Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki segítene? Mit tudok...

Valaki segítene? Mit tudok tenni ha nem megy a szóbeli kommunikáció?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzetben vagyok. Webfejlesztő vagyok de már fél éve nincs munkahelyem. Van 3 éves tapasztalatom és nagyon szeret(t)em a munkám de nem tudok elhelyezkedni, mert az interjúkon pocsékul szerepelek. Nagyon szenvedek a beszédkészségemmel. Tökre felkészülök mindig, de hiába. Már rengeteg interjún voltam, és semmi fejlődés. A hétköznapi beszélgetésben is nehezen fejezem ki magam (ha egyáltalán sikerül), pedig nem vagyok feszélyezett, sőt.. talán inkább túl közvetlen.


Mit tudtok tanácsolni? Most kaptam épp az egyik helyről visszajelzést, hogy mást vettek fel. Pedig kifejezték az interjún, hogy nagyon tetszik nekik ahogy megoldottam a próbafeladatot.


Barátságos és mosolygós vagyok de ha már sztorit kell elmesélni vagy magamról beszélni, képtelen vagyok olyan gyorsan megfogalmazni, hogy rögtön mondjam is. Ez miatt csak hebegek-habogok.


Hogy tudnám ezt fejleszteni?

Kérlek, segítsetek, már nagyon szomorú vagyok ez miatt :(



2020. dec. 9. 14:46
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt még azért hozzátenném, hogy ettől függetlenül nem vagyok csendes, igenis próbálkozok mesélni, ha éppen úgy alakul, de az esetek 80-90%-ban belegabalyodok saját mondandóban.

Ha ez a baráti körömben történik, akkor semmi gond. Legfeljebb nevetnek egyet rajtam, de egy állásinterjún borzasztó szenvedés egy ilyen kifejtős kérdésre válaszolni. Éppen a lényeget szoktam kihagyni :(

2020. dec. 9. 14:52
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.

Mesélj el rövid sztorikat valakinek, aki közel áll hozzád.

Érvelj valami mellett.

Ne akarj rögtön jó lenni benne. Fogadd el azt, hol tartasz most, és igyekezz fejlődni benne, akármilyen pici lépést is jelent az.


Biztos vagyok benne, hogy fogsz. Az ember hihetetlenül fejlődőképes.

2020. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást!

Szívesen fogadok még egyéb tanácsokat is, ami egy kicsit is segítene.

2020. dec. 9. 15:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Érzelmi átlépés. Gyakorolnod kell - hétköznapi szituációkban, amikor emberekkel lépsz kapcsolatba (boltban, stb.), akkor beszélj úgy, ahogy alapból nem tennéd, csak hogy kilépj a komfortzónádból és tapasztalj.


Köszönj hangosan, kedvesen, így-úgy, tök mindegy, de tapasztalj.

Ha tudsz, barátaidon gyakorolj. Beszélgetés közben gondolj valamire, amit el akarnál mondani, de alapból nem mernéd, és a félelem ellenére mondd ki és tégy akárhogy, akármilyen furának is érzed magad.


Amikor belegabalyodsz a mondandódba, tegyél rendet magadban. Utasítsd magad, MIT MONDOK MOST? NA, EZT MONDOM: És elkezded mondani. Azért gabalyodsz bele, mert nem arra figyelsz amit mondasz, hanem közben parázol, és félig elfelejted a szöveget. Ha elengeded, és arra figyelsz, mit mondj, akkor te is érezni fogod hogy tudsz beszélni, és jó amit mondasz, csak mondani kell.


Ezek nem nehéz dolgok, csak rá kell érezni, szembe kell nézni, megfogni gyökerestül. Koncentrálj az érzéseidre és arra, hogy szembenézz velük.

2020. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért (mivel) gabalyodsz bele a mondanivalódba?


Tipikus hibák lehetnek pl.


- nem tudod befejezni a mondatot

- mondat közben témát váltasz, és elveszíted a fonalat

- elfelejtetted, mire akartál kilyukadni


Megoldás: rövid, határozott mondatok. Élőbeszédben kevesen figyelnek erre, pedig hatásosak, ráadásul könnyebbek is.

A hallgatóságnak is jobb, mert könnyebb rád odafigyelni, ha így beszélsz.

2020. dec. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Hasznosak voltak!


A problémám szerintem az lesz, hogy túl vizuálisan gondolkodom. Csak képekben. Magam előtt látom vagy érzem, amit szeretnék de a megfogalmazás hosszabb időbe telik.


Lehetséges hogy már a gondolkodásmódon kellene változtatni.

Vagy pedig a beszédtempómon lassítani. (bár nem beszélek gyorsan)

2020. dec. 10. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!