Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az a legmegdöbbentőbb,...

Mi az a legmegdöbbentőbb, számodra legelfogadhatatlanabb vélemény, hozzáállás amit itt gyakorin az emberek válaszaiban olvasol?

Figyelt kérdés
Tehát nem 1-1 fura felfogású embertől, hanem ami tendencia, sokak véleménye/hozzáállása?
2020. nov. 27. 19:57
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%

Számomra a butaság, és a sértődékenység. Általában ez a kettő kéz a kézben jár, és gyakran meg is mutatkozik.

Ja, és még valami, ami nem csak itt általános, hanem mindenhol.

Az pedig a rosszindulat.

2020. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%

De jó kérdés! Kíváncsian várom a válaszokat.

Nekem az, hogy ha egy házaspár elválik akkor majdnem mindenki szerint hanyagolni kell az apának a gyerekeit, mert jaj szegény új barátnő. Szerintem meg ha két ember elválik akkor annak nem szabad kihatni a közös gyerekekre, nem a gyerekektől válik az ember hanem a házastársától. Ők nem tehetnek semmiről.

Mégis mindenki hőzöng ha az apa foglalkozni mer a "régi életével" és mindenki szerint el kell marni a gyerekeket, és csak az új barátnővel szabad foglalkozni. Aki foglalkozik az előző házasságából született gyerekekkel, az nem is érdemel új barátnőt a gyk-sok szerint, az azt érdemli hogy egyedül élje le az életét.

Ezt gusztustalannak találom.

(Ilyenkor mindig ezzel támadnak be, de nem vagyok elvált egyedülálló anya és én magam sem elvált szülők gyereke vagyok, csak van némi EQ-m.)

32N

2020. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%

Igazából számomra az, hogyha néha olyanokat olvasok, hogy ezért meg azért kidobnák egyesek a másikat, meg ilyennel össze sem jönnének. Néha elég csak egy olyan kérdés alá belesni ami normálisabb témát pedzeget és máris azt fogod érezni, hogy az eszed megáll.. A válaszolóknak vagy még csak kanyarba sem volt soha párkapcsolatuk vagy tényleg ennyire szar a világ. Múltkor is pl olvastam egy kérdést, hogy mennyire elfogadott, ha sír egy férfi. A válaszok ledöbbentettek. De úgy konkrét dolgot nem tudnék kiemelni, hogy nagyon megbotránkoztatott volna.


F

2020. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%

Úgy a felnőtt kategóriában az átlag női hozzászólók. Azt tudom, hogy vannak béna, sikertelen férfiak, szóval ők nem lepnek meg és érthető is a logikájuk: Nem tudnak becsajozni, ezért frusztráltak lesznek és mérgesek a nőkre.

De, amit ott a nők leművelnek... Ugyanaz a szint, durván kettős mércével és fel sem fogják. Női oldalról szinte mindent próbálnak tökéletesnek beállítani, férfi oldalról, meg mindent hibásnak. És magukat mindig áldozatnak.

Ezt a szintet a való életben nem látom, maximum 100-ból 1 nőnél. A felnőtt kategóriában 10-ből 8 nőnél.

Ezen belül a leghardcore-abb helyzetek azok, amikor egy férfi (vagy akár egy másik nő) ír egy teljesen normális választ, érvekkel, összeszedetten, de a nők csak odavágják, hogy "te szűz vagy, sosem lesz nőd, incel, lúzer és hasonlók". És ezek a válaszok rendszeresen fel vannak pontozva.


A szex kategória szokott még vicces lenni, amikor valaki ír egy adott szexuális dologról és megjönnek a papok/apácák, akik elkezdik írogatni, hogy az nem jó és ne csinálja az ember. Konkrétan nem az a kérdés, hogy nekik tetszik e, hanem teljesen más és elkezdik támadni a kérdezőket.

Pl. volt egy fétis, ahol a durvább BDSM került szóba és arról volt a kérdés. Jöttek válaszolók, hogy ez nem jó és fúj és jujujj, btk.

2020. nov. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Van jó pár.

Pl. a bicikliseket mint mindenek felett állónak képzelők. A tudatos gyermektelenséget még mindig elfogadni/felfogni képtelenek, a tanárokat, mint közellenséget aposztrofálók, vagy amikor a női/férfi nem minden hibáját, gyűlöletét kivetítik egy kérdésben a kérdezőre/válaszolóra.

2020. nov. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%
Ja, meg hát az elvárások. Na, az azzal kapcsolatos kérdések nevetségesek. Akikre a való életben az emberek 90%-a rágerjed, itt a válaszolók elszidják mindennek és lerondázzák.
2020. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Ami nekem az utóbbi időben feltűnt, hogy a családi kapcsolatokban teljesen mindegy hogy kivel veszett össze éppen valaki, barát/barátnő, anyós, sógor, szülők, az egyetlen hasznosnak ítélt válasz az, hogy dobd ki a P*csába és soha többé ne beszélj vele. De komolyan, még a legkisebb konfliktusoknál is. Én egyszerűen nem hiszem el, hogy itt mindenki az első konfliktusnál mindenkivel megszakítja kapcsolatot. Jó persze a mérgező embereket el kell engedni, de azért mindenki hibáztat, és elképesztően piti dolgokra is mindig ez a tanács. Különösen ha a férj családjáról van szó, itt mintha mindenki utálná az anyósát és sógornőjét.
2020. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

#7: Ezt én is észrevettem.

Viszont sajnos, tényleg egyre többször azt látom, hogy ez a helyzet. Fogalmam sincs, hogy mi van, de a környezetemben rengeteg kapcsolat van tele mérgező emberekkel.

2020. nov. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában a COVID-dal kapcsolatosan foganatosított intézkedéseken tudatosan értetlenkedők hada az egyik legnagyobb sláger nálam. 40 hozzászólás nem elég ahhoz, hogy megértesd másokkal: nem végleges az intézkedések hatálya; nem lehet 20-50-100-1000 fős, szűk rétegek egyéni igényeinek megfelelni; a jelenlegi intézkedések a társadalmi érintkezések számának jelentős csökkentését célozzák; az idős emberek vásárlási sávja egy opció, amellyel élhetne, de nem kötelezi őket semmire; az időseknek fenntartott vásárlási sáv senkit nem korlátoz - logikailag, - aki éppen a munkahelyén tartózkodik hivatalosan. Szerintem nem bonyolult, de egy túlzottan is széles rétegnek a jelek szerint nagyon is az! Ez van!
2020. nov. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Leg-leg nincs, viszont azt veszem észre, hogy itt totál más a közvélekedés, mint a való életben. Vagy az egész tömeg véleménye homlokegyenest más, mint a való életben a tömegé, vagy a való életben icike-picike csoport vall valamit, amit itt kb. a fele.


Csak, hogy olyanokkal kezdjek, ami számomra pozitív:

- Nem szeretnék gyereket. A való életben a legtöbb ember szerint ez egy rossz hozzáállás, megváltoztatandó, esetleg egyenesen megvetendő. Ezen az oldalon viszont sokan vagyunk így. Nemcsak a "van még, aki nem szeretne gyereket" típusú kérdésre gyűlünk sokan, hanem úgy am block érezhető. Akár a "mi a jövőbeli terved", "milyen az életed" kérdésre is sokan beírják, hogy "férjemmel/párommal" nem szeretnénk gyereket.

- Egyenesen imádom a home office-t. Ha választhatnék, a vírus után is csak a miheztartás végett járnék be irodába heti egyszer (jó, ez nyilván nem kívánságműsor). A vírus alatti teljes home office is nagyon jól esik. (Nem az összes lezárás, az árnyalt. Most csak a home office). A való életben úgy veszem észre, legalább 90% inkább bejárna és legalább 98% most kifejezetten szenved. Nemcsak azok, akiknek íróasztaluk sincs otthon, vagy gyerek miatt nem tudnak dolgozni. Ezen az oldalon egész sokan vagyunk, akik élvezzük, hogy nwm kell bejárni.


További néhány (nekem negatívak vagy épp semlegesek):

- Itt bárki bármi kérdést ír ki, ő lesz a hibás és mindenbe belekötnek. Egyszer apummal kapcsolatban írtam ki kérdést, mert akkor igen feszült volt köztünk a légkör. A válaszolók nekem támadtak, minden betűbe belekötöttek, kiforgatták. Vagy jött az a válasz, hogy szakítsam meg vele a kapcsolatot. Mint amit a 7-es válaszoló is ír. Tehát a fele az volt, hogy hogy képzelem, hogy élek, a másik fele pedig, hogy szakítsam meg apummal a kapcsolatot. -.- (Egy vagy két hasznos válasz is volt azért.)

- Nekem úgy tűnik, mintha itt eléggé nagy lenne a szinglik aránya. Legalábbis albérletes kérdéseknél például a zöme úgy számol, mintha egyedül kellene kicsengetni a bérleti díjat és a rezsit. Holott a való életben több esetben él az ember a párjával, mint egyedül.

- Ezen az oldalon a tanulás, az "önfejlesztés", az előrehaladás rettentő erősen van propagálva, nyomva. Egészségtelen módon. A való életben azért többen vannak, aki szerint néha pihenni is kell.

- Ezen az oldalon sokak szerint ha valaki bajban van, arról ő, csakis ő, egyedül ő tehet. Minden rossz helyzetről ő tehet. (Még lakástűzre is írták egyszer egy kérdésnél.) A való élet emberei egy fokkal azért empatikusabbak.


Most ezek jutnak eszembe.

De tényleg úgy érzem, hogy:

GyK --- hatalmas űr --- való élet.

2020. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!