Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem halad egyre...

Csak szerintem halad egyre inkább nem jó irányba a világ?

Figyelt kérdés

Annyit hadd bocsássak előre, hogy nem negatív akarok lenni, sőt!

Most tegyük félre a vírust, meg minden, de már pár éve felfigyeltem arra, hogy valahogy az emberek mentalitása, némelyik megnyilvánulása nagyon nem szimpatikus..

Igyekszem reálisan, optimistán és pozitívan látni az életet, a világot, felmérni a helyzetet, viszont vannak bizonyos dolgok, amik fölött nem tudok maradéktalanul elsiklani.

Leginkább az emberek viselkedése, az egymással szembeni gyűlölködés az ami nem tetszik. A kapzsiság, a kivagyiság a fukarság és még lehetne sorolni. Persze tisztelet a kivételnek, mert van! De sajnos nem ez a jellemző.

Nem mondom hogy régen minden rendben volt, mert nyilván minden kornak megvan a maga fortélya, illetve hátulütője, de mostanában egyre inkább azt veszem észre, ami még látványosan feltűnő, illetve elég szembeötlő, hogy az emberi értékek egyre inkább háttérbe szorulnak.

Kíváncsi vagyok ki hogy látja, ki mit gondol erről az egészről.



2020. nov. 26. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Karl Marx hasonlóan gondolkodott, írt is erről egy könyvet.
2020. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Mik az emberi értékek? A gond ott van hogy ez teljesen szubjektív. A legfőbb gond a változás, aminek a kiváltó oka legtöbbször a gondolkodás. Az embereknek semmi nem jó, mindig jobbat akarnak, jobbra törekednek. Folyamatosan új dolgokkal kísérleteznek. Mindig van valami ami valakinek nem tetszik, és ennek hangot ad. Aki meg nem, abban felgyűlik és agresszívan vezeti le másokon ezt a dühöt, vagy kommunikálva vagy fizikálisan. Rengeteg ember kabzsi, de ez azért van mert a mai világban nehéz megélni, minden forintért keményen meg kell dolgozni. Ezek után ha valaki kabzsi az érthető dolog. A gyűlölködés meg természetes, emberi dolog. Én sem szeretek minden embert, és vannak embertípusok akiket el sem tűrök.
2020. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak szerinted, de ez a Világok sorsa. Törvényszerűség.

Az univerzum tele van kihalt bolygókkal, a Földnek sem ez az első "élete".

2020. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 Megragadtad az egyik lényeget a gondolkozás!

Igen csak én úgy vagyok vele, hogy nem mindegy az ember azt milyen célra használja fel.

2020. nov. 26. 20:44
 5/12 A kérdező kommentje:

#3 Igazad lehet/van sőt egész biztos!

Mindenesetre kíváncsi vagyok erre az egészre, de nagyon.

2020. nov. 26. 20:45
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok

#4

Mivel az érzelmeink befolyással vannak a gondolatainkra, ezért nagyrészt ezek alapján cselekszünk is. Érzelmeket meg nem lehet befolyásolni. Szerintem így oszlik különböző rétegekre a társadalom legfőképp, ez szül ütköző gondolkodásmódokat, és ezért gyűlölködünk. Az elfogadás és a megértés teljes mértékben hátraszorul, így csak pusztítjuk és építjük le a társadalmat.

2020. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mondasz valamit sőt.

És valahogy nem úgy mérik fel a dolgokat, ahogy kéne.

Mindenesetre ezen fogok gondolkodni, mert ez érdekes.

2020. nov. 26. 21:17
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Minden rossz itt, az tuti.
2020. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Mert régen nem volt ilyen? A világtörténelem legbékésebb évtizedeit éljük jelenleg. Nincs több rossz, sőt a rengeteg segélyszervezetnek hála maximum több jó dolog van jelenleg, mint régen volt. Szimplán az internetnek hála sokkal több hír jut el mindenkihez és nyílván üzleti okokból ezek nagyrésze szomorú/megbotránkoztató/felkavaró hír lesz, ezért aki sok ilyet olvas, az könnyen fogja levonni ezt a következtetést.

Az viszont igaz, hogy sokkal több nárcisztikus és felszínes embert eredményezett a közösségi média.


Szóval adódik a kérdésem, szerinted mikor volt jó a világ a lehető legtöbb szempont szerint?


Egyébként a mai generáció rossz, nem egy új dolog. Kétezer évre visszamenőleg is van róla feljegyzés: [link] Tudom nem ez a kérdésednek a lényege, de azért sok összefüggés vonható a két dolog között.


Meg régen a zenék se voltak jobban, csak minden korszakot a legjobb zenék éltek túl, ezért alakult ki ez a téves nézet. Most erre nem keresek forrást, de ha valaki nem hinné el, szívesen keresek.

2020. nov. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
2020. nov. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!