Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem féltek attól, hogy a...

Nem féltek attól, hogy a halállal mindent elveszítetek ? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés
Az eddig felépített munkátokat, karriereteket, a gyerekeiteket magukra kell hagynotok, a közösen épített ház elvész, ahogy a pénz is. Nem járhattok majd színházba, koncertre stb... Nem ehettek finom ételeket, a barátaitokat is elveszítitek a halállal. És ami a legnyomasztóbb: a halott embernek megszűnik teljesen a tudata, így a pozitív, szép emlékek, amiket a szeretteitekkel átéltetek, teljesen törlődni fog- legalábbis a halott emberből. Mindent itt kell hagynotok a Földön.

2020. dec. 2. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez az élet rendje. Régebben már a gyerekeket megtanították a halál elfogadására. Csak a mai nyugati társadalom számára tabu a halál, ami az élet része.


Soha nem volt a miénk semmi, csupán használjuk. Mikor megszülettél semmid se volt, mikor meghalsz, ugyanúgy semmid se lesz.

2020. dec. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1: De ez nagyon frusztráló. Oké, hogy az utókornak megmaradhatnak pl a ténykedéseid, esetleg egy híres festőnek a festményei, de elvesznek az emberi kapcsolataid a halállal. Nem is a tárgyi veszteség a legrémisztőbb, hanem hogy egy halott embernek nullázódik a tudata, és automatikusan törlődnek az emlékeik, nemcsak a rosszak, hanem a jók is.
2020. dec. 2. 14:53
 3/12 Válaszoknélkül ***** válasza:
Jelenleg nem érzem úgy, hogy bármit is elveszítenék, hogy lenne veszíteni valóm a halállal. Ez inkább azoknak veszteség, akik közel álltak hozzánk, számítottak ránk.
2020. dec. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ha majd a gondolkodásodat megváltoztatod ezzel kapcsolatban, akkor már nem lesz frusztráló és rémisztő ez a gondolat.

2020. dec. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Válaszoknélkül ***** válasza:
100%
De épp ez benne a “jó”- ha lehet így fogalmazni,hogy ezeknek nem leszel tudatában. Megszűnsz létezni, és ennyi. Az összes többi már az ittmaradók fájdalma lesz.
2020. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A negatív dolgokat szerintem mindenki szívesen itthagyná a Földön, a pozitív dolgoktól viszont kár megválni.
2020. dec. 2. 15:00
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Én nem félek, mert hiszek Istenben, úgyhogy a földi dolgok számomra jelentéktelenek, viszont ajándékként tekintek rájuk, de nem függök tőlük. Pont azért, mert tudom, hogy egyszer minden elvész. Kívánom, hogy mindenki tapasztalja meg ezt.
2020. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem, én tudatosan készülök a halálra (pedig nem vagyok öreg).

Néha azt játszom, hogy lefekszem az ágyra, és arra gondolok, tudok-e úgy létezni, mint egy halott. Ha késztetésem támad valamire, mondjuk inni egy kávét, azt mondom magamnak, "egy halott nem iszik kávét", és fekszek tovább :D

Jó nagy hülyeségnek hangzik.

De nem vagyok beteg és szuicid gondolataim sincsenek, de az az nagy igazság, hogy "oda" már semmit nem vihetsz magaddal. Tanulom elengedni a dolgokat.

Mindent annak tudatában teszek, hogy tudom, nem tart örökké, elmúlik. Gyakran az jár a fejemben, milyen gondolatai lehetnek annak, aki tudja, hogy már csak napjai vannak hátra, és milyen gondolataim lennének, ha én is ilyen helyzetben lennék.

Naponta meditálok úgy, hogy elengedem a gondolataim, és csak a saját létezésem tudatára figyelek.

Egyébként azt tervezem, hogy ha már öreg leszek és kirepültek a gyerekek is, majd egy kisebb lakásba költözök, eladom mindenem ami nem létszükséglet, és éldegélek magamban, csendesen. Egyébként sok esetben nagyobb megkönnyebbülést jelent egy-egy dolog elvesztése, mint amekkora örömöt annak megszerzése jelentett.

2020. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy utána mégjobb lesz. És különben is, az ember életében cselekedjen
2020. dec. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem. Várom a halált.A halál megváltás, végre megszabadulok az életemtől.

Nincsenek barátaim, nincsenek pozitív élményeim, nincs értelme az életemnek, nincs semmi okom arra, hogy éljek. Egy mókuskerékben való lét, minden nap egyforma, a munkámnak sem látom értelmét. Szüzen és magányosan fogok meghalni. Nincs vesztenivalóm, nincs semmi, a fájdalom az egyetlen amit a halál el fog venni!

2020. dec. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!