munkára amivel sokat lehet külföldre utazni)



2016. dec. 28. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen.

Ezzel együtt azért utazhatsz külföldre... pl. menj el a francia idegenlégióba.

De van más lehetőség is, csak ügyesnek kell lenni.

2016. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy sem butább, sem kevesebb.


Azt kell látni, hogy az egyetemen rohamtanulás zajlik. Megtanulod, éjjel, a wc-n ülve, evés közben, a buszon, vizsgázol belőle, elfelejted. Ez nem mélységi tudás, nem maradandó, mert ahhoz be kellene gyakorolni, de a bődületes mennyiségű anyag mellett erre nincs lehetőség.


Amit az egyetemen érdemes lehet elsajátítani, az a gondolkodásmód, hogy ne higyj el mindent, amit készen adnak, hogy tessék, ez Az Igazság, vegyétek és egyétek, hanem kritikusan és értelemmel vizsgáld, ok-okozatilag, ami körülötted történik.


Lehetnél gasztronómus, kutyaszánhajtó, divatfotós, dolgozhatsz utazási irodában, mert ott időnként elküldik a dolgozókat különféle tájakra feltérképezni a hoteleket, amelyek aztán bekerülnek egy katalógusba. Lehetsz túravezető, pilóta, meg még egy rahedli szakmát választhatsz, és ne hidd, hogy a világ ettől bezárul előtted. Amit így elérsz, fizetést, magasabb beosztást, azt egészen biztosan Magadnak köszönheted majd.


Hajrá, drukkolok Neked!!!

2016. dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen egyetemről van szó. Egy orvosihoz, műszakihoz, esetleg jogászhoz tényleg sokat kell tanulni és ha nem érdekel eléggé, akkor az tényleg sok. De egy bölcsész vagy egy egyszerűbb gazdasági szakot sem tudsz elvégezni, akkor tényleg butább, vagy legalábbis motiválatlanabb vagy mint mások.

Felhoztad a nyelvtudást is. Anélkül esélytelen, hogy olyan munkát találj amivel külföldre tudsz menni. A nyyelvtudás pedig egyáltalán nem okossság kérdése, hanem szorgalomé.

Azt hogy butább vagy-e, úgy is meg lehet közelííteni, hogy hajlandó vagy-e néhány évig beseggelni az anyagot és szerezi egy diplomát, meg néhány nyelvvizsgát, vagy életeted végéig valami szar munkát csinálsz. Persze nem mondom, hogy diploma nélkül nem lehet semmit sem elérni, de ahhoz kellenek tervek/ötletek, valami vállalkozás, de a kérdésed alapján ilyenrő szó sincs.

2016. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták,hogy a beseggeléssel elég nehéz egyetemet végezni.

Nekem a "egyszerű" szakok is nehezek lennének.

Egyszerűen nem tudok adott idő alatt annyit megtanulni, mit más.

Szerintem az egyetem elvégzése nem egyszerűen akarás kérdése.

Nálamnál sokkal jobb képességűek is szenvednek.Akkor mit csinálnék én?

2016. dec. 29. 12:33
 5/8 csatrad ***** válasza:
sajna jo esellyel genetikailag es akar neveles illetve eddigi oktatasod mind beleszamit hogy mennyire vagy FOGEKONY. erre meg rajon mindaz ahogy megelted az egeszet. pl ha depresszios lettel veszteseg vagy mas ok miatt az is hat a fejlodesedre. fosulin tanarnak tanultam sok sok pszihologiaval es remiszto milyen konnyu elbaszni a felnovest.
2017. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor én a lehetőségeim ellenére is félrefutottam.

Butább lévén mik az esélyek egy jobb fizetésre?

2017. jan. 4. 11:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha csak a jobb fizetésen gondolkodsz, akkor semmi. Tényleg nulla.

Ha kreatív vagy, feltalálod magad, JÓ ötleteid vannak, amelyeket képes vagy meg is valósítani, és megélnél a jég hátán is, akkor elég jó.

2017. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csatrad ***** válasza:

alapok:

sok penz vagy ugy jon hogy sok embernek adsz el valamit

(pl streamerek jo hanggal vagy humorral vagy csocsokkel, konnyen masolhato termek a digitalis pl rajz, utomunkalatok, adat manipulacio pl neves embersegedmunkas. nagy gyarban evek alatt magasabb pozicio pl gyartosor vezeto.)

A masik opcio a keves melo gazdagoknak (neves cegnel betanitott alkalmazott vagy hiresseg seged esetleg valaki felfedez benned valamit ha sok helyen kitunsz barmilyen okbol. legrosszabb esetben a hobbid meatereve valhatsz sok ev alatt es akkor talan)

2017. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!