Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki jól érzi magát és...

Ha valaki jól érzi magát és házasságon kívül szexel ha független az is bűn?

Figyelt kérdés
Nagyon jó szeretetben élni, békességben, szeretni a másikat nem pedig bántani , jó embernek lenni. De az hogyha valaki független és szexel az is bűn azzal nem értek egyet. Ha hazas valaki vagy van párkapcsolata úgy oké, de ha valaki független és szexel az is bűn ez már túlzás! Isten így teremtett minket, Jézus szerint az is bűn ha egy nőre rá gondolsz szexuálisan, szóval úgy gondolom szeretetben kell élni békességben, de a magán életben mindent nem lehet be tartani amit Isten mond... élni is kell egy életünk van a földön. Mennybe már nem lesz se szex semmi..... szeretem Jézust, de kissé szigorú az ilyen beszédekkel. Mit gondolsz erről? Meg pl aki jó ember de nem hisz az a tüzes kenkoves pokolba ég örökké. Ez igazságtalanság , mindenki másképp hisz, és mindenki más , de bezzeg mondja a biblia aki nem áll Isten oldalára az mind a sátán mellet van. Ez hülyeség szerintem
2020. nov. 26. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Jó példát hozol fel... még az anyja is szűz volt, mit vársz akkor? :D
2020. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor fogysz már ki ezekből az "az is bűn?" kérdésekből? S legfőképp miért az Emberi tulajdonságok kategóriába írod ezeket?
2020. nov. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Egyszerű. Vagy elhiszed vagy nem. Nincs köztes állapot.

Nem kötelező hinni, szabad akaratod van.

Persze, hogy nagy a szigor, örökre szól a túlvilági jegy, nem mindegy hova.

Akárhogy is lesz, majd kiderül a halálunk után.

2020. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg elég már ebből a rengeteg "az is bűn" kérdésből. Ha csak egy unatkozó troll vagy, akkor kereshetnél jobb elfoglaltságot, mondjuk kezdhetnél valamit az életeddel, ha pedig komolyan gondolod ezt a sok hülyeséget, amit naponta összehordasz itt, akkor javasolnám a kényszerzubbony hordását.


Az egész vallás emberektől származik, gyenge, irányítható embereknek. Még egy jó kis bűnbakot is kitaláltak hozzá, akire lehet hárítani az ember undorító természetét, ahelyett hogy szembesülnének a valósággal.

2020. nov. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi a bűn definíciója. Én nem vagyok vallásos, én lazábban kezelem a dolgokat, szerintem nem bűn a házasságon kívüli szexualitás.


Ha már elvitted keresztény irányba a kérdés kifejtését, akkor a kereszténység szerint Isten szava határozza meg, hogy mi a bűn. Márpedig a házasságon kívüli szex kérdésében kristálytiszta a Biblia.


"mindent nem lehet be tartani amit Isten mond"


A keresztény sztorinak pont ez lenne a lényege, hogy úgysem vagy tökéletes (a Biblia mércéjével), csakis Jézus volt tökéletes. Mégis kivégezték, így ha megtérsz, akkor helyetted / érted halt meg, hogy örök életed legyen majd Isten mellett. De ha tényleg megtértél, akkor viszont szeretnél törekedni a tökéletességre, még ha nem is vagy meg nem is leszel tökéletes.

2020. nov. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Röviden és tömören fogalmazok. 2- es és 4-esnek szól. Ha nem tetszik ne írjatok!!!!! Nem kell hozza írni!!!!!! Aki bunkozik ne irjon ne válaszoljon nem sertek senkit senkinek semmi köze hozza milyen kérdést teszek fel nem bantok én senkit!!!!! Akkor hanem tetszik ne válaszolj nem kötelező !!! Na csá
2020. nov. 26. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!