Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az a legmegdöbbentőbb,...

Mi az a legmegdöbbentőbb, számodra legelfogadhatatlanabb vélemény, hozzáállás amit itt gyakorin az emberek válaszaiban olvasol?

Figyelt kérdés
Tehát nem 1-1 fura felfogású embertől, hanem ami tendencia, sokak véleménye/hozzáállása?
2020. nov. 27. 19:57
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
64%

Nem is tudom hol kezdjem.


Azt vettem észre, hogy ha kiírok egy relatív összetett kérdést, vagy célirányosat, akkor arra szinte semmi válasz nem jön.


Tettem már fel lakáshitellel kapcsolatos kérdést, fizetéses kérdést konkrét szakmán belül, de lelki dologról is kérdeztem már.


A konkrét, célrányos dolgokra nem nagyon kapsz itt választ, senki nem tud/akar hozzá szólni.


Ezzel szemben vannak az "egyszerű" kérdések, vagy provokatívak, sok irányba elterelhetők, ahol igazán nem kell célirányos választ adni, viszont lehet 3 oldalon keresztülo osztani az észt.


Kedvencem mikor az egyértelmű "Balázska" kamukérdéseken pörögnek akár napokig, csak hogy meggyőzzék egymást hogy ki mond éppen nagyobb hülyeséget, mintha nem mindegy lenne. Mondom ezt és én is bele futok pon ugyanezekbe :D

2020. nov. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
97%
Ha valaki minden háttérismeret nélkül mondja a másiknak, hogy "Mennyé dóógozni!".
2020. nov. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy amit még megemlítenék az a kettős mérce. Teljesen más választ kapsz ugyanazon problémára ha férfi/nő vagy gyerek/felnőtt vagy.
2020. nov. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
22%

Ami még eszembe jutott: Láthatóan sok itt a valamilyen szinten "defektes" ember. Akiknek nincs, vagy nem is volt páárja, társa, barátai, antiszociálisak, maguknak valók. Ezt nem bántásból rom, hanem mint tényt.


Nagyjából a 20:58-as válaszoló által leírt GYK - ŰR - Való élet dolognak is valahol az lehet az oka, hogy aki nem találja a helyét a való életben az inkább keveredik a virtuális térbe, akár ide is.


Ráadásul mondhatni ez az egyik "utolsó" oldal amin névtelenül, arctalanul lehetsz bárki.


"Ezen az oldalon egész sokan vagyunk, akik élvezzük, hogy nwm kell bejárni."


Én például pont a Home Office kérdéseknél kapom a lepontozást, mert leírom, hogy én nem szeretem. És nem "gyűlölködő" stílusban, hanem tényekkel, hogy számomra miért hatékonyabb a helyszíni, irodai munkavégzés. Erre zsigerből megy a lepontozás mert hát el sem lehet képzelni, hogy valaki ezt szereti.

2020. nov. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
87%

Azt vettem észre, hogy itt mindenki rohadtul "gazdag".

Mindenkinek alapból sok százezres telefonja van, cipő is csak 50ezertől felfelé, és mindenkinek milliós fizetése van.

2020. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy vicces, hogy időnként hasonló kérdésekre mennyivel másabb válaszok jönnek.


Én természetjáróként, túrázóként szoktam ilyen irányú kérdésekre válaszolni. A való életben rengeteg teljesítménytúra, kirándulási lehetőség van, rengeteg a sportoló, terepfutó. Majdhogynem többen vannak a népszerűbb erdőkben mint BP belvárosban turistaszezon idején.


És mikor valaki feltesz egy kimennétek e az erdőbe, egyedül, esetleg este, vagy lányként akkor olyan válaszok jönnek néha, hogy ordít a válaszolóról, hogy még a sarki boltba is csak heti 1x megy le, és életében nem volt a természetben, erdőt pedig csak a horrorfilmekben látott. Aztán jönnek a nem biztonságos, veszélyes, vadállatok, őrültek, gyilkosok lakják mesékkel.


Máskor meg egészen értelmesek gyűlnek össze. És csupa jó válasz kap a kérdező, hogy miket vigyen, mikre figyeljen, stb.


Kicsit olyan, hogy mikor kik vannak éppen fent az oldalon. Meg mikor kik kezdenek válaszolni, 2-3 normálisabb válasz után már nem nagyon jön be "kötekedős" ember. Míg ha kötekedős válaszokkal indul, arra sokkal jobban jön a többi is aki élvezi, hogy rúghat ő is egyet a kérdezőbe. És ilyenkor sok lúd disznót győz alapon támadjk az 1-2 normális választ is.

2020. nov. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki magának való, az szerintem önmagában még nem defekt. Legalábbis ha a szó azon értelméről beszélünk, hogy igénye van az egyedüllétre, a magányos hobbikra. A többivel egyetértek!


Amúgy én is megállapítottam már párszor, hogy sok lehet itt a szociális szempontból igen sikertelen ember. A szakmájukban leg-leg-legek, sokat tanulnak, fejlesztik magukat, profik. Ugyanakkor már a stílusukból is az látszik, hogy nem valami erősek a soft skill-jeik és néha el is árulják magukat. Lásd az albérletes dolog: itt 20-ból 19 ember abból indul ki, hogy egyedül milyen fizetni az albérletet. Más megnyilvánulás alapján is kiszűrhető néha, hogy na most elárulták magukat.


Az a gond, hogy én is efelé tartok. Az autisztikusságom miatt beilleszkedni eleve nem tudok (konkrétan nem is akarok, mert rájöttem, semmi szüksége, csak ne is zárkózzak be szándékosan, tehát ha úgy van, nyissak), párkapcsolat fogalmam sincs, hogy lesz (amúgy volt egy rövidebb, nem vagyok szűz se), lassan 30 vagyok, az egyedülálló férfi is egyre kevesebb, a barátaimnak már most nincs idejük meghalni se, lassan a család is jön mindenhol, jelenleg a munka plusz egyetem miatt se időm, se életenergiám, egy jó pszichológust fogalmam sincs, hol fogok találni.

Szóval lehet öt év múlva én is osztani fogom az észt, miközben magánéletem nulla lesz. :D


"Én például pont a Home Office kérdéseknél kapom a lepontozást, mert leírom, hogy én nem szeretem. És nem "gyűlölködő" stílusban, hanem tényekkel, hogy számomra miért hatékonyabb a helyszíni, irodai munkavégzés. Erre zsigerből megy a lepontozás mert hát el sem lehet képzelni, hogy valaki ezt szereti."


Na erről beszéltem! :)

A való életben meg én kapom a "lepontozást", amiért azt mondom, hogy nekem nem hiányzik az utazás és a munkatársakkal való small talk-ok, ellenben imádom a csendet.

2020. nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy nekem nagy kedvencem az is, mikor csak lepontoznak. Lásd akár itt is.


És van az aki legalább kifejti, mi a problémája, de az esetek nagy részében még csak hozzá sem szólnak, nincs az, hogy azért mert...csak "nem hasznos" a válasz.


Főleg akkor vicces ez, mikor konkrét tényt, valódi dolgot közöl az ember.

2020. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
74%

"Ha valaki magának való, az szerintem önmagában még nem defekt."


Na, pont erről beszélek, hogy van aki legalább kifejti, hogy mi az amivel nem ért egyet :D


Amúgy nem a magának valósággal van bajom. Hanem azzal, amilyen módon kezelik ezt itt sokan. Mert lehet valaki úgy magának való, hogy elfogadja mellette azt, hogy a "világ" egy része meg nem ilyen. Meg van az aki rögtön agresszívan ugrik bármire és bárkire aki nem olyan mint ő.

2020. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
91%

nekem az tetszik, hogy mindig megtudok magamról új dolgokat :D

voltam én már az inceltől kezdve nő, férfi, 12 éves, ilyen beteg olyan agyhalott, r.hadjak meg mert esik az eső vagy mert csak úgy vagy bármi :D

2020. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!