Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy tönkrement több évnyi munkám? Elveszítettem az összes pénzem szerencsejátékon. Nem haladok az életben.

Figyelt kérdés

18 éves koromban kimentem külföldre dolgozni, mellette biológiát és kémiát tanultam, hogy felvegyenek az orvosi egyetemre fogorvosnak.


Dolgoztam kint 5 évet, és ezalatt vagy 4-5x voltam érettségizni, mire sikerült bekerülnöm végre.


A spórolt pénzem összesen 8 millió ft volt, amiből 2 ért autót vettem, 1,5 ből kb felújítottuk a lakásom, nyaralni voltam 2x és maradt kb 3 millió ft-om, amit meg akartam tartani.


Azóta eltelt 2 év, teljesen megváltoztak a tulajdonságaim.


Nem tudtam feldolgozni, hogy 5 év kemény munka pénze ilyen gyorsan fogy.

Suli mellett nem tudtam dolgozni, ezért szerencsejátékozni kezdtem. 1 év alatt elbuktam 2 millió ft-ot, amikor rájöttem őrültség amit csinálok, de sokszor nyertem kis pénzből 200-300-400 ezreket, amit utána vissza is buktam, de jó érzés volt nagyon nyerni.


Ekkor letiltottam magam fél évre mindenhonnan, viszont későn.

-2 millió, illetve lelkileg annyire megérintett, hogy az első évem is rossz lett az egyetemen. Szinte egyik vizsgám sem lett meg, és áttettek fizetősre.


Felvettem a diákhitelt, mert évi 2,7 millió a tandíj.

Majd elkezdtem újra, nagyon nehezen ment a tanulás, de éppen meglett minden.

Már csak 2 tárgyam lett volna vissza, amikoris elromlott az autóm, telefont is cserélnem kellett, laptopom sem volt és kellett, alig maradt 300 ezer ft-om.


Újra elkezdtem játszani, és egy este alatt nyertem 2,7 millió ft-ot.

Teljesen megőrültem tőle, ahogy kifizették, még aznap visszatöltöttem belőle 100 ezrenként összesen 700 ezer ft-ot, de ekkor megint sikerült nyernem 900 ezer ft-ot, tehát 200 ezer volt a profit.


Ekkor volt a számlámon 3,2 millió, mindenem rendben volt, és nagyon jól éreztem magam.

Rájöttem, hogy visszaadta az élet, és most kell okosnak lennem, de egyszerűen annyira gyorsan jött a pénz, hogy fel sem fogtam.

Elhitettem magammal, hogyha játszok még, lehetne jobb lakásom és jobb autóm, aminek az lett a vége, hogy 4 hónap után 1 millió ft maradt, a többit mind eljátszottam.


Majd ezután felvettem a diákhitel 1-et is, meg a plust is, mert bepánikoltam, hogy elveszítettem 2 milliót, így fevettem 1 év alatt 700+750+500 ezret, összesen 1.950.000et.

Azonban most a számlámon 500.000ft van.


Tehát eljátszottam a kezdetektől fogva legalább 5 millió ft-ot saját pénzből.


Letiltottam magam megint, de iszonyat nehezen bírom, minden nap keresem a lehetőséget a játszasra, mellette nem tudok összpontosítani, az egyetemre nem járok be, nem haladok, délutánig alszok, hajnalig fent vagyok.



Segítségre lenne szükségem, de nem tudom, minek lenne értelme.


A maradék pénzem nagyon féltem, nem akarom pszichológusra költeni, illetve úgy vagyok vele, hogy nem is tudna segíteni.


Viszont nagyon szeretnék fogorvos lenni, fogorvosként dolgozni, de képtelen vagyok tanulni, 1 mondatot nem haladtam semmivel hónapok óta, semmi étvágyam, kedvem, és a pénzt nem értékelem.

Nem tudom feldolgozni, hogy most 500 ezer helyett 5,5 millió is lehetne a számlámon.


Mit tanácsoltok? Hogyan lehetek újra a régi?

Nyáron elmentem dolgozni, kerestem is 3 hónap alatt 700 ezer ft-ot, de ennél többet játszottam el ezidő alatt.


2020. nov. 11. 01:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
8%

Nyugi, apu majd ad pénzt.

Ilyen nagy pénzek nem jönnek-mennek csak úgy ám. Pár alapból pénzes emberen kívül mást oda sem engednek ezekhez a szintű szerencsejátékokhoz.

2020. nov. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Miss Endzsi ***** válasza:
45%
Az unibet és hasonlók mindenkinek elérhetőek sajnos.
2020. nov. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
Belőled soha nem lesz fogorvos.
2020. nov. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Szüleim egyáltalán nem tudnak támogatni. Mármint valamilyen szinten igen, havi kb 40-60 ezer ft-ot szoktam kapni, de sokkal több a megélhetésem, számláim.

Ezért is vettem fel a diákhitelt (aztán eljátszottam azt is sajnos)

Így haza is költöztem, a lakásom ki van adva albérletbe, amiről szüleim nem is tudnak.

De ezzel is próbálnék pénzt visszaszedni, de az első 3 havi bért már aznap ahogy megkaptam, el is játszottam.


Összesen 6 oldalon regisztráltam, unibeten is, mostanra mindenhol letiltottam magam, ma akárhogy próbáltam játszani, semmit nem találtam szerencsére, mert már nincs oldal, ahová regisztrálni tudnék.


Tudom, ez sokakat felbosszant, hogy rengeteget dolgoznak és sosem volt még párszázezernél több spórolt pénzük, de higgyétek el, nekem is nagyon sokat számított régen még pár tízezer is.

De ez a játék annyira megborítja az embert, hogy fel sem fogja a pénz értékét.


Ne azt nézzétek, hogy mennyi ment el, hanem hogy 5 évnyi munkám van benne, plusz 2 évnyi csúszás az egyetemen, ami megintcsak rengeteg pénz, és évek.


Félek, hogy tönkremegy az életem, pár éve +8 millión álltam, most a hitelek miatt -5 millió körül vagyok, ami 13 milliós változás, mellette viszont az egyetem sem megy.

2020. nov. 11. 01:27
 5/29 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy sosem leszek fogorvos? Min változtassak, hogy az lehessek?

Vagy csak rosszindulat és semmi magyarázat?

2020. nov. 11. 01:28
 6/29 anonim ***** válasza:
78%

#2: Persze, mindenkinek, de ott vannak korlátok. Elég könnyen bannolnak embereket, rengeteg haverom nyomta ezeket. És voltak a jobb helyzetű haverok, akik privátban csinálták a dolgokat. Na, ott volt szó csak milliókról.


És lám, itt is van a szülői szál... Pont erről beszéltem. 23 elmúltál és a szülők még mindig tolják a pénzt. Ezeket a dolgokat csak ilyen emberektől látni. Meg hát, ott volt a sztoriban a saját lakás is... 18 évesen gondolom az nem saját pénzből jött össze és nem a 8 millából, amiből ráadásul egy csomó pénz másra is elment.


És nem, ilyen emberek neki sem állnak a fogorvosinak vagy hagyják a fenébe 1 év után.

Semmi rosszindulat nincs abban, hogy nem leszel fogorvos. Ez egy puszta tény. Milyen magyarázat kéne? Buktad a tárgyakat.

2020. nov. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

Ott kezdődik hogy 4-5-ször kellett érettségizned mire bekerültél az egyetemre.

Ahhoz hogy valaki orvossá válhasson, egy sokkal felelősségteljesebb személyiségre van szükség. Te összevissza csapongsz, kapkodsz, szenvedélybeteg vagy és iszonyatosan felelőtlen ember, egy igazi önsorsrontó.

Tök jól indultál, minden adott volt hogy elérd a célod, de elgáncsoltad saját magadat. Impulzív vagy és borítékolható hogy még lejjebb fogsz csúszni a lejtőn.

2020. nov. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
Begyűrt a játékszenvedély, nincs meg az orvosi elvégzéséhez szükséges fegyelmezettséged, összeszedettséged. Az lett az örömforrásod. Nem tudom, pszichiáter tud-e segíteni, de hogy nélküle hajléktalan leszel előbb-utóbb, az biztos.
2020. nov. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Örököltem a lakást, sajnos.

Az a baj, hogy “tolják” a pénzt a szülők? 18-23 éves korom között én toltam nekik, hogy megháláljam a 18 évet, wellnesselni küldtem őket, évente 2x legalább, hogy pihenjenek, mert kemény kétkezű munkások. Abszolút nem élnek jól.

Havi 40-60 ezerrel segítenek, de nem kp-ben adják, a rezsim fizetik, plusz úgy főznek, hogy tudjak hozni belőle néha, amikor megyek (bár most otthon lakok ugye)


Valóban buktam a tárgyaim, de azért, mert megbetegített lelkileg a tudat, hogy a félretett pénz a tanulmányaimra nincs már meg. És kilátástalan vagyok.


Pont azért, mert a szüleim nem tudják “tolni” a pénzt...

Szóval nem tudom, mire az alapozás, még mindig.

2020. nov. 11. 01:38
 10/29 anonim ***** válasza:
47%

Az a baj, hogy a játékszenvedély mellé még mesélni is nagyon szeretsz...

Annyira reális, hogy kint tojtál mindenre és csak szedted össze a pénzt, aztán még több érettségi után sem esett le, hogy ez neked nem megy, de hazajőve toltad mindenre, meg még a szülőket is vitted ide-oda, aztán mégis ők tolják neked a pénzt.

A tesóm is szeret részben hasonlókat előadni. Kint dolgozik, évente kétszer hazajön. Kiszúrja valamivel a szüleink szemét, aztán előadja, hogy ő mennyi mindent vett nekik meg ide-oda vitte őket. A fele kamu.

2020. nov. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!