Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért gondolja okosabbnak magát az átlagnál?

Figyelt kérdés
Számtalan kutatás rámutatott arra, hogy az emberek a saját képességeiket többre értékelik, mint amilyenek valójában. Fontos leszögezni, hogy ezt a kérdést nem provokációnak számok csak pusztán érdekel, hogy ez az általános jelenség mivel magyarázható tudományos alapon.

2020. dec. 8. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki a saját értékrendje szerint szemléli az életet és mások döntéseit, másképp nem is tudja senki. És ha az ember nem ért egyet valaki más döntésével, ő másképp csinálná, akkor azt gondolja hogy a másik hülye amiért nem azt az utat választotta, ami (szerinte) a legegyszerűbb és a legjárhatóbb.
2020. dec. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Mert általában az tűnik fel, hogy jé, a Béla ezt sem érti, a Mari meg nem tud számolni, nekem még mindkét dolog simán megy. Meg az utakon is mennyi a gyökér, kozben meg lehet, hogy 100ból 10 aki tényleg gyökér, de az nem tűnik fel, hogy 90 jobban vezet nálam.


Igen, a professzor úr sokkal okosabb nálam, de hát ezért professzor. Az Évi is sokkal jobb tanuló volt már általános iskolában is, mindig róla másoltam a dolgozatokat, de hát már nem az iskolában vagyunk...

2020. dec. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

#1

Ez mennyire igaz. Sok putrilakót ismerek aki szerint hülyék a dolgozók,mert ők munkanélkül is megszerzik ami nekik kell (nem becsületes úton). Az már más kérdés, hogy hol tartana az emberiség ha mindenki úgy gondolkodna.

2020. dec. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Ez az "ego" illúziója.Mások felett állni,jobbnak lenni,szebbnek lenni,okosabbnak lenni,kitűnni a sok birka közül.Noha ez egyes esetekben lehet helytálló,a legtöbbször beképzeltség csak.Amúgy az érdekes kérdés,hogy ha a legtöbb ember úgy érzi,hogy nem tartozik a sok birka közé,akkor kik képezik a birkanyájat?
2020. dec. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Mert a villágon az ész van a legigazságosabban elosztva: mindenki úgy gondolja, hogy neki egy kicsit több jutott.
2020. dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Gunagriha mesélte, minden ember elégedetlen sok mindennel, testével,arcával,orrával,anyósával,szomszéddal,politikával,fizetésével...és ha kifogna egy aranyhalat, aki kivánságokat teljesít egymillióból talán egy ember kérne az aranyhaltól több eszet, mert mindenki azt hiszi neki elég az ami van.

(Mondjuj fura is lenne, erről szól Kant - Tisza ész kritikája című könyve, amiből persze semmit sem értek, de mindegy.)

2020. dec. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Én nem tartom magam okosabbnak, volt idő amikor azt hittem, de rájöttem, hogy én is átlag ember vagyok mint a többi, de nem is ez a lényeg. Talán most hazudok. Mert annyival tényleg okosabbnak tartom magam, mint hogy gyereket szuljek, munka után otthoni műszak, közben férjem meg csal valakivel, jobb esetben nővel, vagy én csalnám a férjem azért, hogy hogy ki bujhassunk egy kicsit a cseléd favágó életünkből. Mert ezekkel van tele az ország. Inkább munka után hazajövök a kényelmes csendbe, mint hogy a hajcsar főnököm hülyeségei után a hajcsar családom is kivégezzen testileg, lelkileg. Ennél azért okosabb vagyok, tényleg.
2020. dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Így könnyebb túlélni a mindennapokat.
2020. dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
(#7 Nem biztos, hogy ez nálad is így müködne, ez csak egy prekoncepció részedről. )
2020. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9’

95% ban ez megy.

2020. dec. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!