Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki gondolkozik úgy mint én?...

Ki gondolkozik úgy mint én? Olvassd tovább.

Figyelt kérdés

Sokat foglalkoztam emberekkel. Sok jót és rosszat is köszönhetek másoknak. Ahogy egyre inkább megismertem a természetünket egyre jobban megundorodtam és elfordultam másoktól.


Itt van maga a gazdaság. Gyakorlatilag pénzben mérjük még a sz@rt is. Mindennek és mindenkinek "értéke" van. Ami abszurd. Lehetne jobb is de inkább ragaszkodunk a megszokotthoz még ha rossz is.


Itt a politika. Agyonveri egymást a sok "művelt" ember a hatalomért mikőzben a mi adóinkból mennek hajózni meg melegbárba. A vicc az egészben, hogy mi ezen nevetünk és meme-ket gyártunk. Engem eléggé kiakaszt. Ilyen emberek "vezetnek" bennünket. Mi hagyjuk is. Tiszta szégyen.


A kedvencem amikor egy politikai vagy vallási vagy gyakorlatilag bármilyen nézeteltérés miatt egymásnak ugrik a jó nép és gyülölködésbe kezd. A szeretetnek és tiszteletnek sok helyen se híre se hanva ha nem hozzátartozóról van szó vagy olyan személyről akihez kötődünk.


Itt van a környezettudatosság is. Elméletileg a mi hibánkból adódóan is van gond a földel. De akkor miért is gyártják ugyan azokat amiket eddig? És stb.

Amin egyszer kiakadtam, hogy egy újabb okot találtak a globális felmelegedésre cím szó alatt 0 egész mit tudom én hány fok eltérést mértek valamelyik sarkon ami legutóbb kb 100 évvel ezelőtt volt. Ez is mi? Mert éppen még 1 fokkal sem tért el a hőmérséklet egy század alatt már bizonyíték? Mire is? Max a hülyeségre.


Sorolhatnám az ehhez hasonlókat szerintem a végtelenségig de így is túl hosszú. Csoda ha valaki el is olvassa. Szerintem úgy hülyének nézik az emberek egymást ahogy azt illik. Jobb világról álmodozunk de ha egyszer ez van akkor szerintem ennél jobbat nem is tudunk létrehozni. Az emberiség az én szememben olyan mintha egy elveszett kisgyerek lenne aki lófrálna a nagy világban. Azt sem tudja mit miért tesz. Csak szerencsétlenül bolyong fel sem fogva sokszor mindazt ami körbeveszi. Önpusztítóbb faj nem igen van a földön. Ráadásul "tudatosan" tesszük mind ezt. Na pacsi. Ha valaki akar esetleg valamiről dumálni írjon nyugodtan. Nincs olyan téma ami ne érdekelne. :)

25 éves fiú vagyok. Ha esetleg valakinek fontos ez az adat. (itt kinek nem az mi? :D)



2020. dec. 8. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem meg az emberiség egy burjánzó rákos daganat a Föld hátán.
2020. dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Elsővel értek egyet.


Nem rosszindulatból mondom, de az emberiség teljesen úgy viselkedik mint egy rákos daganat. Nyilván ezért jár a lepontozás, mert hát hogy mondhatunk ilyet. De lefolyását tekintve tökéletesen olyan.


Egyre inkább terjed, elburjánzik, átveszi az irányítást és elpusztítja folyamatosan a gazdatestet.

2020. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1


Biztos érdekes háttér története van a válaszodnak. Az igazi kérdés szerintem veled szemben az, hogy mindez csak a te agyad által kreált benned lévő világ szüleménye vagy logikus magyarázattal alá is tudod támasztani esetleg. Ha meg csak unatkozol azt ide pöccintettél valamit akkor nem is kell bővebben kifejtsed a semmit. :)

2020. dec. 8. 20:51
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy ember nagyon okos tud lenni, tényleg a teremtés koronája. De csoportban valahogy ez eltűnik.
2020. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Oké. Mr. Napi megmondóember.. És te mit is teszel ezek ellen?


Legalább szelektíven gyűjtöd a szemetet?

Önkénteskedsz?

Jótékonykodsz?


vagy piálsz, bagózol, szemetelsz, veszed a sok szutykot és te is titkon azon álmodozol, hogy megnyered az 5öss lottót és felmondasz a tróger munkahelyeden, amit utálsz?

2020. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az emberiség rég megérett a pusztulásra már aki de lehet az is


Állatokat ölünk, erdőt égetünk fel, vágunk, simliskedünk, hazudunk, lopunk, kínzunk, csalunk

2020. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A kettes kifejtette. Én nem gondoltam hogy ezt magyarázni kell, de örülök hogy a kettes elmagyarázta hogy te is megértsd.
2020. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes ez a feltevés. Az emberiség mint a föld rákos megbetegedése. Viszont amit ebben nem értek...és valószínűleg a rák sem, hogy a betegséggel ellentétben mi jobban pusztítják önmagunkat mint a gazdatestet. A rák meg ügye csak a gazdatestet pusztítja. Szóval ez a hipotézis vagy mi nem állja meg a helyét 100 de még 50 vagy 25 százalékban sem.
2020. dec. 8. 20:57
 9/13 A kérdező kommentje:

#5


Köszönöm a kérdésed barátom.


Elöszőr is nem mondhat ám, hogy környezet tudatos vagyok. Igyekszem de valahogy elveszi a kedvem a kedves társadalmunk még a sz@rástól is. Sajna.


Sokszór segítettem másoknak. Pszichológiát tanultam. Szerencsére érték is az emberekhez. Jó érzés életét menteni szavakkal vagy tettekkel. Kár hogy felesleges. És párszór önkéntes is voltam. Jótékonykodni a semmiből nem lehet de hidd el többszőr adtam pénzt annak aki rászorult.


Nem iszom nem dohányzom nem drogozom. Egyik sz@rabb mint a másik kipróbáltam mindegyiket 1x. Elég is volt.


A munkahelyem itthon van. A testvérem ápolom aki sajnos súlyos beteg. És családom is van mellette. Nem a kedvenc "munkám" mert tele van szenvedessel de ez van.


Viszont bevallom az ötös lottó nyereménye nem lenne rossz. Csak az a gáz, hogy játszani is kellene hozzá...szóval szivacs.

2020. dec. 8. 21:06
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi is a gazdatestet pusztítjuk. Erdőket irtunk ki, elárasztjuk az óceánt szeméttel, katasztrófákat idézünk elő, kiszipolyozzuk a Földet a végtelenségig, túlszaporodtunk mint a rákos sejtek és feléljük a Föld összes készletét mindenből ami csak létezik.

És ha úgy vesszük hogy ott az a rengeteg faj amiből mi csak egy vagyunk (még ha sok ember szereti is felsőbbrendűnek gondolni az emberiséget, nem vagyunk jobbak vagy többek akármelyik másik fajnál) akkor lehet egy olyan párhuzamot vonni hogy minden faj egy bizonyos fajta sejt, és mi vagyunk a rákos sejt ami a többi, egészséges sejtet is elpusztítja válogatás nélkül.

Ha még mindig nem érted akkor én feladom 🤷‍♀️

2020. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!