Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet ebben igazság?

Lehet ebben igazság?

Figyelt kérdés

Újabban gyakran szoktam hallani, hogy:

"Ez a világ rég megérett a pusztulásra"

Annó a régi öregeket gyakran hallottam, hogy ezt mondogatták.

De szerintetek van alapja?

Az tény hogy mostanában vannak fura dolgok, de azért ez szerintem kicsit merész kijelentés.

Mit gondoltok?



2020. nov. 26. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Van, - nem lehet! Mesterkélt, erőltetett, anyagias szemléletű, erőszakos, személytelen, érzések nélküli, túlzottan gyors, érdekvezérelt, öntörvényű. Már régóta nem sok köze van ahhoz a régebben nem túl bonyolultan körülírható fogalomhoz, mint amit úgy hívtak, hogy EMBER.
2020. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Amig egy ember is van aki jo, addig nem.
2020. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

#1 Az emberiség mindig is így működött.


Kérdező: Én úgy vélem, hogy a kevésbé civilizált részek kivételével most éli az emberiség a hedonista fénykorának kezdetét, eltekintve a járványhelyzettől. A technológia évről évre fejlődik, bárkit el tudunk érni és bármit meg tudunk tanulni az internet segítségével. Olyan helyeket láthatunk életünkben akár élőben, akár képen, melyet annó el sem tudtak volna képzelni, nemhogy megélni azt. Olyan ütemben fejlődünk, hogy hamarosan egy idegen bolygó kapuján kopogtatunk személyesen.


Ha vigyázunk arra, hogy ne haljunk ki/ne történjen apokaliptikus háború idő előtt, az emberiség hamarosan egy megállíthatatlan erő lesz az univerzumban, mint ahogy azt a sci-fi művek előre jósolták.


Az öregek és pesszimisták csak a szörnyüségeket képesek meglátni, sajnos jellemző ez eme ország lakóira, ugyanis itt erősen ki vannak használva az emberek, s ebbe egy idő után beleunsz és depresszióba zuhansz, mogorva, pesszimista, zárkózott, perspektivátlan magatartás fejlődik ki akaratlanul is. Viszont csak egy hetecskét kellene leélniük ezeknek az embereknek az ókorban-középkorban, rögtön futnának vissza sírva az időgéphez, hogy nekik ennyi elég volt abból.

2020. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Firedoom ***** válasza:
76%
Nagy szavak, semmi tartalom
2020. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

"Olyan helyeket láthatunk életünkben akár élőben, akár képen, melyet annó el sem tudtak volna képzelni, nemhogy megélni azt. Olyan ütemben fejlődünk, hogy hamarosan egy idegen bolygó kapuján kopogtatunk személyesen."

Ezt szokták az emberek arcába tolni, amikor megkérdőjelezik, hogy ez a világ amiben élnek rossz -e? Nem, hát a technológia! Hát milyen jó már! Annyira jó, hogy rakétáink vannak, és már megyünk a Marsra is! De, a populáció másik felének meg nincs mindennapi bevetője. Az emberek távolodnak egymástól, nem valósítják meg önmagukat, nem tudnak szocializálódni, nincsenek apafigurák, a házasságok szétesnek, satöbbi.


Mire jó BÁRMI is, ha nem hozza közelebb az embereket? Belül nem leszünk teljesebbek attól, ha megjárjuk a Marsot. Más bolygókra utazni akkor kéne, amikor már egy békés, megvilágosodott civilizáció vagyunk, nem akkor, amikor még bőven van hova fejlődni. A rengeteg energiát nem rakétára kéne pazarolni, hanem VALÓDI oktatásra, mondjuk.


"az emberiség hamarosan egy megállíthatatlan erő lesz az univerzumban, "

Hát akkor nagyon mást látunk. Az ember a saját bolygóját is HAGYJA elpusztítani. Mert nem az ember pusztítja, hanem valami embertelen pénzéhes csoport, de az ember adja nekik az erőt. Szerinted, aki a saját fészkét széttépi, tönkreteszi az élőhelyét, az mennyire lesz erős és megállíthatatlan? Mert szerintem csak egy debil nyomorék.


" Viszont csak egy hetecskét kellene leélniük ezeknek az embereknek az ókorban-középkorban, rögtön futnának vissza sírva az időgéphez, hogy nekik ennyi elég volt abból."

Mindig rossz volt az élet, de most ugyanaz a rendszer van, ami akkor volt, csak az embernek a rabszolgaságba és őrületbe való hajtása más minőséget és taktikákat öltött. Már a psziché támadása van a főközpontban, kevésbé az, hogy harcoljanak a csatatéren.


"De szerintetek van alapja?"

Szerintem megérett arra, hogy felfogja a helyzetének a súlyosságát és pozitív változás után nyúljon. Ezt pusztulásnak is felfoghatjuk.


Az öregek egy bizonyos kultúrában nőttek fel, az a világ rögzült a fejükben. Számukra fura, nem normális a mostani világ sok esetben, mert nem ezt szokták meg. A fiatalok viszont az ő szokásaikban találják meg az értelmetlenséget és a furaságot. Ezért tekintenek az öregek akkora undorral erre a korszakra.

2020. nov. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

#5 "Mindig rossz volt az élet, de most ugyanaz a rendszer van, ami akkor volt, csak az embernek a rabszolgaságba és őrületbe való hajtása más minőséget és taktikákat öltött. Már a psziché támadása van a főközpontban, kevésbé az, hogy harcoljanak a csatatéren."


Na megvan az első jelölt, akit viszek a tatárjárás idejére.


Ha ennyire a rosszat látod a mai világ adta lehetőségeiben, akkor van egy jó hírem számodra: senki nem kényszerít arra, hogy a társadalom integrált tagja legyél. Szabad ember vagy, BÁRMIKOR azt mondhatod, hogy ennyi volt és elköltözöl akárhova, akár a világ végére.



"Mire jó BÁRMI is, ha nem hozza közelebb az embereket? Belül nem leszünk teljesebbek attól, ha megjárjuk a Marsot. Más bolygókra utazni akkor kéne, amikor már egy békés, megvilágosodott civilizáció vagyunk, nem akkor, amikor még bőven van hova fejlődni. A rengeteg energiát nem rakétára kéne pazarolni, hanem VALÓDI oktatásra, mondjuk."


Bár nem akartam külön válaszolgatni neked, de erre még kitérek. Az ember ősidők óta falkákba, klikkekbe szerveződtek. Ezek dinamikus csoportok/klánok, mindig más tartja őket össze. Lehet eszmény, lokális patriotizmus, egy ország, egy sportverseny, pénzforrás, stb-stb., az a lényeg, hogy mindig lesz valaki, akivel versenyeznünk kellesz magunk között. És bizony ez sosem fog változni, ez van belénk kódolva.


Amit te áhitatosan vársz megvilágosodott és egyenlő emberekként, az egyszerűen elérhetetlen, káprázat, nincs valóság alapja.


Annak viszont van alapja, hogy az ember tovább jut a bölcsőjeként szolgáló űrkavicsról és elkezdi meghódítani saját naprendszerét, s majd a csillagokat, létrehozva ezzel egy erős fajt, aki túl tudott jutni saját maga kiírtásán és gyakorlatilag megsemmisíthetetlen.


Ha ebben nem látod a szépet, akkot sajnálom, de egyszerűen túl szűk a látóköröd, hogy értékelni tudd. Főleg, hogy pont abban a korban élsz, amikor lerakjuk eme dolgok alap építőköveit.

2020. nov. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már az őskor óta mondják szerintem.
2020. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ha ennyire a rosszat látod a mai világ adta lehetőségeiben, akkor van egy jó hírem számodra: senki nem kényszerít arra, hogy a társadalom integrált tagja legyél. Szabad ember vagy, BÁRMIKOR azt mondhatod, hogy ennyi volt és elköltözöl akárhova, akár a világ végére." szépen hangzik de sajnos hiába mondhatod bármikor a cselekvésed korlátozott.ja elköltözöl akárhova hogy aztán éhen halhass.ez aztán a szabadság.


"Hát akkor nagyon mást látunk. Az ember a saját bolygóját is HAGYJA elpusztítani. Mert nem az ember pusztítja, hanem valami embertelen pénzéhes csoport, de az ember adja nekik az erőt. Szerinted, aki a saját fészkét széttépi, tönkreteszi az élőhelyét, az mennyire lesz erős és megállíthatatlan? Mert szerintem csak egy debil nyomorék."


én nem szavaztam meg semmi ilyet.de valóban debil a többség főleg ilyen fidesz szavazók.engem ne vegyél az ilyenek közé.még szavazni is ha egyszer voltam mert annyira kóklernek tartottam mindet és akkor is polgiválasztás volt asszem.

2020. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Háty elég szomorú, hogy nem látod benne a fantáziát, de szerencsére nem is a te fajtád viszi előre a világot.
2020. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!