Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régen is ilyen világot éltünk...

Régen is ilyen világot éltünk mint ma?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy manapság annyira rohanunk és annyira elvagyunk szigetelve mindenkitől mintha kötelező lenne. Idősebbként (jelenesetben én 24 vagyok) nem egyszerű szinte lehetetlen igaz barátságokat kötni. mi lehet a gond? a szocializálás? másként nőttünk fel? azaz mást mondtak kiskorunkban mint ami a valóság? meg miért rohanunk, hogy minnél hamarabb meglegyen mindenünk? ezt sajnos magamon is érzem. és olyan szomorú. egyszerűen nem tudom mi tenne boldoggá még ilyen fiatalon se.. Régen is ilyen világ volt? hogy így nem volt szeretet és igaz szerelem? az emberek mindíg is marták egymást? 1900 vagy elötti évek pl.
2020. nov. 26. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Viszálykodás mindig volt és lesz is. Marták egymást az emberek régen is. Biztos volt igaz szeretet és szerelem is, ahogy van manapság is. Az emberi érzések és érzelmek nem változak 1900-as évekhez képest, csupán a körülmények lettek mások. Persze, a házasság egy üzlet volt akkoriban, gazdasági lépés. Ha jó partit sikerült kifogni, aki pénzes volt főként, az egy nagy fogás volt. De ettől függetlenül létezett szerelem, szerelmi házasság is. Nem is kell messzire menni a történelemben: IV. Károly király és Zita királyné kapcsolata is szerelmi házasság volt, pedig arisztokraták körében ez ritka volt. Paraszti világban még elképzelhetőbb volt az ilyesfajta házasság, de azért ott is előnyt élvezett, ha valaki jó anyagiakkal bírt a körülményeihez képest.

Az viszont biztos, hogy mai szemmel néze az egy lassú világ volt. Köszönhetően például az órák elterjedésének a háztartásokban, felgyorsult az idő, de a technikai vívmányok is hasonlóan hoozájárultak ehhez.

2020. nov. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Mivel nem éltem régen, ezért nem tudom. (bár a tény, hogy 1900 előtt gyakorlatilag nem lettek volna emberi jogaim nagymértékben segít abban, hogy értékeljem a jelen kort)


Azt viszont biztosra állíthatom, hogy a most születettek generációja, meg a későbbi nemzedékek pont a mi időnket fogják vissazsírni, és azt kívánják majd, hogy bárcsak a 2020as években lettek volna felnőttek, amikor még jóval egyszerűbb és vidámabb volt a világ. De persze nem mindenki...


Lényegtelen, hogy mikor volt jobb, vagy rosszabb, abból kell kihozni a legtöbbet, ami van. Azon keseregni, hogy x éve vajon milyen lehetett az élet, nem vezet sehova.

2020. nov. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. Szerintem a világ sokat változott az elmúlt húsz évben, és ehhez kevesen tudtak megfelelően alkalmazkodni. A befelé fordulás egyfajta megküzdési stratégia, illetve tanácstalanságot tükröz.
2020. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!