Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki gondolkozik úgy mint én?...

Ki gondolkozik úgy mint én? Olvassd tovább.

Figyelt kérdés

Sokat foglalkoztam emberekkel. Sok jót és rosszat is köszönhetek másoknak. Ahogy egyre inkább megismertem a természetünket egyre jobban megundorodtam és elfordultam másoktól.


Itt van maga a gazdaság. Gyakorlatilag pénzben mérjük még a sz@rt is. Mindennek és mindenkinek "értéke" van. Ami abszurd. Lehetne jobb is de inkább ragaszkodunk a megszokotthoz még ha rossz is.


Itt a politika. Agyonveri egymást a sok "művelt" ember a hatalomért mikőzben a mi adóinkból mennek hajózni meg melegbárba. A vicc az egészben, hogy mi ezen nevetünk és meme-ket gyártunk. Engem eléggé kiakaszt. Ilyen emberek "vezetnek" bennünket. Mi hagyjuk is. Tiszta szégyen.


A kedvencem amikor egy politikai vagy vallási vagy gyakorlatilag bármilyen nézeteltérés miatt egymásnak ugrik a jó nép és gyülölködésbe kezd. A szeretetnek és tiszteletnek sok helyen se híre se hanva ha nem hozzátartozóról van szó vagy olyan személyről akihez kötődünk.


Itt van a környezettudatosság is. Elméletileg a mi hibánkból adódóan is van gond a földel. De akkor miért is gyártják ugyan azokat amiket eddig? És stb.

Amin egyszer kiakadtam, hogy egy újabb okot találtak a globális felmelegedésre cím szó alatt 0 egész mit tudom én hány fok eltérést mértek valamelyik sarkon ami legutóbb kb 100 évvel ezelőtt volt. Ez is mi? Mert éppen még 1 fokkal sem tért el a hőmérséklet egy század alatt már bizonyíték? Mire is? Max a hülyeségre.


Sorolhatnám az ehhez hasonlókat szerintem a végtelenségig de így is túl hosszú. Csoda ha valaki el is olvassa. Szerintem úgy hülyének nézik az emberek egymást ahogy azt illik. Jobb világról álmodozunk de ha egyszer ez van akkor szerintem ennél jobbat nem is tudunk létrehozni. Az emberiség az én szememben olyan mintha egy elveszett kisgyerek lenne aki lófrálna a nagy világban. Azt sem tudja mit miért tesz. Csak szerencsétlenül bolyong fel sem fogva sokszor mindazt ami körbeveszi. Önpusztítóbb faj nem igen van a földön. Ráadásul "tudatosan" tesszük mind ezt. Na pacsi. Ha valaki akar esetleg valamiről dumálni írjon nyugodtan. Nincs olyan téma ami ne érdekelne. :)

25 éves fiú vagyok. Ha esetleg valakinek fontos ez az adat. (itt kinek nem az mi? :D)



2020. dec. 8. 20:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10#


Sokkal jobban értem így, hogy egy kicsit kifejtetted. De én még mindig vetekedek ezzel a feltevéssel. :)


Hiszen minden élőlény feléli a föld tartalékait. Az, hogy az ember ennyire fejletté vált és sok mindennel ellenálóbbá(ez miatt szapodrunk túl) szerintem csak a véletlen műve. Tény ami tény lehetne jobb is. Ez is az egyik kérdésemben szereplő tátongó űr. Ha tudjuk, hogy ez rossz miért tesszük? Ügye rávágná erre szinte mindenki, hogy a politika, gazdaság irányít és a javak a posztok a fontosak.


Nekem nagyon sántít ez az egész. Csak sajnos nem tudom hol. Bár ahogy belegondolok szimplán az önzőség tehet erről. Ha ezt tudjuk és még sem változtatunk az azt mutatja, hogy félünk valami újat felépíteni. Mit ahogy az istenekben való hit is. Valami emberfeletti erőkben. Ez a reménykedés lehet arra, hogy talán van valaki aki megfoghatná az emberiség kezét és nem lenne annyira elveszett. Mintha szükségünk lenne valami "felügyeletére" vagy nem is tudom.


Remélem tudja valaki követni. Bár hagyjuk. Felesleges megérteni saját magunkat úgy, hogy a megszerzett tudást nem is hasznosítjuk. Így is rengeteg mindent meg tudnánk oldani de még sincs így. Nem értem bakker. Valamit vagy nagyunk elb@sztunk vagy valami nagyon selejtesre sikeredett bennünk valami. De azért köszi mindenkinek. Aki többet akarna dumálni írjon inkább üzit.

2020. dec. 8. 21:36
 12/13 anonim ***** válasza:
45%
"Állatokat ölünk" ha nem állatot eszel akkor növényt ölsz.szégyen hogy ennyi mizantróp féreg van itt.vannak nagyszerü emberek is azokért kár lenne.amikor ennyi általánositást látok látom hogy nagyon buta emberek okoskodnak.
2020. dec. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#12


Nem értem mi a problémád. Ha te külömb lennél és nem csak okoskodnál akkor láthattad volna a kiírásomban, hogy nem csak erről a témáról van szó.


De elnézést kérünk tőled, hogy egy kicsit jobban megszeretném/megszeretnénk érteni mindazt ami körbevesz minket. És köszönjük a rendkívűl értelmes hozzászólásodat.

2020. dec. 9. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!