Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha én nem sértek törvényt az...

Ha én nem sértek törvényt az az én döntésem és nem a törvénytől való félelem?

Figyelt kérdés

Tehát bármikor sérthetek törvényt az is az én döntésem lenne! Egyszoval az en nagylelkusegem es jozan eletszemleletemnek koszonhetem hogy nem sertek torvenyt es egyaltalan nem a nagyhatalmak barmilyen torvenykonyve.

Egyszoval az iranyitas az en kezemben van es azt tehetek amit csak akarok es ha nem teszem meg az is az en dontesem szoval az egyen egyszemelyben is kepes atirni a torvenyt egy adott pillanatban. A kovetkezmenyek most nem fontosak itt a hangsuly azon van hogy senki sem szabhatja meg valojaban az egyennek hogy mit cselekedjen.

Milyen szep igy az elet hogy tudom hogy az en kezemben van a dontes es a hatalom!


2020. nov. 28. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erről vannak különböző fejtegetések filozófia témakörben. Alapvetően igazad van, a szabadság azt jelenti, hogy te hozod meg a döntéseidet, de a következményekkel szembe kell nézned. Persze vannak speciális esetek.
2020. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Az egész hablaty, amit írsz értelmetlen.
2020. nov. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyértelmű. Mindenki azt csinál, amit csak akar. Az egyetlen "baj", hogy az életben nem hagyhatod figyelmen kívül a következményeket, mert igen, megszegheted a törvényt amikor csak akarod, de elrettent, hogy esetleg nagy árat kell fizetni érte, esetleg börtön és ezért nem teszed meg, vagyis akkor már nem azért nem teszed meg, mert nem akartad, hanem mert józanul átgondoltad és hiába szeretnéd, de a következmények mégis meggátolnak. Vagyis a törvények, ezzel pedig a törvényhozók gátolnak meg, nem az akaratod. És így egyből nem tetted, amit akarál. Megteheted, de ha józan életszemléletről beszélünk, akkor mégsem teszed. Szóval mondhatjuk, hogy azt tehetünk, amit csak akarunk, mert igaz. Bármikor megszeghetjük a törvényt, de csak akkor tesszük meg, ha jó esélyt látunk arra, hogy megússzuk, vagyis sosem az akaratunk a végső határozó, hanem a következményektől való félelmeink... Persze újból mondom, hogy csak józan életszemléletet figyelembe véve.
2020. nov. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Hogy hívják a kezelőorvosod?
2020. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pont valami hasonlóról beszélt a tanár az egyetemen, mikor az adózást tanultuk. Ha senki nem fizet adót, akkor nem tudnak mit csinálni, a te belátásod, hogy fizeted-e. Már akkor sem teljesen értettem :)
2020. nov. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem mindenki fel a kovetkezmenyektol. Nem is jut el odaig! Van aki sajat kezevel vegez utana magaval. Vagy egesz egyszeruen ki tudja ezt kapcsolni ha a celja fontosabb.

Rengetegen vagybol, hitbol, onvedelembol, szeretetbol, haragbol is kovetnek el bunt!

Szoval a dontes a mi kezunkben!

2020. nov. 29. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!