Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Állando fáradtság, furcsa...

Állando fáradtság, furcsa érzés a fejben, szemmel homályosan látok? (légyszi olvassátok el)

Figyelt kérdés
Már egy több ideje lévő problémámról szeretnék beszélni.17 éves fiu vagyok 62kg körül lehetek. Márciusban voltam korházba influenzával tüdögyülladás hányás stb (leirok mindent mert tényleg nem tudom mi lehet a bajom) körülbelül 2-3 honapja van egy olyan problémám hogy fáradt vagyok mindennap. Szóval alszok általában napi8-9 órát. Mostanában már az szokot lenni hogy beülök suliban egy orára és a szememet sem tudom nyitva tartani vagy ha igen erölködnöm kell. szemüveges voltam régebben és most is kéne hordanom nem tudom ez számit-e. Pontosan magam sem tudom hogy a szemmemel-van e baj vagy mással mert a fejemben is van egy ilyen hülye érzés nem fáj de valamit érzek és nem tudnám leirni milyen csak ugy hogy mintha valaki nyomná a fejemet folyamatosan de csak egy picit. Azt se tudom hogy a fáradtság miatt-e vagy amugy de nehezen jegyzek meg dolgokat mostanában. A rövidtávu memoriám nagyon rossz lett mi lehet a bajom? Gondoltam cukorbetegségre vagy hogy a szemmel lenne valami baj de tényleg nem tudom és mostanában nagyon megnehiziti az életem az egésznapos fáradtság. A fogalmazásért és helyesirásért bocsánat.

2018. okt. 2. 20:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Még azt hozzá tenném hogy sokat gépezek általában napi 6-7 órát
2018. okt. 2. 20:06
 2/10 feco8888 ***** válasza:

majd jön az hogy sokat gépezel...

Valamennyit csökkents a gépezésből

De aki irodába van az meg 8 órát ül gép előtt...

2018. okt. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen megkaptam már azt hogy sokat gépezek de szerintem sem ez a legföbb probléma a látásommal olyan szinten van probléma hogy a szememet nehezen tudom nyitva tartani meg a felfogással van bajom látás után mert hallás után nincs baj meg a fejemben ilyen nyomás érzés amitöl "hülyébbnek" érzem magam de lehet hogy azt csak beképzelem és a fáradtság miatt nehezebb dolgokat felfognom
2018. okt. 3. 14:36
 4/10 anonim válasza:

Tavaly nekem is pont ez volt a bajom. Még a nevekkel is súlyos gondjaim voltak, pedig imádom megjegyezni a neveket és nagyon dühös leszek arra aki nem tudja megjegyezni a másik nevét.


Fáradékonyság, levertség, furafej--még most is szokott.

látászavar.


Vashiányod van!!! De nagyon súlyosan.

Vegyél vas vitamint és szedj multivitamint.

Egyél vasban gazdag ételeket.

cékla, hal, máj, vöröshúsok stb. nézz jobban utánna.

Van a hoes c-ben vagy nem is tudom h mejik italban amiben van céklalé, narancs stb és plussz vas vitamin. 500 ft az igaz de azt is iszogasd.


A fáradékonyságnak a vitaminhiány az oka főleg a vas. vas, cink, kalcium, magnézium, C-vitamin, B- vitaminok.

szedj azért vasat és multivitamint. Én rágósban is veszek,de sokmindent kipróbáltam mindegyik jó volt.

A memória zavar is vas és magnéziumhiányra vall.

A fej fura érzése is a vashiányra utal. valamint ugyebár a vérszegénységre amely vashiány eredménye.

A látás pedig mégtöbb vitaminhiányra.


A szemedre is vehetsz külön vitamint. Nagyon szoktam ajánlani a Dm- ben lévő Das Gesunde szemkapszulát (multivitaminja is nagyon jó és a szemcseppje is ha száraz a szemed esetleg)


De a Müllerben is lehet kapni szemkapszulát. Ojat vettem ezelőtt ami nappal és éjjeli látásra is ad vitaminpótlásokat.


Biztos vagyok benne h ez a bajod.

2018. okt. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

jah különben a sok gépezés inkább túlzottan élénkíteni szokta az embert. szemszáradság előfordulhat,de a többi tünet nem.

csepegetheted a szemeidet szemcseppekkel (amit ajánlottam az nagyon jó) NE VIDD TÚLZÁSBA! Csak néha csepegtesd.


csökkentsd a géped fényerejét. Fn gomb vagy ha külön van gomb v beállítás. Én mostanság napszemüvegben is szoktam gépezni. csakmert nagyon fényérzékeny lett a szemem. (egy vizsgálat miatt,de lehet h túlzásba vittem a szemcsepegetést)

2018. okt. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen kiprobálom !!
2018. okt. 8. 10:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha szemüveges voltál, de elhagytad, az is lehet a baj. Menj el szemészetre, mondd el a tüneteidet.
2018. okt. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kis Update: a kibirhatatlan fáradtság elmult a szemeimet már nyitva tudom tartani de nem hiszem hogy a szemcsepp vagy a vas citamin miatt (szedtem és használtam) már csak a fejben lévö nyomás szerüség van ami miatt tompábbnak érzem magam.
2018. okt. 31. 23:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy megírtad. És most hogy vagy?
2019. jún. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Öszintén szólva változó

még mindig nem mult el viszont szerintem a problémám leszükithető a szememre mert az fárad el a legjobban.

azóta lett egy szemüvegem ami sokat segített de szerintem hamarosan jobb lesz :)

2019. jún. 26. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!