Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélik el a vallásos...

Miért ítélik el a vallásos emberek az átlagos emberek karácsonyát?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, ugyanakkor ateista sem, nem zárom ki valami felsőbbrendű erőnek a létezését, ugyanakkor bizonyítani sem lehet. Mindenesetre nem is ez a lényeg, mivel én respektálom mindenkinek a vallásos nézeteit.

Azt viszont nem értem, hogy egy keresztény ismerősömnek miért szúrt annyira szemet, hogy vettem magamnak adventi koszorút? Ideges lett, hogy szerinte aki nem hisz istenben, az ne is gyújtson adventi gyertyát! Ez mégis milyen hozzáállás és miért fáj ennyire a vallásgyakorló embereknek az, hogy attól még hogy valaki nem hisz istenben ugyanúgy szereti az ünnepi hangulatot, a tradíciókat.

Megpróbáltam elmagyarázni, hogy a karácsonyi ünnepnek nemcsak vallásos, de kulturális háttere is van. Aki pedig hisz, annak sok sikert, senki nem fog beleszólni.

Miért kell egyes felnőtt embereknek elmagyarázni a tisztelet jelentését?


2020. dec. 6. 02:02
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
az a kulturális háttér az ma egyenlő a kapitalista, kizsákmányoló, fogyasztói társadalommal, aminek tényleg nem sok köze van a valláshoz, csak mert más is megveszi a koszorút meg a házdíszeket akkor ő se maradjon már ki. amúgy szerinted miért lehet jobban bizonyítani az evolúciót, ha már a vallásos részt sem (szerintem igen) ?
2020. dec. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélik el a (normális) vallásos emberek.
2020. dec. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig a hangulattal és a tradíciókkal van összefüggésben. A nem vallásos emberek számára a Karácsony a szeretet ünnepét jelenti.

És miért kell az evolúciót említeni? Egyáltalán nem bizonyítható, és nem is azért írtam ki a kérdést, hogy vallás vs tudományról vitatkozzak, mert én tiszteletben tartom mindenkinek a véleményét!

2020. dec. 6. 02:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell általánosítani.

Én vallásos vagyok, de ebben az egészben csak az zavar, hogy kisbetűvel írod azt hogy Isten, az hogy adventi koszorút vettél az egyáltalán nem. :D

Inkább érdekesnek találom ezt. Mi amikor meggyújtjuk a gyertyát/gyertyákat ilyenkor, énekelni szoktunk (keresztény adventi énekeket) és imádkozni. Nálad ez hogy van? Csak úgy ott van a koszorú, vagy meggyújtod a gyertyákat is?

Amúgy ezzel az erővel az is zavarhatná, hogy aki nem vallásos az is ünnepli a karácsonyt. Közben meg tényleg hozzátartozik a kultúránkhoz, és mi sem csak vallási szempontból éljük meg az egész ünnepet.

2020. dec. 6. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nyilván meggyújtom a gyertyát minden vasárnap. Szerintem van valami pótolhatatlanul különleges és jó érzés a Karácsonyban... most egyedül és magányosan fogom tölteni a covid miatt, úgyhogy ezek a dekorációk át is segítenek az egészen.
2020. dec. 6. 02:54
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Mert felfoghatatlan számukra, hogy nincs a nagy áhítatos hozzáállás, holott minden családban szokott lenni veszekedés... Még náluk is.
2020. dec. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%

Szóval volt egy negatív tapasztalatod, erre kiírsz egy általánosító kérdést, és a rossz tapasztalatodat ráhúzod mindenkire. Gratulálok, komoly gondok lehetnek nálad.


Itt egyedül te vagy a probléma, aki problémát csinál egy bolhából, ami ráadásul egyéni tapasztalás.

2020. dec. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem éppen keresztényi viselkedés, de amúgy köze nincs a valláshoz.


Engem alapvetően irritál, amikor olyasvalamit tesznek magukévá az emberek, amihez semmi közük.


Lehet durva volt, de nekem is idegesítő, amikor lelkület nélkül vesz át dolgokat a világ, csak mert jól néz ki. És nem csak a kereszténységgel van ez így. Így van ez az óm jellel is, mindenhova tetoválják, kirakják a házuk falára, pedig ha megkérdezném hogy ez mit jelent és micsoda, akkor valami olyat büfögnének, hogy csakra, meg pozitív energia.

Pedig az egy vallási jelkép, tiszteletben kéne tartani...


A keresztény ünnepek nyilván rá lettek nyomva a társadalomra, ezért ma már nem mondanám senkinek hogy ne tarts karácsonyt, de ezzel az eredeti ünnep elé veszik el.

Össze-vissza van kavarodva az egész, és már azzal találkozik az ember, hogy az ő keresztény szemlélete helytelen (!) a karácsonyról.


- a karácsony nem a szeretet ünnepe, ez a szocibóo maradt ránk. Eredetileg Jézus születését ünnepeljük


- Szent Miklós ünnepe dec. 6-án van és semmi köze a karácsonyhoz


- az adventi koszorú kör alapú (ez fontos) de ha már sorba teszik a gyertyát, a rózsaszín a harmadik (szintén fontos) ugyanígy más színűek nem lehetnének a gyertyák


S szépen lassan korcsosodik el az egész ünnep, valahogy úgy mint a húsvét is. Az is szörnyen be lett keverve a pogány hagyományokkal, pedig az lenne a legnagyobb keresztény ünnep.


Egy szó mint száz, én önmagában azt ítélem el, amikor egy vallás/kultúra/nemzet hagyományai populárissá tesszük, ezzel tönkrevágva az egészet.


Igen, attól még az eredetiek ugyanúgy élvezhetnék a sajátjukat, de ezt nehéz megmagyarázni miért idegesítő.


Valahogy az utánzással tudnám összehasonlítani.

2020. dec. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!