Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy találjam meg az életcéljaim?

Hogy találjam meg az életcéljaim?

Figyelt kérdés
27 éves férfi vagyok. Van egy elvileg jó diplomám, de alig boldogulok vele, abban a négy évben mióta megvan. Fél éve még élveztem a jelenlegi munkámat a rendszergazdaként, most néha gyomorgörccsel megyek be, illetve unom a munkát. A szakmám a kihívásokról szól, de én mind a munkában, mind a szakmában megfutamodok előlük. Nem tudom, hogy egyszerűbb munkát kellene-e keresnem, vagy megtanulni lekűzdeni, a félelmet az újdonságoktól. Sok dolgot képes vagyok megjegyezni, de a probléma megoldó képességem gyenge. Nem tudom, hogy erőltessem-e a szakmám, vagy próbálja mást tanulni egyetemen, vagy fogadjam el, hogy eltoltam az életem, és szégyenkezve dolgozzak egy életen át egy faék egyszerű munkahelyen. Jelenleg már félek mind a munkában, mind magánéetben célokat kitűzni, mert úgy érzem, úgyse érném el őket. Hogyan ne féljek, és hogy találjam meg az étékeim, és hogy leljek rá a sikeres énemre? Nem szeretem a jelenlegi vegetálós életem, de rettgek minden féle változástól, és mingi megfutamodok

2020. dec. 1. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Építs magadnak egy házat

Szerezd meg ingyen, amit tudsz

Gyűjtögess

A város központ Saláék területe, a Homokbánya az enyém, oda ne menj

2020. dec. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lépj ki a komfordzónádból és menj tovább tanulni, ha kamatoztatnád a tudásod (esetleg más területen). Én se bírtam az "egyszerű mint a faék" munkahelyemet, ugyanolyan egyszerű emberekkel, akikkel nem lehetett egy intelligens mondatot se beszélgetni.

Sajnos az elején nehéz, mert minden nemű változástól hetekig letargiába esek meg folyton fel akarom adni, hogy "mit keresek én itt, úgyse fog sikerülni, stb.". De hidd el, megéri változtatni, megéri új kihívásokat és célokat felállítani, mert nincs jobb érzés annál, ha elérsz valamit önként és fejben kipipálhatod a kis bakancslistádat.

Gondolom te is ebben az "imposztor szindrómában" szenvedsz, mint én.

Ne add fel, merj változni/változtatni. Sok sikert.

2020. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanazt tudom írni, mint a másik topicban. Ne rettegj a változástól, mert ha ennyire utálod a mostani életedet, a változás jobbat hozhat!


Lehet, hogy nem is gyenge a problémamegoldó képességed. Emlékszem, én is sokféle hiányosságot bebeszéltem magamnak, amikor önbizalomhiánnyal küzdöttem.

2020. dec. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvass önismereti könyveket, pl: vállald fel bátran önmagad, úgy gondolom, hogy ezzel segíthetnél önmagadnak, mert igazán remek könyv, több mint egy könyv!

Fejben van problémád, nyilván azért, mert te is elmondtad azt, hogy gyáva vagy, menekülsz, ez itt a legnagyobb probléma, félsz a felelősségtől, ezért mennél vissza az iskolába is, legalábbis szerintem, aztán te eldöntöd, hogy van-e benne igazság vagy sem, szerintem a felelősség elől ide menekülnél, hogy ismét "tanulok", amivel egyébként alapjáraton nem volna probléma, ha nem erre használnád, hogy a felelősséget kerüld.

Rengeteg olvasás és/vagy egy pszichológus, de nem oldja meg senki a te problémáidat, amit igazából kihívásnak is lehet tekinteni, tehát nézőpont kérdése.

Alacsony az önbecsülésed, ezt érdemes javítani, azért futamodsz meg minden elől, mert félsz attól, hogy kevés lennél az adott feladathoz, de igazából, ezzel csupán magadat rombolod, mert abban az esetben, ha kevés lennél is, mi a franc történne? Nem sikerülne, lehetne dolgozni azon, hogy miért nem sikerült? és azt javítani, legközelebb pedig sikerülne. Igazából a lényeg az, hogy te nem akarsz magadra büszke lenni, mert hiába jó, de nem megszokott ez számodra, a megszokás pedig az nagyon nagy úr, mint ahogy írod..jelenleg a te úrad! Dönthetsz úgy, hogy megnézed azt, hogy miben élsz az életedben megszokás szerint, leírod ezeket és elkezdesz lépésről-lépésre változtatni, sok nem sikerült is lehet és majd siker is, az egyik nem igazán van a másik nélkül, de a nem sikerült és a kudarc teljesen más, a kudarc az, amikor nem csinálsz semmit, az elsőnél nincsen kellemetlen érzés, mert mindent megtettél, mindent amit tudtál, ezért elfogadható könnyebben és nem rombolod vele az önbecsülésedet.

Mindenki képes változtatni, te is! Ez csupán akarat kérdése! Merjél segítséget kérni, ha szükséges (pszichológus) Olvass sokat! A megszokások felégetése.. pont most jelent meg egy könyv nem régen- Csernus Imre-Főnix, erről szól leginkább, de az első, amit ajánlottam, úgy gondolom, hogy jóval jobb, hosszú folyamat lehet, mert elolvasod, agyalsz, ülepszik, felismerések eljövetele, majd ezeknek a leírása, haditerv készítés, hogy tudok változtatni, agyalás, megcsináljam ne csináljam? Bátor vagyok vagy nuszi? Tehát, ehhez idő szükséges, de te tudod azt, hogy a életed neked mennyire fontos, lehet a megszokások, kihívás nélküli, unott, szir-sz*r langyos életedviteled mellett továbbra is, esetleg a másik út, ami ennél jóval vonzóbb, valóban lehetsz a sorsod kovácsa,aki tehet magáért valamit, aki nem csak sodródik az élettel. Megtudod csinálni!Mert az attitudödről kizárólag te döntesz!

2020. dec. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbálj ki mindenfélét, főleg olyanokat, amiket soha ki nem próbálnál! :) Olvasd azokat a könyveket (is), amiket kézbe se vennél! Beszélj olyanokkal, akikkel szóba nem állnál, értsd meg kicsit azokat is, akiket nemigen lehet, és megtalálod azt is, amit nem kerestél: a bőség zavarát, amikor annyi hivatás kezd ténylegesen hívogatni, hogy azzal jársz a legjobban, ha kisorsolod, melyik lesz a következő.
2020. dec. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!