Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez egy betegség? Vagy esetleg...

The Best Nr.1 kérdése:

Ez egy betegség? Vagy esetleg csak fejben van a gond?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy vannak olyan momentumok az életemben( pl munka közben) amikor egyszerűen fontos pillanatokban összeomlok fejben, hibázok, rossz döntéseket hozok. Van hogy nehéz abban a pillanatban a gondolkodás, mintha egyszerűen lefagynék. Ez lehet a stressz miatt is? Tudjátok van hogy arra gondolok, hogy "nehogy hibázzak,csak ne hibázzak" és abban a pillanatban jön a hiba. Egy eléggé stresszelős, szorongó személyiség vagyok, vannak lelki gondjaim is. Ezzel mit tudnék tenni kezdeni? Egyszerűen már csak arra tudok gondolni, hogy szimplán béna vagyok mindenben és hogy nem értek semmihez, semmit nem tudok tökéletesen megcsinálni stb. Valaki aki hasonló helyzetben van/Volt?
2020. nov. 29. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudnál mondani 1-2 példát a hibáidra vagy rossz döntéseidre?
2020. nov. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A stresszkezeléseden fejlessz. A leírásod alapján úgy tűnik, hogy nyomás alatt hajlamos vagy leblokkolni.

Sok gyakorlással ez is fejleszthető, mint annyi minden más.

2020. nov. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló


Én egyfajta eladóként dolgozom. Nem kifejezetten kasszás, kicsivel másabb. Termékek vannak körülöttem és azokat árulom. Volt hogy elütöttem a kasszát, vagy rosszul csomagoltam be a termékeket mert stresszeltem hogy közben még megállt 3 ember és várnak rám. Vagy egyszerűen kérdeznek egy terméket és hirtelen azt mondom hogy nincs, pedig utánna 5 másodpercre beugrik hogy mégis van. Talán a nagy tömeg is befolyásolja ezt.

2020. nov. 29. 18:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, stressz helyzetben lefagyok, kapkodok...Persze utólag tudom hogy kellett volna cselekedni, de akkor és ott hibázok.

Sokáig azt hittem hogy ilyen retardált féle vagyok...De igazából csak olyan dolgokkal foglalkoztam amihez mondjuk nem értek.

Meg van bennem egy olyan is, hogy ha valami nem megy elsőre akkor azt nem is akarom folytatni, esetleg ha még durván szólnak is hogy hibáztam, akkor megmakacsolom magam. Ezért is hagytam abba a vezetés órákat, nem való nekem ilyen elmeállapotban.


Kicsit ilyen lassabb vételű munkakör talán jobb lenne neked.

Nekem is ez segített. Ahol most dolgozom - igaz hogy rengeteg tudás kell, sé folyamatosan fejleszteni kell magam- de legalább van idő átgondolni mit akarok.

Most pl a munkán volt lehetőség jelentkezni egy több hetes oktatásra, én is jelentkeztem. És itt is rájöttem hogy ahhoz képest mennyire kevés az önbecsülésem, egyáltalán nem vagyok retardált.

Tök nehéz anyagot tanulunk, és a 18 emberből van kb 4 akinek tényleg egész jól megy és az egyik én vagyok. Az oktató direkt a nehéz feladatokat adja nekem, és eddig sikerült is jól megoldani őket.

Gondolj te is azokra a pillanatokra, amikor valamit ügyesen megoldottál másokhoz képest. Biztos hogy nem vagy fogyi, csak izgulós. Épp ezért, ha belefér az életedbe jobb lenne valami nyugisabb meló.

2020. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A stressz és figyelem megosztása miatt könnyű hibázni...(főleg ha éhes vagy és kialvatlan).

A kérdés, hogy te hogyan tudod kezelni, ha hibát követsz el. Milyen következménye lesz?

Valószínűleg túlterhelt vagy, jól akarod végezni a munkád, de kicsit arra is gondolok, hogy stresszelsz az emberek miatt. Pontosabban szorongasz miattuk...

Ezen szerintem úgy tudsz változtatni, ha kicsit jobban felkészülsz a helyzetekre és nem sietsz. Ha kérdeznek valamit, legrosszabb esetben a türelmüket kéred amíg utána jársz valamilyen indokkal a kérdésnek.

Amíg pedig csomagolsz, nem koncentrálsz 100 más dologra, hanem az adott feladatra.

Ha nagy a sor, arról meg nem te tehetsz!

Ha elütöd a kasszát és nem akarod kimondani, hogy hibáztál és segítségre van szükséged, mondhatod azt is, hogy rosszul vette be a rendszer az összeget és szólsz, hogy ki tudjátok javítani.

Ha valaki hibáztatni kell, ott a rohadt kassza...

Lehet, hogy vannak primitív vevők, de én sosem gondoltam ilyenkor rosszat az eladóról. Az olyan eladókat nem szeretem, akik pofákat vágnak és engem okolnak. A kevés hülyével meg nem kell foglalkozni.

Ha nagyon nem szeretsz beszélgetni az emberekkel, akkor nem kell. Meg magadra sem kell venni mindent, ha van ilyen.

Ne megválaszolni akard a kérdéseket, vagy elvégezni a feladatot, hanem megoldani...

2020. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg te mit gondolnál másról, ha neked elütné a kasszát?

Megölnéd a szemeddel?

Buta libának, vagy fiúcskának tartanád?

Nem hiszem...

2020. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


O a stresszkezelesi modokat reszletezi. Kerdezo,hallgasd meg es fogsz tudni megoldast talalni a problemadra! Vannak nagyon egyszeru stresszlevezeto modszerek!!

2020. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!